Модернізація опалення на Дніпровщині

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Дмитро-сан, 8 чер 2016.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ставте клапани з ковпачками - за ціною мабуть те саме, що й кульові.
    А потім поступово докупляйте головки. Але добре воно буде працювати лише тоді, коли на всіх радіаторах будуть головки.
     
    Дмитро-сан подобається це.
  2. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Я тут порадився з "народом" і хотів би спробувати порахувати, що мені буде зручніше та проще.
    1. З одного боку варіант гравітаційної циркуляції ТА+ТТК наче б то добре.
    З іншого боку необхідність розбирати стелю в літній кухні та якимсь чином утеплювати піднятий вище рівня стелі ТА і РБ- не так просто.До того ж є побоювання, що спроба підняти ТА на таку висоту щоб забезпечити його 100% зарядку закінчиться тим, що я упрусь в скат даху літньої кухні....
    2.Спроба зробити зв'язку ТА+ТТК енергонезалежною добре.
    Але ж за для того щоб уся система працювала мені все одно потрібно буде "іскрічество" в хаті для насоса ГК та мотора триходового крана.


    Якщо я відмовляюсь від самотьока ТА+ТТК, то уся історія для мене дорожчає на необхідність насоса з байпасом і триходовим підмішуючим клапаном в цьому вузлі, а також РБ під закриту систему.

    Я правильно мислю?

    Голова вже лопається від тих думок.....:cry:
     
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Так. А ще зростанням ризику.
    Якщо ТА заряджений, і пропадає світло, то байпас насоса не дуже врятує - для гравітації нема де розігнатися. А значить треба встановлювати і слідкувати за безперебійним джерелом живлення насоса. І ще пильніше слідкувати за кількістю зарядки, бо відкрита система при аварії буде бити фонтаном, а закрита лусне.
    А також, краще не відмовлятися від розділу обмінником, бо для котла і системи потрібні різні режими витрати-дельти, і, від одного насоса, буде потреба ще в одному триходовому з автоматикою. Та/або треба ще третій насос.
    А так взагалі, то один насос з БДЖ на циркуляцію ТПК-ТА, другий насос на ТА-СО, ну і третій насос в газ котлі для роботи на газу. Перший круте поки є вогонь, другий круте поки є тепло в ТА, третій - коли нема вогню і тепла. Ну і арматуру з керуванням до цього всього.
    А облаштувати приямок для котла є можливість?
     
  4. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Дякую Вам. Ви правий....
    --- добавлено: 15 чер 2016 у 00:12 ---
    На жаль немає.....під кухнею йде погріб через який буде вихід у теплотрасу.....хоча.....
    Як я цей варіант взагалі не розглядав?!?!d:)
    Можна ТТК поставити у погрібі, а ТА у літній кухні.
    ТА буде стояти на десь 1,5 метри вище за ТТК і.....пасьянс складеться досить добре. Але чи видавить ТТК воду з погріба на 3 - 3,5метри в подачу ТА?
    Та як в цьому випадку бути з градусами уклонів подачі-обратки....
     
    Останнє редагування модератором: 22 чер 2016
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Але добру вентиляцію, заходити туди ВИКЛЮЧНО після продувки. Ну і погреб стане кімнатою - картоплям там буде тепло і сухо.

    Чим більший перепад висоти, тим краще давить.

    Уклони - для виходу повітря у місце збору. Будь які, аби були. Лише якщо проти течії - то трошки більші.
    Для циркуляції - перепад висоти.
     
    Дмитро-сан подобається це.
  6. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Я вважаю, що знайшов найкраще рішення.

    Тобто потрібно буде робити примусову вентиляцію?
    Може й так. А може все буде простіше. Ми взимку закриваємо один з душників в погрібі щоби консервації там було не зимно в морози, а так у зв'язку з тим, що ТТК буде горіти та випалювати кисень, по усіх законах фізики від перепаду тиску повітря буде втягувати в погріб....
    --- добавлено: 15 чер 2016 у 00:48 ---
    Тепер треба дуже прискіпливо та добре поміркувати з обвязкою...
     
    Останнє редагування модератором: 22 чер 2016
    Энки подобається це.
  7. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Для початку.
    Чи потрібен зворотній клапан на подачі чи обраткі ТА-ТТК враховуючи таку різницю між ними по висоті?
    СО.png
     
    Останнє редагування: 15 чер 2016
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Думаю що ні. Можна з'єднати на фланцях (чи на чавунних оцинкованих американках), а на виході з ТА встановити міжфланцеву засувку "батерфляй". Вона надасть змогу не зливати ТА, як щось з котлом треба буде зробити, і нею можна буде підрегулювати оптимальну циркуляцію, вдруг там дельта буде незадовільна, і десь буде замічатись конденсат.
    Але, при такому включені ГК, треба буде зворотні клапани біля нього.
    СО.png
     
  9. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Так. А насос який на схемі? То насос ГК чи окремий з управлінням від термостата?

    Для мене американки більш зрозумілі бо з фланцевими з'єднаннями я николи не стикався.

    Може все ж таки передбачити крани(по причині незрозумілості фланцев).

    Якщо Ви вважаєте(все таки досвід то велика річ) що розумніше підключити ГК інакше то я із задоволенням вислухаю...
     
  10. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Ось що мені відповів чоловік який варив ТТК і буде робити ТА:
    -Вообще-то предполагался второй вариант. думаю, что первый будет сделать проблематично. Нынче имеется гофра длиной 10м, оканчивающаяся по краям двумя накидными гайками.
     

Поділитися цією сторінкою