Своїми руками Потужна бормашина, пряма шліфмашина + кутова дрель із УШМ(болгарки)

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Веен, 20 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Присвоїти номінацію темі можна тут
    _____________________________________________________________________________________


    Мої вітання всім майстрам та майстриням!
    Отже почну розповідь з передісторії.Працював в мене в майстерні 3 роки китайський гравер (дремель) фірми Протон і врізав він дуба:) точніше погорів сам якір,замовити такий самий не було де ,тому я придбав у себе на ринку такий самий по розмірах тільки іншої фірми,зібрав все до купи, а воно не працює,виявилось, що мені підсунули також неробочий якір за 250 грн,гроші потім прийшлось таки вибивати з базарного бариги:mltk: Після того інциденту я більше не хотів мати справу з китайськими інструментами,тому вирішив виготовити сам бюджетну бормашинку на базі болгарки Фіолент МШУ2-9-125Є.

    Оскільки в комплект мого гравера входив гнучкий вал,то я вирішив застосувати його,але треба було придумати, як зробити з'єднання з самою болгаркою,тому я прийняв ексклюзивне рішення і купив звичайний трьохкулачковий патрон для дрелі на 10 мм з посадкою м 12х1.25, потім мені дуже повезло я познайомився через Ютуб з грамотним токарем і він мені в самому патроні нарізав різьбу М14х2, робити перехідники для патрона не рекомендую бо буде биття і збільшиться навантаження на підшипники.

    Наступним непростим завданням постала проблема фіксації самого кожуха гнучкого вала, так щоб він був надійно закріплений соосно з патроном і в нього не терся сам тросик, дуже добре що у кожної болгарки є база,а саме шийка діаметром 43 мм де встановлений захисний кожух,от маючи саму базу можна все відцентрувати. В своєму загашнику я знайшов підходящий капроновий конус потрібного діаметру,на нижній його частині зробив 4 вертикальні розрізи,для кращої фіксації хомутом на шийці болгарки.Щоб з’єднати гнучкий вал із конусом,я використав пластмасову трубку і гайки із системи зливного бачка унітазу:)
    Одним словом металеву частину гнучкого валу просунув у трубку із різьбою попередньо зробивши на трубці 2 повздовжні розрізи,все то засунув у конус і з середини закрутив гайкою,от і ніби все, бормашина готова до роботи,але треба ще було зробити підставку для самої болгарки,я раніше був виготовив підставку для своєї дрелі і вона досить непогано підійшла і до болгарки.

    Бормашинка бормашинкою, але головна фішка моєї конструкції це сам патрон,він перетворює звичайну болгарку в універсальний девайс,наприклад можна працювати шліфбарабанами різними обдирочними шарошками по дереву ну і в деяких випадках можна навіть свердлити дерево та алюміній оскільки моя болгарка має функцію регулювання обертів,але про ТБ також потрібно не забувати,тому я додатково для самого патрона зробив захисний кожух із трубки від старого пилососа, сам кожух дуже швидко і надійно фіксується за допомогою черв'ячного хомута.

    І так, підведу підсумки-в загальному роботою свого прибамбасу я задоволений,от тільки чесно кажучи 9000 обертів не вистачає для робіт із відрізними кругами,тому я недовго роздумуючи взявся до виготовлення ще однієї бюджетної версії бормашиниdrelяку я надіюсь вже скоро всі побачать! Image 0243.jpg 2016-03-20-13-59-37.jpg
    --- добавлено: 20 бер 2016 у 16:49 ---

    На відео я більш детально розповідаю про конструкцію і демонструю в роботі свою саморобку!
     
    Останнє редагування модератором: 20 кві 2016
    Odissey, Хоробор, StepM та 4 іншим подобається це.
  2. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Бормашине обороты такие еще нормально, но для сверления это очень много.
     
  3. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    у 125мм болгарки 11000 оборотов - для бормашины это ниочем - тк у них на первой скорости 12-- 15 тыс
    это мало даже для того диска что на рукаве на первом фото
    а для сверления - да многовато)))

    ну всеравно @Веен, зачет
    --- добавлено: 20 бер 2016 у 18:05 ---
    @Веен, поищите двиг от СМА - это будет и моща и обороты вау - регулировку оборотов прикрутить не сложно к ним
     
    Останнє редагування модератором: 28 бер 2016
  4. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Так я ж вище написав, що по перше моя болгарка з регулятором обертів тому на мінімальних видає 2800 об/хв то свердлити можливо якщо наприклад дрелі немає під руками,а по друге я згідний що обертів замало для нормальної бормашини, тому я вже виготовив другий варіант бормашини із високооборотистого двигуна:)
     
  5. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    двиг откуда - какой?
     
  6. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Від радянської мясорубки Росток:)
     
  7. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
  8. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Фото з ніком DSCN6681.jpg
     
    khorolja198791 та Мудрий подобається це.
  9. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Классно. И я собирался гибкий вал к болгарке тулить, но пока что прилепил к движку старой электромясорубки. Для резки ре катит, но точить можно!
     
  10. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Дякую,я теж вже підєднав до двигуна від мясорубки,зробив стаціонарну версію,цікаво б подивитись на Вашу бормашину,особливо як зєднали гнучкий вал?
     

Поділитися цією сторінкою