Своїми руками Стіл на базі циркулярної пили Craftsman 113.XXXXX

Тема у розділі 'Инструмент и оборудование для деревообработки', створена користувачем Dev_, 22 чер 2016.

  1. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    Можливо комусь буде цікавий мій досвід по відновленню / налаштуванню циркулярної пили в столі на базі легендарної серії Craftsman 113.xxxxx, яка випускалася півстоліття тому протягом декількох декад і яка досі часто продається на EBAY/CRAIGLIST і є попередницею багатьох напівмобільних пил (contractors table saw) таких як Ridgid/Craftsman/Ryobi/Dayton та інших. Власне саме через доступність запчастин до неї, мною було прийнято рішення спробувати зібрати. Крім цього я часто організовую поставки інструменту з США і щось купити і дозамовити можу завжди дешевше (і доставка за винятком дуже важких частин як правило для мене виходить недорогою). Отже бюджет 550$. Чи щось добре в цій ціновій категорії можна в Україні купити? Мабуть ні. Додатковими причинами, щоб обрати саме цю пилу були: наявність стандартних каналів (під стандартними я розумію 3\8” х 3\4” сумісними з кутовими упорами Incra) , стандартними розмірами стола 27” Х 20” , і тим що половину запчастин можна ставити від її спадкоємця 315 серії, які теж доволі поширеними.
    Основними недоліками даного типу пил є відсутність рідного нормального паралельного упору (однак, який можна оновити за рахунок інших виробників), а також відсутність розрізного ножа (riving knife), що може призвести до віддачі, ну і короткий стіл (однак з цим всім можна боротися, про що нижче).
    За основу було взято подібні проекти з форуму LumberJocks як от нижче
    craftsman113.jpg
    delta.jpg
    Далі буде...
     
    Останнє редагування: 22 чер 2016
    Slava_ua, Степан1982, czugajster та 3 іншим подобається це.
  2. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    Основними компонентами таки пил є (по мірі важливості):
    - Підйомно-поворотний механізм (trunnion assembly)
    - Чавунна Плита (top plate), можна зробити самому з МДФ чи фанери
    - Кріплення мотора (Motor mount Bracket)
    - Сам мотор, шківи і ремінь (motor, pulleys, v-belt)
    - Корпус (case, можна зробити самому)
    - Паралельний упор (rip fence)
    - Кутовий упор (miter gauge)
    - Ручки регулювання висоти та нахилу
    - Пильний диск, інші аксесуари, ролики, забір пилу і.т.д. (fetherboards, mobile base, dust colletion...)
    Отже почнемо з самого основного з підйомно-поворотного механізму (trunnion assembly) пили. Особливістю таких пил, є те що підйомно-поворотний механізм як правило підвішений на плиті 6 болтами (наші відповідники 10х20), і фактично разом з кріпленням мотора та мотором можуть змінювати висоту та кут нахилу. До корпусу він напряму не прикручений.
    craftsman_113_TS_belt_drive.jpg
    На EBAY їх легко можна знайти від 30$ в середньому стані до 50$ відновлені в хорошому стані. Мій механізм саме після реставрації коштував 40$. Шків я докуповував окремо на Амазоні за 4$ (діаметр 2.5", посадковий діаметр 5\8", виробник TBWoods, чавунний). Американський стандарт якоря пильних полотен 5\8" (16 мм), наш 30 мм. Тобто американські пили можна ставити їх рідні пильні диски,або через перехідник наші. Забігаючи наперед скажу, що я використовую їх диски Freud, CMT.
    P1050417.JPG
    113_trunion01.jpg
    P1060426.JPG
     
    Останнє редагування: 23 чер 2016
    Slava_ua та Энки подобається це.
  3. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    Продовжуємо, кріплення мотора (motor mount plate). Воно практично однакове, що 113-серії, що в 315 серії (вони ще добавили там пружину, яку можна приварити самому, однак в мене мотор важить 18 кг, тоді як рідні мотори Craftsman/Emerson важать 12 кг, так що натяг ременя достатній і без пружини). 113_02.jpg 113_05.jpg


    Кріплення мотора вставляється в 2 отвори та закручується 2 болтами зверху (наші аналоги 8х20).


    Щодо самого мотора, то спочатку, я не розглядав можливості поставити туди вітчизняний мотор (оскільки купив 2 шківа 2.5” під посадковий діаметр 5\8”).


