Схема ТТ+ТА+ГК для ВладЯн і Vovik07

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем ВладЯн, 10 лис 2014.

  1. Vovik07

    Vovik07 Прораб

    Повідомлення:
    335
    Симпатії:
    318
    Адреса:
    Львів
    У Вас опалення тільки на твердому паливі ? Газового котла немає?

    Я з Вами згоден . На мою думку якщо система комбінована , тобто ТП котел і ТА відкритого типу а СО закритого типу, то оптимальний варіант як у baklazhovandrey, якщо повністю відкрита чи закрита то можна як у peps08, . Якою робити систему кожен вирішує сам , зважаючи на всі плюси та мінуси.
    Я особисто ще не вирішив як підєднати ТП котел ТА і газовий котел. Звичайно при відкритій системі виготовити ТА простіше , не треба заморочуватися з тепрообмінником. Але як працюють теплі підлоги при відкритій системі??

    Онуфрий, якого розміру флянці використовували для подачі та зворотки котла?
    peps08 в мене э труба 146х5 тобто внутрішній діаметр 136мм . Як вважаєте можна використати для відведення димогазів в котлі. Чи не менше 150 мм ?
     
  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Згоден, газовий котел підключити на пряму до системі опалення ,
    тільки потрібно так підключити щоб з газового котла , твердопаливного котла і теплового акумулятора виходило повітря.
    У вашій схемі , навіщо триходовий кран на газовий котел ?
    ( підпишіть назви елементів схеми. І зробіть вид збоку щоб бачити як буде виходити повітря із системи. )
    --- добавлено: 12 ноя 2014 в 22:32 ---
    Можна зробити і закритою системою .
    shema_01.jpg
    --- добавлено: 12 ноя 2014 в 22:41 ---
    Якщо котел у підвалі а теплий підлога вище котла (перший поверх, другий поверх) ,
    або коли котел на першому поверху , а тепла підлога на другому ,то система працює.
    Тільки має бути зроблено вивід повітря з системи теплої підлоги .
     
    Останнє редагування модератором: 20 лис 2014
  3. Андрей59

    Андрей59 Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    53
    Останнє редагування: 12 лис 2014
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Подивився Я ссилки ,які там схеми . щоб ту всю апаратуру і датчики поцепляти на систему опалення можна буде 2 кваритири купити за ті гроші. Потрібно щоб було по простому і недорого.
    З краном підміса , Я провтикав , а от кран на червоній трубі я б не ставив, якщо буде закритий закіпить і рвоне. Потрібно щоб повітря виходило без перешкод.
    Місяць назад бачив результат взрива чугуного котла і секції батареї. Сусід поїхав на заробітки, жінка вирішила затопити в хаті дровяний котел. Так як в них два котла газовий і дровяний ,А які верхні крани закриті які відкриті жінка не розбирається. Котел закіпів і взірвався , добре що в хаті нікого не було в цей момент.
     
    Останнє редагування: 12 лис 2014
  5. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    Vovik07, для 20 кВт труба на димохід піде.
    --- добавлено: 13 ноя 2014 в 08:20 ---
    повністю підтримую. Бо якщо все купувати те що пропонують потрібно бути мільйонером. Я особисто вважаю що повинен бути мінімалізм з здоровим глуздом. Чим простіше тим краще і надійніше. З приводу двох котлів в СО і ТА. У мене в СО я зробив так що коли працює ГК то я закриваю кран в нижній частині ТА і получається що газовий котел (ГК) працює прямо на батареї і не гріє ТА при цьому розширювальний бак працює.
     
    Останнє редагування модератором: 21 лис 2014
    DINAMIT-UA та Vovik07 подобається це.
  6. ВладЯн

    ВладЯн Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Прошу прощения, что скупо изложил информацию.

    Спасибо за совет Ruriku и Dinamit-UA за предложенную схему.

    Но ввиду того, что в сельской местности бывает отключение электричества, даже продолжительные отключение, поэтому в целях безопасности из-за инертности ТТ котлов, хочется только открытую гравитационную систему между ТТ и ТА.

