Де і чим тоненько поторцювати дошки? Help!

Тема у розділі 'Деревообработка', створена користувачем mawius, 21 чер 2016.

  1. figarey

    figarey Прораб

    Повідомлення:
    338
    Симпатії:
    367
    Зазвичай ,ручна ел.пилка ,має пропил 55-65 мм.,якщо зняти захист то можливо поставити збільшений диск (та це небезпечно ).Якщо використовувати саморобний шаблон ,в мене 8мм. мдф ,то вийде ширина плашок 46-56 мм. До мдф ,фанери ,двп з трех шарів,прикрутіть /приклейте рівеньку рейку шириною 7 -10 см.щоб мотор пилки спирався ,їхав по ній ,а подошва пилки шла вдоль .Ручна циркулярка від 1.5 квт.думаю справиться з цим завданням ,багато залежить від пильного диску (чистота пропилу ,легкість в роботі ,кількість пог.метрів до заточки),вибирайте диски з СМТ ,Ляйтц ,Лойко ,Фреуд трошки дешевше Пилана ,Фаба .

    [​IMG]

    Ще як варіант ,тільки відходи вагонки + полоски фарбованої фанерки .
     
    mawius подобається це.
  2. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    В любому випадку краще попробувати тоді і більшість чисто теоретичних питань відпаде,одне можу сказати напевно-отримати спили одинакові по товщині не получиться,похибка буде +\-0.3-0.5 мм і то на хорошому обладнанні тому якщо бажаєте отримати рівну повершню потрібно доводити після приклеювання.
    --- добавлено: 1 лип 2016 у 21:54 ---
    :-Dще добавлю , вони іноді коштують більше ніж китайська торцовка:-D
     
    Останнє редагування модератором: 9 лип 2016
    meroro подобається це.
  3. mawius

    mawius Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    17
    Я якраз навпаки хочу щоб вони були не однакової товщини, а були з перепадами на кілька мм. Наприклад щоб одна плашка була 5мм, інша 8мм, а третя 11мм. Можливо меньші перепади. Це вже в процесі буду розбиратися.

    Про те що диски коштують більше ні деякі торцовки я вже в курсі :facepalm:
     
  4. figarey

    figarey Прораб

    Повідомлення:
    338
    Симпатії:
    367
    Кожний вибирає з своїх міркувань ;-) і один раз попрацював гарним інструментом (від FE /festo )ви не захочете брати в руки (Фи/фиолент )а те що стоїть не дешево ,то відомо кожному .Середня ціна на диск 230-250мм.від відомих виробників 25-40 євро.
     
    Останнє редагування модератором: 2 лип 2016
  5. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    я би сказав-з своїх потреб і можливостей

    це інша історія....хто знає різницю між ФИ и Фе не питає як порізати торці....тому для новачків це не актуально.
     
    meroro та figarey подобається це.
  6. Novell

    Novell Прораб

    Повідомлення:
    159
    Симпатії:
    252
    Адреса:
    Киев
    сразу скажу что для меня столярка это хоби, лет 5ть уже болею, оброс и инструментом и мастерской...

    в епицентре распил делают форматно раскройным станком.

    на артелит похоже


    так как они у тебя будут клеится то насчет коробится яб незаморачивался.... главная проблемма это сколы на выходе, чем тоньше тем больше будет вырваных кусков (ну тоисть зубатая сторона на выходе пилы будет, особенно торцовки)


    конечно будет и не только она, думаю и ты нагреешься от такого количества.....


    смотри с 5той минуты. но скажу из опыта не все так просто как у мастеров. все приходит с опытом




    та да. а допуски (если опыт маловат) и сколько запоротого материала, да и купивши китайскую кпримеру ручную пилу или шлиф машинку, рано или поздно купишь хотябы макиту... Так что тут неизвестно где экономия.... Я для себя решил уже давно покупать минимум макиту.




    Какой у топик стартера бюджет на порезку, и сколько штук надо нарезать? яб за диск (правда цену незнаю), ну или за диск с доплатой взялсяб...
    у меня вот такое чудо думаю им нарезать можно будет.

    [​IMG]
     
    mawius подобається це.
  7. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    То фото что я делал, там рейки 13*52*210. Размер произвольно, но чтоб все одинаковые.
    Испытания клеем для линолеума прошли успешно (баугут , ведро 7кг есть ), клеил на гипсовую штукатурку и на дсп, там и там держится отлично- еле оторвал потом, и это я брался за единичную рейку, всю стену если зашить то монолитом они будут очень крепко держатся.
     
  8. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    за диск. Я купил торцовку Спарки 95, без диска, там 305мм надо, с форматных станков полно обявлений люди продают по 50-100грн, там остаток на 1-2заточки максимум, но этого мне на долго хватит, купил 2диска, зубов там много (кол-во не помню), рез чистый.
    Для целей автора темы хватит такого диска за глаза на его кусок работы.
    У меня зазоры между рейкой получались изза того что я не делал 90град а грубую косую рейку пихал в рейсмус, вот оно и стругало както так.
    По периметру зазора не вижу смысла делать, если будет разбухать дерево то оно коржом и так и так отвалится, гулять не будет возможности изза того что каждая рейка приклеена. Зазор то будет, под плинтусом, под багетом, но это не для разбухания. Хотя можно взять пробковые обои, нарезать полосками и прокладывать между рейками как швы вроде.
     
    meroro та figarey подобається це.
  9. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
  10. mawius

    mawius Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    17
    Всім доброго дня!
    Хоч і з великим запізненням, та все ж показую що у мене получилося.
    Неймовірне спасибі форумчанину Novell який порізав для мене дошки!!! Без його допомоги я ще б довго морочився з тією стіною.


    Ось так дошки виглядали після розпилу.

    IMG_4612.JPG

    Потім я їх всіх прошліфував вручну кожну окремо. Це був геморой на кілька днів. Після цього я їх посортував на 4 купочки по видах деревини, а після цього вирахував скільки буде рядів на стіні і поділив кожену породу деревини на кількість рядів, щоб при приклеюванні різні породи дерева були приклеєні рівномірно.

    IMG_4704.JPG

    Потім все довго клеїв.

    IMG_6434.JPG

    В результаті виявилось, що я розрахував все дуже точно, ось це все що залишилось після того як я заклеяв всю стіну:

    IMG_6436.JPG

    Потім я довго шпаклював шприцом щілини. Маленькі не чіпав, але ті що були більшенькі довелося зашпаклювати.
    А після того всю стіну кілька разів полакував акриловим лаком.
    В результаті ось що получилося:

    IMG_6725.JPG

    IMG_6720.JPG

    В кінцевому варіанті ось що получилося:


    IMG_7286.JPG


    Залишки які залишилися, я використав на кухні. Зліпив "картину" із всього що зміг знайти дома.

    IMG_7297.JPG

    IMG_7298.JPG
     
    Т.М., Novell, stol1ar та 8 іншим подобається це.

Поділитися цією сторінкою