    Справа в тому що рідні мотори Emerson 110\220 Вольт 60 HZ видають 3600 об\хв (на практиці 3450), тоді як наші 50 Hz дозволяють лише виконати 3000 оборотів (на практиці близько 2850 об\хв). Однак порахувавши вартість мотора та вартість його доставки, вибрав наш варіант – харківський Helz 2.2 kW 2850 об\хв і більший шків 8 см. (Ціна - 90$) Оскільки рідний шків 5.35 см, то обороти пили в мене десь приблизно 4100, що є прийнятним. Крім того рідні мотори Emerson мають меншу потужність – як правило 1.5 HP (це відповідає нашим 1.2 кВатт),тому взяв із запасом 2.2 к Вата, хоча думаю що мотора 1.5-1.8 кВат для розпуску 5 см дубової дошки цілком достатньо (враховуючи що використовуються пильні полотна на 24 зуба Freud/CMT). В кінцевому варіанту мотором я задоволений, єдине шків до нього алюмінієвий, і низької якості, тому в майбутньому я його поміняю на щось краще.


    Як не дивно монтажні отвори плити мотора Craftsman практично співпадають з отворами в харківських моторах, по вертикалі абсолютно, по горизонталі потрібно розширити дрилем на 1 см. В сторону ременя.

    P1060435.JPG P1060437.JPG P1060438.JPG P1060440.JPG

    Перед першим включенням потрібно переконатися, що шківи працюють в одній площині, інакше ремінь буде тертися та злітати. В мене це вийшло з 3 разу.

    P1060443.JPG
     
    Останнє редагування: 24 чер 2016
    Slava_ua, czugajster, Seryy та 2 іншим подобається це.
  4. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    Декілька слів про чавунну плиту, саму дорогу частину пили, причому купити її можна вже від 40$ до 70$ (з доставкою по США), а ось зважаючи на її вагу 28 кг, доставка в Україну вийде 90-100$. Моя плита з доставкою в Україну склала 150$ (виграв досить дешево потрібний лот на Ebay і доставка по США була на відстань 20 км.).

    Єдине, про що потрібно памятати, те що існує 2 види таких пил: Belt Drive і Direct Drive. Ми складаємо саме першу, оскільки вона надійніша (привід мотора через ремінь, а не прямий привід як в Direct Drive (інколи ще його маркують Flex Drive)). Відповідно кріплення плити в Belt Drive і Direct Drive не співпадають взагалі і потрібно це оговорювати з продавцем завжди. Я спочатку купив мехінізм, зробив заміри, а потім вже підбирав плиту до нього. Габарити плити 27х20 дюйма, товщина 1.25” (38 мм), прийшла без іржі, продавець покрив її воском, коли почув що вона попливе в Україну, за що йому дякую. Вставка металева потребувала фарбування і регулюється по висоті за допомогою шестигранників. Почистив її бронзовою щіткою для болгарки та покрасив за допомогою балона Rustol-eum Red Hammered finish (в Епіцентрі ще можна інколи на них натрапити). На плиті є 2 стандартних канали (старого типу, без Т-подібних пазів по бокам, однак всі упори\слайдери Incra/Kreg/Jessemта інших виробників з ними сумісні). P1060666.JPG WP_20160514_19_53_13_Pro.jpg P1060663.JPG
     
    Останнє редагування: 24 чер 2016
    Slava_ua, czugajster, Seryy та 3 іншим подобається це.
  5. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    Тепер поговоримо про корпус та аксесуари. Корпус (не обов’язкова частина пили) являє собою куб з штампованої сталь 1.5 мм товщиною, позаду та знизу відкритий, боїться корозії, не є важким, можна знайти за 15-30$ з доставкою по США. Я свій виграв за 26$, однак на ньому були невеликі сліди іржі, тому почистив та перефарбував балоном Rustoleum Metal Brilliant Finish. Прикручується 3-ма болтами - наш відповідник 10х10 (можна обрізати з 10х20, однак раджу обрізати з закрученою гайкою, щоб потім гайкою накрутити різьбу) до чавунної пили. Тут знадобиться балонний або накидний ключ з великим упором. Корпус спереду має наклейку з логотипом та іншою інформацією, а такою кутову шкалу, яку можна відрегулювати по висоті (не надто точно).
    s-l1600 34(7).jpg craftsman_113_rebuilt_002.jpg P1050460.JPG
    Передня ручка крутилка, яка відповідає за висоту полотна над столом з корпусом не пов’язана, бокова ручка-крутилка, яка притягує до корпусу підйомно-поворотний механізм зв’язана з корпусом через своєрідний шарнір.

    В будь-якому випадку на такому типі пили Вам знадобиться кожен раз перевіряти кут нахилу 90С та 45С після заміни пильного диска за допомогою комбінованого кутника (раджу придбати калібровані як от Starlett, Empire чи PEC, і навіть не дивитися в сторону лайна яке зараз продається під брендами Stanley/Bahco). Руччки крутилки можна зробити самому з дерева чи фанери, там отвір під 1\2” (12.7мм) (D-подібний). Я свої пластмасові рідні виграв на лоті за 12$ (це дорого для нас, однак дешево у порівнянні з тими 20$ за 1 шт., що зазвичай за них просять). Також підходять ручки від 315 серії або металеві сторонніх виробників як от Grizzly основне щоб їх зовнішній діаметр не перевищував 6” (рідні – 4.5”). Також спереду корпуса є важіль фіксації кута нахилу полотна, що безумовно один раз виставити його точно і далі вже робити потрібні пропили.