    А, теплообменник от ТТ котла объединить с электро котлом 12 кВт .

    В доме алюминиевые батареи, в общей сумме 120 секций.

    Котельная для ТТ котла и ТА на расстоянии 50 метров от дома.
    --- добавлено: 13 ноя 2014 в 13:27 ---
    Voviko7
    Сварить нержавеющую трубу в среде аргона. Гибкий в виде плоской спирали в одной плоскости уложить так плотно тоже процесс трудоёмкий. Расстояние между трубами 13 мм.

    Теплообменник планирую установить в самой верхней части ТА, чтобы снимать тепло сразу, как только начнет нагреваться верхняя часть ТА.

    Размер верхней части ТА 600 х 1250 мм.

    К тому же нашел трубы кусками, каждая 1,5 м.

    И думаю, что из этой трубы спираль даст дополнительное сопротивление для насоса, так как котельная в 50м. от дома.
     
    Останнє редагування модератором: 21 лис 2014
  7. Vovik07

    Vovik07 Прораб

    Повідомлення:
    335
    Симпатії:
    318
    Адреса:
    Львів
    Схема на даний момент закритого типу
    DSCN4674.JPG
    котел в підвалі , розводка верхня металевили трубами , батареї чугунні.

    Планується тепла підлога в ванні та прихожій приблизно 15м2 . зробити котел по кресленнях peps08, + ТА.

    DSCN4677.jpg.JPG
    Систему опалення можна зробити відкритою : замінити клапан розповітрення на розширювальний бак і забрати групу безпеки. Так простіше виготовити ТА але в мене є сумніви щодо теплої підлоги і через те що бак розширення буде далеко від ТП котла і ТА.

    Можна зробити теплообмінник в ТА і залишити систему закритою

    DSCN4682.JPG .

    Що порадите?
    P.S Вибачте за креслюнки від рукиCherna-facepalm
     
    Останнє редагування модератором: 17 лис 2014
  8. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    Vovik07, Газовий котел може працювати без тиску? Якщо так то Ваша схема з розширювальним баком працездатна, якщо ГК без тиску не працює тоді нічого не вийде, схема не правильна. Тільки не зрозуміло навіщо ви змійовика накрутили в ТА якщо це СО відкрита. Підлога буде працювати що в закритій що в відкритій.
     
  9. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    1- Важливо враховувати як буде виходити повітря зі всіх приладів системи опалення. Те що розширюючи бак буде далеко від твердопаливного котла і теплового акумулятора це нестрашно. Важливо як з них буде виходити повітря, а це нахил труб.
    В найвищій точці системи має бути розширюючи бак, найнижча твердопаливний котел, тепловий акумулятор має стояти вище за твердопаливний котел, і ще нахил труб що подача, що обратка, тоді повітря буде без перешкод виходити з системи опалення. Якщо все врахувати ця система опалення буде працювати і на природній циркуляції.
    2- Що до теплої підлоги. Ви хоче виходом теплої підлоги врізатись в обратку системи опалення, яка знаходиться вище теплої підлоги. Тому в теплій підлозі циркуляції майже не буде, тобто не працює. В такому випадку є два виходи -
    а- Самий простий , пробиваємо перфоратором отвір у підлозі .
    б- Робимо окремий контур, подача і обратку на теплу підлогу+ окремий циркуляційний насос, і окремий розповітрювач з теплої підлоги.
    DSCN4677_jpg.JPG
    --- добавлено: 16 ноя 2014 в 02:32 ---
    Тоді не за будьте поставити на теплоакумулятор іще одну групу безпеки, і розповітрювач обов,язково.
     
    Останнє редагування модератором: 23 лис 2014
    Vovik07 подобається це.
  10. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    Все так
    Кстати , лет 10 назад приблизительно так делали два небольших контура теплого пола . Подключали к общей магистрали с подвала. Работает по сей день даже на ЕЦ.
     

Поділитися цією сторінкою