Модернізація опалення на Дніпровщині

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Дмитро-сан, 8 чер 2016.

  1. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    @Дмитро-сан, РБ під тиском!!! Старий газовий балон вертикально кріпиться наприклад на стіні. Краном в низ. На форумі про це вже описували.


    Я вже не пам'ятаю точно десь в районі 100 літрів.
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Може не треба все ж таки робити, як вже зазначали вище. Нехай собі буде котел з ТА на гравітації - в такому разі триходовий, з відключаємим або не відключаємим, напевно не знадобиться. Великий РБ буде відкритим, над ТА трошки вище.
    А траса з будинком нехай будуть під тиском. Відокремленим контуром, лише валентним до ТА.
    Траса глибше промерзання в землі. Добре утеплена, з не тонкої труби. Обмінник багатоходовий у баці. Так на око котлового насоса мало би вистачити на це все.
    Тільки один момент - чи вміє газ котел крутити насосом, не запалюючи газ. А запалювати за сигналом термостата. ?
    Яка модель котла по паспорту?
    Ще з команди того ж термостата, нехай вмикається актуатор триходового крана, що перемикне циркуляцію на мале коло, щоби газом землю не гріти. Чутливий елемент мав би перебувати у горі ТА - "тепло в ТА закінчилось - вмикаєм газ, перемикаємо на мале коло".
    Щодо ГВП - проточний нагрівач води - це не для хати. Для дому, для сім'ї, краще мати накопичувач. Із змійовиком та ТЕНом.
    Він може заряджатися від того ж котлового насоса, через термостатичний клапан з балоном у бойлері.
     
  3. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Оскільки потолки у літній кухні не дуже високі то такий РБ можна буде ставити тільки на горищі.

    Що це значить?
    --- добавлено: 10 чер 2016 у 21:11 ---
    ????

    Хоть натякніть якого діаметра..

    Не в курсах....



    http://vodapro-sime.ru/production/nasten_gas_boiler/metropolis_DGT.htm
    Той що турбований...

    Ще один бак варити?


    ?????




    --- добавлено: 10 чер 2016 у 21:09 ---
    Вибачьте, я стою в самому початку квеста по модернізації СО і тому не дуже орієнтуюсь в усіх специфікациях про які Ви розмірковуєте....
    Але не святі горшки ліплять....я бачу тут вже досить таких людей які два роки тому задавали такі самі питання по своїх СО,SOS:stena: а тепер спираючись на свій досвід самі вже дають поради...:poet:
     
    Останнє редагування модератором: 18 чер 2016
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну тож вище. Аби не змерз.

    Обмінник в ТА під тиском. Та - відкритий.
    Для харошого обміну треба площа поверхні, і певна витрата носія.
    Для площі треба побільше труби потонше. А для витрати навпаки - чим тонша і довша труба, тим більший опір витраті.
    Отже, багато тонких труб це компроміс - нема довгих труб, і є багато площі.

    Ну може такою, як лінія в хаті.
    1" - це що? Вона сталева? Яким Ду? Чи зовні яка?


    Я би радив придбати.
    Під'єднаний біля котла "паралельно". На одній з труб стоїть клапан термостатичний, з балоном на імпульсній трубці, зануреним у гільзу в бойлері.
    В балоні рідина від води охолола - рідина стиснулася, по трубці тиск передався на клапан - клапан відкрився ширше - вода з подачі пішла через змійовик бойлера.
    Бойлер нагрівся, рідина в балоні розширилася, кран закрився.
    А як Ви думали робити?
    Змійовик в ТА? А далі?
     
  5. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Саме так.

    я вважаю, що мені від цього не уйти, тому, що в мене не має ніякої змоги підняти ТА вище ТТК(потолок не високий)

    Думав, що просто звідти по трубах в теплотрасі до споживчих кранів у хаті...але тепер починаю потроху розуміти, що при такому варіанти обмінник ГВС буде постійно охолоджувати ТА і зводитиме його сенс до мінімума....
    Так?
    Якщо так то виходить, що ставити змійовик у ТА взагалі немає сенсу....:stena:
    --- добавлено: Jun 11, 2016 3:42 AM ---
    як що можна киньте будь ласка посилання на цей девайс.....який би ви порадили для сім'ї з 2-ма дітьми
     
