Энергосберегающие лампы. Плюсы и минусы

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем Arkadia, 17 лип 2008.

  1. Мастер ЭВН

    Мастер ЭВН Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.290
    Симпатії:
    4.441
    Адреса:
    Германия
    Видел в продаже. 4 цвета. Китайские DELUX кажется. Ставяться в софиты вместо галогеновых JSDR. Потребляет 1,2 Вт(или 1,7), светит на 50.
     
  2. Alligator 31

    Alligator 31 Бригадир

    Повідомлення:
    2.444
    Симпатії:
    98
    Адреса:
    Луганск
    У меня сегодня (екнулась) лампочка экономка, всего год отработала падлюка. (Delux)
     
  3. Мастер ЭВН

    Мастер ЭВН Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.290
    Симпатії:
    4.441
    Адреса:
    Германия
    Если бы они 6000 часов ходили, как на коробке пишут, цены б им небыло.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Сучасні енергоощадні лампочки - просто супер. Особливо в останній рік появилась марка Делюкс (може їх Іскра для китайців робить), але лампочки просто супер. В далекому 2004 році, у листопаді місяці, я вирішив економити світло і купив аж 5 (!) лампочок. Перед тим начитавшись всяких статей по вибору таких лампочок. Правда вибору тоді великого не було, завезені лампи з польщі були від 35 грн (філіпси і все таке інше), а з незгадуваних марок - від 20 гривень. Тяжко було відривати кошти від сімейного бюджету (але порахувавши вигоду), я купив по 20 гривень три лампи Снеха тепературою 4100 і потужністью 20ват, дві Піли темп.3000 по 18 ват і одна 15 ват. Одна піла18 вмерла через місяць. Через три місяці, окрилений економією електрики, я докупив ще 5 лампочок, але вже температурою 2700 пот.18ват і ціною по 18 гривень. Думав назбирати статистику по відмові ламп і на основі цієї статистики вибирати лампи в майбутньому. Перший рік всі лампи відсвітили добре, на другий рік почали лампи гаснути. Спочатку перші Снехи. Я їх змінив, потім ще дві. Назбиравши так 7 лампочок (а попутно і інфи про їх будову) я їх розібрав на предмет того, що в них поламалось. Тільки в одній лампі був обрив спіралі в колбі (лампи всі не львівські), у решти - пробій ізоляції в високовольному конденсаторі, який з"єднює спіралі між собою. Підібравши заміну зі своїх запасів конденсаторів, я знову засвітив ці лампочки. Купивши в 2005 році три лампи львівського виробницва (25 ват, 2700) я ними не посвітив і трьох місяці. І всі згоріли з димом - транзистори. один раз я їх відновив, але вони дальше погрожували задиміти - я їх знаяв з користування.
    у 2006 році я вирішив змінити всі лампочки розжарювання на енергоощадні. Лампочки до того часу не виходили більше з ладу і економія була суттєвою.
    На початку 2007 року появились на ринку делюкси - лампочки по хорошій ціні температурою 2700. я їх купив десь штук 5 і до цього часу вони світять без проблем.
    А цього року, восени, взагалі ці лампочки пішли по 10 гривень за 2700 18 ват. Так що я їх купив на цілий будинок (різні, від 8 до 25 ват, а на вулицю - 80 ват (правда фірма Снеха)). Старі енергоощадні лампи познімав, вони себе вже окупили, тепер будуть в резерві. В кімнатах, де одна лампочка - поставив лампи 22 вати, не люстри - по 8 ват три штуки. Також поміняв всі лампочки у будинку батьків, вони живуть в селі (до речі, лампочки добре світять при заниженій напрузі (180 вольт), набагато яскравіше, ніж їх еквівалент лампа розжарювання. так що рекомендую) - менше навантаження на слабу мережу 220 вольт.
    Що до шкідливості - ну може є там щось таке, до чого наш зір ще не пристосувався (наприклад відсутность неперервного спектру випромінювання лампою), але дискомфорту явного нема, ніхто не скаржиться. (Теща вимагала, правда, щоб температура випромінювання лампочок була 2700 (жовте світло), каже що вона привикла до такого).
    На рахунок моргання лампочок. Воно є, і пов"язане з специфікою будови лампи. Енергія накопичується у лампочці, у конденсаторі вхідного фільтру, до початку запуску автогенератора, який живиться від цього конденсатора, нікуди не використовується. При певному рівні напруги на конденсаторі фільтру запускається автогенератор перетворювача і запас енергії в цьому конденсаторі швидко вичерпується генератором, це проявляється як спалах лампи. Але енергія в конденсаторі повільно поповнюється з мережі (при розімкнутому вимикачі за рахунок неонової підсвітки вимикача, або через струми утічок нульового проводу, коли фазний провід іде напряму до лампочки, а вимикач стоїть на нульовому проводі), тому лампа деякий час не світить, а потім знову спалахує і гасне. Це не дефект лампи, а дефект внутрішньобудинкової мережі 220 вольт. При відсутності підсвітки в вимикачі спалахи лампи можна усунути, подавши фазу на вимикач, а не напряму на лампочку.
    Перші лампи, які я купив (Снехи 4100) - поперегоряли спіралі в колбах (і конденсатори високовольтні тоже пробились). Я використав електронну начинку для звичайної лампи 18 ват. Повісив гаражі. Світить.
    А в Великобританії взагалі заборонили лампочки розжарюванн. :)
     
    3 користувачам це сподобалось.
  5. Skyter

    Skyter Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.442
    Симпатії:
    516
    Адреса:
    Родился и вырос в г. Киев.
    По энергосберегающим есть еще одно свойство. Они не любят частого включения и выключения. Поэтому там где свет горит долго то и сами лампы долго служат. Например ночник в парадном. Повесил 5 Вт и супер. Горит второй год.
     
    Testter подобається це.
  6. Маугли7111

    Маугли7111 Майстер

    Повідомлення:
    128
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Тельмановский район, пригород Мариуполя
    А если схему пристроить к обычной люминесцентной лампе, то:
    1. Не нужно слишком долго ждать, пока прогреется.
    2. В 1.7 раза экономичнее, чем КЛЛ при той-же освещённости.
     
  7. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    Как это сделать?
    Очень интересно!
     
  8. Мастер ЭВН

    Мастер ЭВН Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.290
    Симпатії:
    4.441
    Адреса:
    Германия
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    якщо мова йде про використання електронного перетворювача від компактних енергозберігаючих ламп зі звичайними люмінісцентними лампами - то тут нічого складного. Треба тільки щоб потужності співпадали - лампи і перетворювача. Акуратно випаяти компактну колбу і, подовживши контакти до достатньої довжини скрученим вдвоє проводом, припаяти на її місце звичайну люмінесцентну лампу. Саму припаяну колбу можна механічно закріпити на корпусі перетворювача наприклад хомутом із жесті (акуратно).
     
  10. Кремень

    Кремень Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.427
    Симпатії:
    539
    Блин, жена на кухне включила свет и сразу взорвалась лампочка. Кому бить морду7
     

Поділитися цією сторінкою