Своїми руками Пленочная теплица по Миттлайдеру

Тема у розділі 'Сад и огород', створена користувачем vitaly, 14 тра 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. -Архитектор-

    -Архитектор- Майстер

    Повідомлення:
    163
    Симпатії:
    72
    в качестве шпагата можно использовать нитку из б/у нитяных фильтров, например.
     
    vitaly подобається це.
  2. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Дуже цікава тема!
    Дякую!
    Дерев'яна конструкція капітальна і виконання викликає захоплення.
    Але, якщо дозволите, кілька зауважень щодо покриття плівкою і підв'язуання. Маю чималий власний досвід користування теплицею.
     
    vitaly подобається це.
  3. vitaly

    vitaly Майстер

    Повідомлення:
    134
    Симпатії:
    95
    Боюсь, что нить из фильтров не выдержит веса того урожая из теплицы, про который мне рассказывают:).
    --- добавлено: 19 тра 2016 у 12:58 ---
    Julla, вислухаю всі зауваження. Буду вдячним.
     
    Останнє редагування модератором: 27 тра 2016
    Julla подобається це.
  4. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Плівка.
    Якої б щільності вона не була, термін її життя - сезон-два. Сонце, вітер, мороз, дощ своє діло роблять. Плівка рветься, розсипається на шматки.
    Трохи довше служить спанбонд і його можна "латати" :).
    Навіть невелику, невисоку теплицю (як у нас) перекривати проблематично.
    Особливо, коли притримуючі реєчки прибиті цвяхами.
    Для Вашої капітальної споруди треба, все-таки, продумати більш довговічне покриття. Хоча б для даху.

    Цікава ідея з підвязування з використанням "подовженої" мотузки!
    Тільки дуже НЕзручно в кінці сезону розплутувати всі ті мотузочки. Хоча, можливо, з використанням такої приспособи із дроту мотузку просто витягуєш з бадилля, намотуєш і легко, зручно зберігати?
    Треба буде спробувати!
    Я використовую одноразові "мотузочки" - нарізані з колгот, стара магнітна плівка, ... Знімаю бадилля разом з мотузкою і спалюю.
    Знизу не присипаю мотузку землею, а закріплюю скобою із дроту, непотрібних вішаків для одягу.

    7417.jpg 1-1921-1.jpg 8920-1-600.jpg
     
    Кремень, Олександер_1 та vitaly подобається це.
  5. vitaly

    vitaly Майстер

    Повідомлення:
    134
    Симпатії:
    95
    Julla, дякую.

    Спанбонд в якості укривного матеріалу для теплиці? Такого варіанту я не чув. Але ж тоді, мабуть, всі дощі "будуть наші", і в дощовий рік, яким обіцяють цей рік, в теплиці буде сиро?

    Я думав може хоча б кришу накрити полікарбонатом, але ціна відлякує. Хоча в цей рік хотілось як найскоріше завершити та запустити теплицю. В майбутньому сподіваюся хоча б частково накрити полікарбонатом.

    Дякую за ідею з скобами. Треба буде спробувати. З ними простіше при висадці розсади. Можна скоріше висадити розсаду, а потім вже думати про підв'язування.

    Торік підв'язував томати шпагатом, як на вашому третьому фото. Восени із розплутуванням в мене не виникло ніяких проблем.

    Гарні у вас шпалери. Також хочу зробити стаціонарні шпалери, тільки метал не дешевий. Ще в мене немає машини і привозити частками метал (якщо купляти поступово) на орендованих машинах теж виливається в копієчку. Ставлю дерев'яні шпалери. Обробив гідроізоляцією нижню частину і використовую декілька років. На зиму виймаю.
     
  6. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Спанбонд воду не пропускає. Витримує три-чотири сезони,
    1865-600.jpg

    а далі - цілі шматки використовуємо для укриття на зиму різних рослин.
    Скоби взимку також не простоюють :-D - ними закріплюється спанбонд
    7418.jpg
    Шпалери для помідорів, огірків не стаціонарні! Розбірні. Зроблені із старих труб для водопроводу.
    Почистили, пофарбували.
    Зверху - прутки з загнутими під 90 кінцями, труби меншого діаметру.
    Ці кінці вставляються зверху у вбиті у землю труби.
    8804-600.jpg
    Все!
    Легко зберігати, легко монтувати в любому іншому місці. А це якраз те, що потрібно при вирощуванні томатів, огірків.
     
    Останнє редагування: 19 тра 2016
    oksan2006, Кремень, Andrii_M та 2 іншим подобається це.
  7. Надежда62

    Надежда62 Стажер

    Повідомлення:
    18
    Симпатії:
    8
    Обратите внимание на деревья, посаженные возле теплицы. Их однозначно нужно убрать и пересадить в другое место. Теплица должна быть на открытом месте, а не в тени деревьев.
     
    vitaly подобається це.
  8. vitaly

    vitaly Майстер

    Повідомлення:
    134
    Симпатії:
    95
    Возле теплицы растут персик и чудо-вишня. Персик кустом, вишню буду стараться сдерживать. Оба растут с северной стороны теплицы, так что считаю, что они не будут затенять теплицу. Персик может затенить часть пристройки теплицы, примерно до 9 утра, вишня строго с севера, вообще не вижу когда она может создать тень. Деревья стоящие чуть в стороне, с восточной стороны тоже если дотянут тенью, то только с утра, возможно притенят северную часть теплицы растущие с запада и то если вырастут большими. Южная часть теплицы, это огород. Притенить сможет, разве что, кукуруза если посею у теплицы.
     
  9. IvanSads

    IvanSads Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    55
    Адреса:
    Украина
    Супер. Большой кусок работы сделали. И ещё и подробно описали. Поможет обязательно!
     
    marikfoto та vitaly подобається це.
  10. Надежда62

    Надежда62 Стажер

    Повідомлення:
    18
    Симпатії:
    8
    Я персики тоже формирую кустом на 3-4 ствола, диаметр кроны 3м, а у вишни все 6. Даче 26 лет, я знаю какими взрослые деревья бывают. Впрочем , это ваше дело. Я предупредила, а решать вам.
     
    vitaly подобається це.

Поділитися цією сторінкою