    Ремінь (22$ за 5 футів, лот на Ebay), тут однозначний вибір – Fenner Power Twist V-belt (червоний), або Accu-Link Belt дешевший (зелений) достатньо буде 4 футів довжини, і ще пару секції можна буде зняти. Ширина 1\2” якщо у Вас рідні шківи, якщо ні, то потрібен підбір. На Youtube достатньо багато відео про такий ремінь, його переваги (антивібраційні моменти, практично будь-яка довжина, стійкість до агресивного середовища та ін.) та недоліки (лише високотональний шум, ціна). Раджу передивитися, я його ще планую застосовувати в токарному саморобному верстаті.
    s-l1600.jpg
    Пильні полотна під посадковий діаметр 5\8” (16 мм), які я використовую на пилі - це комбінований Diablo (Freud) ATB, 50 teeth (для поперечного розрізу, фанери та MDF) ,та CMT 24 teeth thin kerf ripping blade (для розпуску твердих порід дерева). Хороші полотна дають чистий різ, Made in Italy, по 30-35$ за шт. Можливо ще пізніше докуплю DADO на 6-8" для пазів.
    P1060423.JPG
    WP_20160514_19_50_08_Pro.jpg
    Змонтував рубильник і проводимо пуско-наладку.


    З механізму пили - поки все. Далі малюю стіл, скручуюйого, підбираємо під нього паралельний упор (вони як правило бувають 30", 36", 40-42", 50-52"). Тут брендів достатньої, які можна прилаштувати під цю пилу - це і Delta T2-T3 на 30", і Craftsman/Ridgid XR2484 та їм подібні від 315 серії чи новіших Ridgid TS36XX/R45XX, чи будь який інший BIESEMEYER - типу і його послідовники.
    Однак хотілося б дістати Б/У Vega Pro Fence 40L/50L" (дожиною 127 см), тоді стіл може бути довжиною 125 см, і не потрібно буде різати під нього плиту з ламінованої фанери, а вони в нас продаються як правило розміром 2500см на 125 см. Тому беру паузу і поки в пошуках.

    Далі буде...
     
    Останнє редагування: 27 чер 2016
    Slava_ua, czugajster, Seryy та 3 іншим подобається це.
  6. Seryy

    Seryy Майстер

    Повідомлення:
    118
    Симпатії:
    38
    Цікаво що буде далі! З нетерпінням чекаємо продовження ;)
     
  7. Dev_

    Dev_ Бригадир

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    117
    Адреса:
    Африканська СхідноЄвропейська Республіка
    Поки на паузі, розмірковую про паралельний упор і дороблюю стіл для дачі (то інший проект, просто роблю його вже на цій пилі).

    На CraigList інколи попадаються майже нові Craftsman/Delta/Ridgid і по хорошим цінам - веду перемовини з одним продавцем, який розбирає аналогічну пилу, є також декілька цікавих лотів на Ebay, за ними слідкую, є також варіант з алюмінієвих профілів (aluminium extrusion) від 8020 inc. , в них чудовий магазин на Ebay, однак по цінам дорогувато.

    Так, доробив декілька дрібниць,
    Була тугість при наклоні на 45 гр., розібрав - алюмінієві труніони та їх посадкові місця на чавуні зачистив щіткою на болгарці, та залив літолом - зараз лягає на 45 гр легше, однак, все ще не так легко якби хотілося. Також добавив фторопластофі шайби на підйомно-поворотний механізм. В цю суботу планується чистка плити шліфмашинкою, почну з 240 закінчу 400 шкуркою, потім змажу сумішу воску і тунгового масла (1:1 пропорція).
    Ще потрібно добре виставити горизонт червоної вставки пильного полотна (insert plate) регулюється по висоті 4-ма внутрішніми шестигранниками (allen screws) Так ось 1 з них щось прокручується, потрібно підібрати шестигранник розміром 3.5-4.

    Трохи подбав про безпеку - для поперечного різання роблю, те що називається CrossCut Sled , тому замовив 2 шт. Incra слайдери на 24", а поки зробив з дубових полосок з воском.
    f5e9ecc5a753394ee2e4e4e000a6953d.jpg

    Також замовив FeatherBoard від MilesCraft.
    Прижимні клеми Incra/Rockler замовляти не буду, також зроблю сам, бо все є з матеріалів.
    Крім того, ще планується каретка для повздовжного порізу, щось на зразок Rockler Taper/StrightLine Jig. Хороша штука, в мене ще декілька кубів не обрізної дошки сушиться.

    Планів багато, ось тільки субот, щоб їх реалізувати замало. :)
     
    Останнє редагування: 14 лип 2016
    festulest, umvmax, AlexAAD та 3 іншим подобається це.

Поділитися цією сторінкою