Димоход і вентиляція врізані в одну шахту

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем djmixer, 24 лип 2016.

  1. djmixer

    djmixer Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Склалася така ситуація:

    5-ти єтажка здана в експлуатацію в 1974 році. Побудована по індивідуальному проекту.

    Отоплення у всіх квартирах індивідуальне - газові котли. Димоходи підключені туди, де до цього підключалися газові колонки. На автономне отоплення перейшли приблизно 10 років назад.

    Я живу на 4-му поверхові. Близько півроку назад сусід знизу почав жалітися , що у нього гасне котел і є запах із нашої кухні.

    Виявили, що у нього димоход від котла і наша вентиляція кухні(витяжка) підключені в одну і ту саму вертикальну шахту.

    Незрозуміло як таке могло статися, у мене в квартирі вентиляція не переносилася, знаходиться в тому самому місці де і в 1974 при здачі будинку в експлуатацію. Сусід стверджує, що він також нічого не переносив, але дивно, що проблеми у нього почалися тільки як півроку тому назад.

    Проблему пропонують вирішувати мені самому, причому як хочу ...

    Проекта або схеми димоходів у правлінні ОСББ нема. Є тільки план будинку, і то не повний, де вентиляція не зазначена.

    По Правилам безпеки систем газопостачання http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0674-15 передбачена ціла процедура з відключенням будинку від газу і викликом спеціальної організації із дозволом від держгірпромнагляду.

    Самовільно , шось переробляти знайомі мені не рекомендуюють.

    Як порекомендуєте діяти в такій ситуації?
     
  2. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Він може і не переносив-будівельники при ремонті перенесли і йому нічого не сказали або щось типу того....

    Нагадайте сусіду що то більше його проблема бо котел в нього гасне,з своєї сторони заклейте решітку вентиляції для унеможливлення попадання продуктів згорання газу в кухню.Позвоніть на гарячу лінію Облгазу або напишіть на сайті 104.Ситуація трохи небезпечна бо невідомо що станеться спочатку...чи угарний газ піде на вашу кухню чи якийсь кулібін відключить датчик в котлі(щоб не загасав)і сусіда винесуть "вперед ногами"....
     
  3. djmixer

    djmixer Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    У мене взагалі нема проблеми, бо у моїй витяжці є зворотній клапан. Але якщо газовики дізнаються про ситуацію, то відключать весь стояк.

    Просто сусід хоче, щоб я сам вирішував це все.

    Відповідно правил газопостачання, проблеми з димоходами повинен вирішувати власник димоходів, а власник це, наскільки я розумію - осбб. Але їм пофіг, сказали тіпа проблема у вас 2-х а не в будинку.
     
  4. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Ну і добре,нехай в сусіда дальше гасне котел,коли набридне або ще щось то почне бігати по кабінетах.Йому газовщики котел приймали і кожний рік міряють силу тяги в димоході про що він має мати документ.ТО ЙОГО ПРОБЛЕМИ.

    Не пхайтеся краще в ті правила:-Dі живіть як жили.
     
  5. djmixer

    djmixer Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Приходили газовики. Сказали мені замурувати вентиляцію. Інакше відключать газ всього дома.
     
  6. Виталий Л

    Виталий Л Інженер

    Повідомлення:
    439
    Симпатії:
    755
    Адреса:
    кременчуг
    А куда в соседа подключена вентиляция смотрели.
     
  7. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    В мене також була така ситуація. прийшлось брати котел із турбіною. Димохід виводив через стіну.
     
  8. djmixer

    djmixer Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Газовики пояснили ситуацію так:

    Котли і димоходи міняти ніхто не буде, бо у нас все зроблено по проектам погодженим у газовому.

    На даний момент є лише один тимчасовий вихід - закрити мені вентиляційний отвір, який співпадає з димоходом сусіда знизу, бо інакше вони змушені перекрити газ, до усунення несправності димоходу.

    Перевіряти куди іде його вентиляція, вони теж не будуть, бо нема скарг від інших мешканців. Тим більше не можуть перевірити, бо нема проекту і схеми димоходів і вентканалів.

    Поки тимчасово мушу перекрити вентиляцію, а потім треба на рівні ОСББ вирішувати повністю питання - наймати контору, яка зробить проект, потім контору, яка приведе все у відповідність до проекта, перевіряти і завіряти актом... Зрозуміло, що ОСББ цього робити не захоче. Такий замкнутий круг...
     
  9. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    То закрийте ту витяжку і так буде.Можете "заартачитись"але тоді перекриють стояк і будете ворогом для всіх сусідів.Якщо витяжка потрібна то пробийте стіну на вулицю і поставте вентилятор.

    Ви смієтесь:-D,той проект буде коштувати дуже багато,нащо воно вам.
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Але у приміщені з газ обладнанням має бути вентиляція. Як нема, то можуть газ вимкнути тільки Вам. Ви за те спитайте. І взагалі в квартирі має бути витяжка.
    Якщо відмовитесь затуляти вентиляцію, то мають закрити газ всім. Для Вас, в обох випадках, результат один - ризикуєте залишитися без газу.
    Якщо це так, то своїм рішенням не затуляти свою вентиляцію Ви може розімкнути замкнене коло, щоби ОСББ захотіло.
     

Поділитися цією сторінкою