Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    секції виглядають з блиском. Але все-таки пошкребіть болгаркою в середині котла. На фото що підозріло подібно до мого котла, ніби внутрішня поверхня з формовочною землею. А димохіний патрубок вам нащо?. Робіть короб з периметром, як отвір у котла, приваріть вуха, вставте шибер - і готово. Навіть не заморочуйтесь з пошуком..
     
  2. Ал-др

    Ал-др Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    Вот фото моего котла, низ, кажется, не такой, колосники образованы секциями, на секциях земли тоже хватает, весной буду чистить. Прилагаю еще фото- медная трубка с ребрами (от холодильных камер) хочу использовать как теплый плинтус в дополнение к теплым полам, две плети по 23-25 м по наружным стенам, цена как за металлолом, что соблазняет ( 4 доллара кг), длина секции 1,4 м, диаметр внутренний 14 мм, толщина стенок 1 мм- посоветуйте реально или не заниматься, Спасибо
     

    Вкладення:

  3. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Привіт всім.
    У мене в системі опалення стоять паралельно підключені два котли. Один вейлант газовий двохконтурний, а інший КЧММ-4 (КЧМ-4 модернізований) Рівненського заводу тракторних агрегатів. Поки не було вейланта КЧМ-4 працював на газу. Тепер хочу його перевести на тверде паливо, але не можу знайти нижню дверку і рушти (колосники - решетка зольника). :(
    Підскажіть будь-ласка, де таке можна знайти/купти/приспособити...
    Буду дуже вдячний.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    bus, фотки дверки причепіть. Якщо у вас така сама, як у мого котла - скооперуємось і замовимо у майстра литво
     
  5. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Re: Відповідь: Модернізація КЧМ

    На рах. скооперуватись - я тільки "за"!
    Фото конкретно саме дверки немаю, бо ж тої дверки нижньої і немає.
    Хоча!.... тільки що розглядав фото котла і прийшла мені одна цікава думка - а чи не може для газу і тв.палива використовуватись одна й та ж сама дверка???!!! Познімати з неї все зайве (датчик газу, трубки подачі газу, самі газові пальники повиймати)....... хм. Хтось в цьому розбирається? Що хто думає?
    Ну крім того питання колосників відкрите... чи їх теж можна замовити-відлити? А де тоді взяти зразок?...
    Ось фото котла "в повний зріст" і лейби ззаду на котлі.
    Якщо для уточнення треба ще щось більш детально пофоткати, то я завтра нормальним фотоапаратом (а не мобілкою) зроблю фото.

    Блін-блін-блін!!!! Ще одна мисля прийшла в голову! А можуть в мене колосники стояти в котлі, якщо він налаштований для роботи на газу?! Чого питаю, бо в мене весь котел всередені закладений вогнетривкою цеглою для збільшення теплоємної маси (ще батько закладав, дало в той час відчутний ефект по економії газу так і працював). Раз там лежить цегла, то на ЧОМУ вона тримається, може на колосниках і лежить? А якже тоді газові пальники, не заважають їм ті колосники? Яка там та будова котла я ж не знаю... Треба все від"єднувати, щоб нижню дверку відкрити. Підскажіть хто вкурсі як воно там може бути.
     

    Вкладення:

  6. yarek

    yarek Бригадир

    Повідомлення:
    629
    Симпатії:
    188
    Адреса:
    Буковина
    Привіт спеціалістам по КЧМах. Дякую вам за цей форум. Я теж збираюсь паралельно підключити свій КЧМ на твердому паливі в допомогу газовому, але виникло питання. Чи можна підключити в один димохід обидва котли? Чи не буде проблем з тягою. Також думаю за теплообмінник за котлом щоб збільшити ККД, але як його зробити. Може хтось поділиться інформацією. Буду вдячний.
     
  7. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Вони ж (котли) в тебе не будуть одночасно працювати я так думаю :)
    А якщо і будуть, то нічого не станеться поганого.
    Ну в мене у всякому випадку обидва котли в одни димохід підключені, тільки по різним каналам.
    На рах. теплообмінників я не вкурсі, не підскажу, треба гуглити.
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    Ось фото руштів мого [​IMG]котла
    А тут чергова фота для звіту[​IMG]
    bus, може у вашому котлі такі ж рушти, як і у котлі Ал-др.
    Н арунок пілключення двох котлів до одного каналу - треба пробувати. Якщо у теперішньому варіанті підключення котла тяга в ньому хороша - то з "гарячим вихлопом" КЧМ вона покращиться. Тільки потрібно памятати про доступ свіжого повітря з вулиці (приплив), бо теперішні вікна і двері дуже щільно закриваються..
     

    Вкладення:

  9. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Re: Відповідь: Модернізація КЧМ

    Ну добре.... Завтра піду повиймаю цеглу з котла і подивлюсь. А якщо там немає тих руштів, що тоді робити, :( де їх взяти можна?

    А дверка нижня у вас така як і в мене чи ні?
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    найпростіше (і щоб не тормозити сильно димові гази) - зварити навколо стральної круглої труби Ф100 короб,тоже круглиий. Щоб товщина водяної сорочки була 4-5 см. Я бачив діючий такий додатковий теплообмінник у роботі в парі з АОГВ. Господар (сам зробив) говорив, що у будинку добавилось 5С. Довжина самої конструкції (по водяній сорочці) була десь 1 м, довше не влізло би.
    Патрубки входу і виходу теплоносія вварені були відповідно зі сторони комину і зі сторони АОГВ, Ф40 мм. Підігрівали гарячу воду з виходу котла, а вже з додаткового теплообмінника подавали воду у систему. Тобто теплообмінник стояв не на зворотці холодної води з системи, а на подачі гарячої води в систему.
    Само собою, стояв циркуляційний насос, який все це прокачував

    Добавлено через 4 минуты 16 секунд
    перегляньте попередню строрінку, там є фото дверки мого котла. Вона іншої форми ніж у вашого..

    Добавлено через 16 секунд
    перегляньте попередню строрінку, там є фото дверки мого котла. Вона іншої форми ніж у вашого..
     

Поділитися цією сторінкою