    Останнє редагування модератором: 19 чер 2016
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Хай би собі охолоджував, на він і обмінник.
    Просто порахуйте. Витрата змішаної води із змішувача десь 4-8 л за хвилину. Великий душ 10 літрів. Якщо ніхто не користувався довго, то вода в трубі, труби, утеплювач труби... охолоне до температури навколишнього грунту. Щоби отримати гарячу воду, треба буде відкрити кран, і чекати, поки холодна вода вийде (10 м труби), і поки гаряча вода нагріє трубу, щоби з гарячого крана пішла хочаб +40.
    Аби отримувати одразу гарячу воду, то треба буде влаштовувати рециркуляцію ГВ. Це коли насосом ГВ крутиться постійно по колу між хатою і ТА, і з кола у любу мить можна набрати гарячої.
    Але, це ще один насос, та втрати тепла на трасі, хоч би там які. Жоден утеплювач не усуне втрати. Вони будуть, нехай малі, але за рік, наприклад, набіжить.
    А літом? Заряджати ТА, заради ГВ?
    Був би у Вас готель, або садочок-школа, де постійно багато треба ГВ, то проточно з рециркуляцією туди - те що треба.
    А для хати, треба бойлер накопичувальний в ванні, достатнього літражу.

    Як сталева, - то Ду в мм.
    В інчах американці трубу вимірюють. І весь світ різьбу трубну.

    Вибір немалий, щоби щось конкретне радити. Подивіться бойлери непрямого косвенного нагріву літрів на 80-100.
    Можна більше, але він довше грітися буде, і буде великим.
    На трьох може і 50л вистачати, як нема де більший вішати. Призвичається.

    Є сенс для опалення.
    Але якщо буде енергозалежний ТПК+ТА, і буде насос, то можна пластинчатий вже обмінник зовні.
     
  7. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Жінка наміряла зовнішній діаметр 32,8.(я у відрядженні і вона мені прислала фото зі штангеля... Тому я вважаю що це 33,5- тобто дюйм внутрі.

    Для цього є по-перше літній душ, а по-друге ГК двоконтурний і може підігрівати воду....

    Та все ж таки....Що ж цього буде краще?
    З точки зору безпечніше,щоб потребувало меньшого втручання домочадців та й не останній момент ВАРТІСТЬ!!!d:)
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вартість - останнє питання. Який толк у задовільній вартості, якщо інші потреби не задоволені. Спочатку треба придумать щоб добре працювало. А потім вже, думати на чому скоротити вартість.
    Я писав вже, що вважаю за краще.
    Про роботу насоса без зупинку, треба поговоити з сервісманом. Там в інструкції чомусь не розписані два гідравлічних режима, може там є.
    А так, то можна під'єднатись по партизанськи до дротиків насосу - перекидувати релюхою, по команді термостата, керування насосом з голови котла на постійно увімкнено. Якщо котел вже не на гарантії, то взагалі нема проблем - можна під'єднатись до насоса і не по партизанськи.
    Так можна буде тільки ходити підкидати дрова, слідкуючи за температурами в ТА.
    Робити буде тільки на одному насосі газ котла. По закінченю тепла в ТА буде автоматично перемикатись на газ, і газом не буде опалювати землю на вулиці.
    А для того щоб збільшити доступний до роботи об'єм ТА, можна і шмат стелі розібрати. Нехай на горищі стирчить.
     
    Дмитро-сан подобається це.
  9. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Цілком згоден.
    При розмові про вартість я мав на увазі ту саму золоту середину між опциональністю та вартістю.

    Ви маєте на увазі інструкцію котла?

    Не можу зараз сказати. Треба поглянути в документи.

    Не розумію про що Ви?O=-

    Чесно кажучи не міркував над цим.....хоча може Ви й маєте рацію....



    Якщо я Вас правильно зрозумів, то треба у сервісменів по котлу вияснити про строк гарантії та чи може насос котла працювати без зепинки.....
    А якщо ні то будем міркувати куди вставити додатковий насос(доречі він в мене є). Стояв на байпасі коли в мене був вітчизняний котел. Який саме подивлюсь та напишу....
     
    Энки подобається це.
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Я писав про триходовий кран. Не клапан, а кран. Може "кульковий", може "пробковий".
    Він має, при пуску газового пальника, перекрити одну з труб підземної траси, і відкрити байпас цієї траси - перемичку. Це скоротить коло циркуляції, щоби нагріта газом воде не бігала під землею, щоби не було зайвих втрат крізь теплоізоляцію траси.
     

Поділитися цією сторінкою