Прошу порад по схемі СО мого будинку

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем klvolodimir, 2 сер 2016.

  1. klvolodimir

    klvolodimir Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    DINAMIT-UA.Напевне однотрубну систему,бо двутрубну я не можу правильно спроектувати.Плюс немає горизонтальних труб по кімнатах (крім однієї на першому поверсі).Зворотка піде через гараж,в коридорі(під стяжкою,та під ванною.Головне, щоб система могла природньо циркулювати.
     
  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @klvolodimir, Щоб було зрозуміло як спроектувати систему опалення зробіть поетажний план,
    і вкажіть де Ви хочете розмістити котел опалення і батареї.
    Ось малюнок для прикладу :
    244.jpg
     
  3. Сантехнiк Ваня

    Сантехнiк Ваня Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Киïв, Троєщина
    Кумедна схема. Буває доцiльною в системах з примусовою циркуляцiєю. У твоєму випадку вона безглузда.
     
  4. Сантехнiк Ваня

    Сантехнiк Ваня Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Киïв, Троєщина
    Якщо справедливе спостереження Энки доповнити тим, що для радiаторiв 2-го поверху гравiтацiйний натиск бiльший, нiж для радiаторiв 1-го поверху, (як приоднотрубнiй, так i при двохтрубнiй системi), то виявиться, що в загальному випадку потужнiсть радiаторiв 1-го поверху має бути бiльшоюi нiж 2-го поверху
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вибачте, але єдине, що має потужність, це - теплогенератор. Радіатори - пасивні елементи, роботу не виконують, отже власної потужності не мають.
    У радіаторів має бути різна площа, та/або різні діаметри труб до них.
     
  6. klvolodimir

    klvolodimir Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Поясніть в чому безглуздість схеми яку я намалював.Мені всерівно прийдеться робити систему самому,виходу в мене немає.Тому і питаю порад,так як я опаленням ніколи не займався.
     
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Подивіться в пошуку форуму та гуглу "однотрубна система" та "двохтрубна система". Кілька малюнків роздивитесь, та зрозумієте суть відмінностей.
    Вам краще використати двохтрубну.
     
  8. Сантехнiк Ваня

    Сантехнiк Ваня Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Киïв, Троєщина
    Дуже справедливо. Але, що то за площа, якщо вона нинi вимiрюється в кВт?
    До речi, електролампочка - теж пасивний елемент, але її "площа" теж вимiрюється в кВт.

    Звичайна схема, коли подача i зворотня по одну сторону радiатора, набагато простiша для монтажника.
    klvolodimir, розкажи, якi ти плануєш опалювальнi прилади та генератор тепла, i чому теплоносiєм буде незамерзаюча рiдина?
     
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    кВт за певної дельти. А це і є квадратні метри. Глянте формулу.

    Доречі - ні.
    В лампочці струм виконує роботу - перетворюється на тепло та світло. Отже в неї є і потужність (кількість роботи за одиницю часу), та можна вирахувати ККД.
    А радіатор нічого не перетворює, роботу не виконує, лише пасивно передає. В нього нема ані потужності, ані ККД.
     
  10. klvolodimir

    klvolodimir Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Скориставшись порадою
    DINAMIT-UA, намалював схему будинкуДумаю,що буде зрозуміло.По суті система яку я намалював і є двутрубна,по верхній йде подача,по нижній зворотка.На спуску рідина заходить тільки в декілька радіаторів,що не дасть їй критично захолонути.Трубу подачі від котла до верху зробити 50,верхнє коло зробити 40,щоб підвищити тиск,спуск 40,підвод до радіаторів 25,зворотка 40.
     

    Вкладення:

Поділитися цією сторінкою