Крутимо мізки з Julla

Тема у розділі 'Курилка, болталка', створена користувачем Julla, 11 січ 2016.

  1. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Що? Не догледіли? [​IMG]
    :-Dbeer
    --- добавлено: 23 жов 2016 у 19:36 ---
    А можна "на дулях" пояснити Ваш "біном н'ютона"?
    Для жіночки, у якої картопля все ж підгоріла :cry: поки я тут з діаграмами і носиками розбиралася :-D
     
    Останнє редагування модератором: 31 жов 2016
    Odissey, tpsega та Энки подобається це.
  2. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    мої співчуття родині із втратою вечері :(

    Що ж до "чайника" то згідо діаграми, вод кипітиме у фазі, що відповідає синій лінії. Наприклад при "нормальному" тиску - 100 град Ц. Навіть коли вода в чайнику дещо охолоне, при відливанні води із нього в середині чайника зменшується тиск (кришка чайника ізолюється від зовнішнього тиску краплями пари) - і тому ми потрапляємо в точку кипіння навіть при нижчій температурі, ніж закипів чайник.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 31 жов 2016
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    - таких не буває. Під щільною кришкою хоч на декілька Па, але тиск вищий, той тиск, що кришку підкидає. А чим вище тиск, тим вища температура кипіння.
    Коли ллєте, то під кришкою утворюється навпаки розрідження, і температура кипіння нижча.
    Тобто, коли чайник на вогні під щільною кришкою, температура кипіння, грубо кажучи, 100,1 градуса, а коли наливаєте воду, то 99,9 градусів.
     
  4. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    Може бути і 95 град - відливаємо (умовно) 50 мл води і цього достатньо аби вода закипіла ще раз при темп 95 за рахунок розрідження створеного вилитою водою
     
  5. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Ха! Теж мені "біном ..."! [​IMG]
    У Вас полум'я вийшло за дно чайника і безпосередньо нагріло носик до температури вищої за 100! [​IMG]
    [​IMG]
     
    Voyutichi подобається це.
  6. tpsega

    tpsega Інженер

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    524
    Адреса:
    Ужгород
    это можно наблюдать и в обычном ковшике без крышки, так что какое то там давление не в счет...
    я ни капли не физик, но мне кажется, что вода - это обычный теплосъемник и метал выше воды чуть горячее...
     
  7. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    налийте воду під кришку, аби носик теж був у воді. Температура його стане однакова, але ефект повторного кипіння буде ще більш вираженим, за рахунок малого співвідношення об'ємів повітря\вода у чайнику. Вода кипить не тільки у носику, а й у чайнику в більшій мірі - просто через нсик окріп вихлюпується назовні ...
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну можно легко проверить, поставив на огонь два чайника, или два ковшика. И лить на носик и бортик одной посуды, которой не трогали, кипятком из второй посуды. Где будет закипать на недвижимом предмете - там виноват огонь. А если не будет закипать на недвижимом, то давление.
     
  9. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Ага! Щаз! Тільки плиту помила! :manikyur:Буду хлюпати на неї?! :mad:
    Знаю тільки, що коли на дні чайника закипіло МАЛО води, то при наливанні вона аж шипить доки дійде до носика.

    Щось ми занадто серйозні в цей недільний вечір beer
     
    Voyutichi подобається це.
  10. opastu

    opastu Інженер

    Повідомлення:
    671
    Симпатії:
    529
    Адреса:
    край Черемоша й Прута
    Із цієї ж серії - хто варить каву у турці. ПЕРЕД закипанням кава доста шумить, але безпосесредньо при кипінні стає "тихою" :kofe:і просото збігає. Чому затихає кипляча кава ?
     

Поділитися цією сторінкою