Стукає котел. Help!!!

Тема у розділі 'Газовые котлы', створена користувачем mrtog, 22 гру 2009.

  1. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Voyutichi, дякую за добру пораду. Роздобуду обидві кислоти (їх разом змішувати?) і буду пробувати той накип розчиняти.
    Таке ще питання: після промивки обов"язково всю ситему зливати (насухо)? Якщо зіллю більшу половину, а потім наповню чистою водою, то слабенький розчин кислоти, який залишиться в системі не нашкодить може?
    Чого питаю, бо повністю злити систему проблематичніше, ніж до половини. :)

    Саме так, без насосу. Система закрита. Манометр, тиск води в системі - присутні. :)


    Та немає.... Був раніше. Чотири роки тому робив ремонт у ванній і вирішив позбутися того відкритого розш.баку. Замість нього тепер під мийкою стоїть невеличкий розш.бачок закритого типу, з камерою всередині. Опалення як рініше працювало, так і тепер працює...
    А що не так?
     
  2. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Стукає котел. Help!!!

    Саме так, без насосу. Система закрита. Манометр, тиск води в системі - присутні. :)



    Та немає.... Був раніше. Чотири роки тому робив ремонт у ванній і вирішив позбутися того відкритого розш.баку. Замість нього тепер під мийкою стоїть невеличкий розш.бачок закритого типу, з камерою всередині. Опалення як рініше працювало, так і тепер працює...
    А що не так?[/QUOTE]
    Гравітаційна система ,перероблена на закриту ,без насоса, не може працювати якісно і безпечно.ВИ зробили бомбу сповільненої дії.Відсутня необхідна циркуляція теплоносія.Ваша система працює тільки завдяки невеликий її довжині і малому обєму води.Але це дуже небезпечно.І накип тут ні до чого.Котел і стукає із за відсутності нормальної циркуляції.Вода закипає ,створюється гідровдар.То стукає пар, який намагається знайти вихід з котла.Це дуже небезпечно.Зніміть клапан ,для випуску повітря що у найвищій точці,поставте штуцер ,надіньте на нього шланг і опустіть у відро з водою (тобто аналог розшир.бак) і запустіть систему.Результат побачите.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Стукає котел. Help!!!

    AKit, обгрунтуйте. Як у відкритій системі циркуляція краща ніж у закритій?
    Це, що вода кипить - факт, але вона краще кипітиме, коли в системі тиск нижчий, тобто у відкритій системі.
    Рушійна сила у гравітаційних системах - різниця між вагою нагрітої води у котлі і таким же об"ємом холодної води у зворотці. Ось ця невелика різниця мас і є "напором гравітаційної помпи". Закрита чи відкрита система - тут немає значення, вода не стискається.

    змішувати не варто, хто його знає, які ці кислоти разом їдкі будуть (згадаймо "царську водку")
    злити воду бажано всю, так як у ній є весь накип, який ви розчинили. Кислота - органічна, вона з часом розкладеться на вуглекислий газ і воду, а накип знову пристане до теплообмінника.
    Зараз якраз хороша пора для заготовки дистильованої води для системи, просто назбирати льоду з даху і розтопити.
     
  4. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    На рахунок "якісно" можу погодитись, бо нижня частина батарей не гаряча, а тепла.
    Тому я на котлі тримаю дещо вищу температуру води (70-80грС). В той час як мій сусід у точно такій самій системі опалювання поставив ще й насос. Батареї в нього повністю гарячі, температура в системі 50-60гр.С, але при цьому газу споживає не менше, ніж я. (я читав багато розмов про те, що циркуляційний насос дає суттєву економію газу)
    На рахунок безпечно - працює після переробки на закриту СО вже 4 роки.
    Стукати почав не так давно. Раніше працював без стукоту у ті й же закритій системі. Як може там вода закипати, якщо температура 70-80грС плюс тиск в системі 0,5-0,8bar? До пару тим більше не повинно доходити... І бачок розширювальний закритого типу все-таки стоїть (такий як на фото). Не було б цього бачка, тоді можна було б говорити про гідроудар... Я б це по манометру побачив би впринципі.

    P.S. Бачок перевіряв, мембрана ціла, повітря докачав на всякий випадок.
     

    Вкладення:

    • 5538_03-er.jpg
      5538_03-er.jpg
      Розмір файлу:
      1,3 КБ
      Переглядів:
      91
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Стукає котел. Help!!!

    може у нього витрати тепла більші. Теоретично - чим нижча температура води в котлі - тим вищий ККД. Як маєте можливість - ставте насос.
     
  6. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Порадився з кумом-хіміком на рахунок кислот. Він каже, що найкраще промити лимонною кислотою, кілограма 2 на мій об"єм води. Тільки на час промивки краще систему зробити відкритою, щоб повітрям не порвало. Оцтову есенсію не радить, каже що буде дупа всім резинкам, які присутні в системі, та й корозію отримаю як наслідок. А молочна кислота (а ще краще сироватка з сирзаводу, знає, що я живу через дорогу від сирзаводу :) ) є дуже жирною, тому потім її буде важко вимити. Отака інформація...
     
  7. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Стукає котел. Help!!!

    Але вода розширюється.А в системі надлишковий тиск.Гарячій воді, при підйомі, крім природньої гравітації ще треба побороти надлишковий тиск.Це зменшує циркуляцію води в зоні нагріву і приводить до її перегріву.Да ,можливо там не пар , а стан близький до того.
     
  8. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Та я вже думав ставити циркуляційний насос. Але порахував, що тих 700-800 гривень на його встановлення економія газу не компенсує (хіба за 3-4роки).


    То чого ж воно раніше не стукало? Все таки може накип, а в ньому бульбашки повітря + перегрів води, яка в тому накипу - може оце все спричиняє той стукіт?
     
  9. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Стукає котел. Help!!!

    Справа не тільки в економії.З особистого: До цього року,останні пять років, користувався відкритою системою з насосом і котлом КСТ- 10.Економія не велика але забув що таке нерівномірний прогрів радіаторів ,підвищилась комфортність проживання.А з Вашим котлом економія трохи буде.
    Економія зявилась ,коли стало насос+м/п вікна десь 70-80м3.
    Можливо причина в спустнику повітря.Сам тільки що займався проблемою в системі опалення.Перестали грітися радіатори одного "крила".Маніпуляція з кранами нічого не дала.
    Спустив повітря у найвищій точці,запрацювало.Хоч на насосі котла у мене стоїть авто.спуск повітря,але схоже користь з нього невелика.Перевірте як працює ваш.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Стукає котел. Help!!!

    Щось нове.. Оцтова кислота активніша до кальцієво-магнієвих солей. Всі кислоти - жирні, як на то пішло.
    Для подальшої експлуатації системи після промивки додасте у снігову воду, яку будете заливати у систему, поташу (харчова сода), він не осідає при нагріванні і нейтралізує кослоту.
    Гарячій воді, при підйомі, крім природньої гравітації ще треба побороти надлишковий тиск.Це зменшує циркуляцію води в зоні нагрів статичний тиск не заважає "гравітаційній помпі" качати воду, при будь-якій своїй величині.
     

Поділитися цією сторінкою