Своїми руками Дитяча кімната "під ключ", зроблено з любов'ю!

Тема у розділі 'Ремонт квартир, отделка помещений', створена користувачем -Архитектор-, 15 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    83,3%
  2. Ні

    16,7%
  1. -Архитектор-

    -Архитектор- Майстер

    Повідомлення:
    163
    Симпатії:
    72
    Присвоїти номінацію темі можна тут
    ______________________________________________________________________________

    доброго дня/вечора майстрам і учням
    трохи раніше я створював тему проекту дитячої кімнати (https://krainamaystriv.com/threads/25049/). наразі "дійшли руки" до втілення його в життя :)
    замість прологу: діти з усіх сил допомагають :) тримають деталі, подають інструмент, прибирають після "робочої зміни" - відразу видно, що зацікавлені, щоб "об'єкт був зданий швидше" :)
    а ще вивчили такі слова як струбцина, конфірмат, меламінова стрічка...

    планую детально описати що і як робив, де купував, скільки коштувало, вкажу деталіровку і розміри- тому підписуйтесь на "стежити за темою" (вверху справа)
    а також буду викладати думки: де, що, чому і як робив.
    п.с. за фахом юрист, будівельної і столярної освіти не маю, більшість робіт робив вперше.
    опишу власні помилки (куди ж без них) і отримані поради (дяка всім, хто ділився досвідом) :)
    п.п.с. прошу підтримати, якщо не голосом, то порадою))

    ідея: є кімната 3,42 х 2,12 м (з трохи неправильною геометрією стін :)) (так, кімната мала, але наразі можливість іншої не передбачається)
    принципи: економність/бюджетність + практичність
    завдання: дітям потрібна кімната/спальня/робоче місце (школяра) і при цьому кімната повинна залишитися "кімнатою з простором", а не "шафою для роздягання+ліжко"
    примітка: живемо в приватному секторі, тому більшість часу діти на вулиці (це +), тому в першу чергу кімната=спальня.

    в кімнаті плануються:
    двоярусне ліжко + шухлядки
    шафа для одягу + антресоль
    дві тумби для іграшок/книжок/зошитів
    стіл (втч за рахунок підвіконня (глибина 30см)
    дитяча кімната (вид перспектива).jpg
    --- добавлено: 15 бер 2016 у 11:40 ---
    1-й етап: планування.
    пролог: 10 років тому все було сумно, але гріло душу, що хата мала і стара, але "своя"
    планування дитячої кімнати почалося більше 5 років тому, але були інші завдання і тому ремонт у дитячій кімнаті відкладався і вона залишалася майже пустою: ліжко + стіл + тумба 30-річної давнини.
    за цей час було зроблено: стіни пошпатльовані, нова електрика розведена, вікна замінені на нові
    планувалася кімната на 1 дитину, але життя не стоїть на місці і ліжко вже потрібно двоповерхове:)
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2016
    tvoymir, bogdansv та Romek_ подобається це.
  2. -Архитектор-

    -Архитектор- Майстер

    Повідомлення:
    163
    Симпатії:
    72
    будь-які роботи потрібно починати, маючи на руках хоча б приблизний, а бажано - детальний план.
    так я і зробив, намалював детальний план. розмістив на форумі тему, отримав деякі рекомендації, вніс поправки, підкопив трохи грошей і... приступив до реалізації.
    насамперед ліжко (бо розміри матрасів уніфіковані). я вибрав модель з розміром спального місця 80 х 190см. 80 щоб не широко, бо кімната вузька, 190, бо сам довгий і якщо кровать закоротка, в мене починається "ліжкова клаустрофобія" ;). проектування. тут все досить просто. погуглив, почитав, намалював, перемалював, погуглив, почитав, домалював...
    глибину шафи для одягу планував, виходячи із розмірів плечиків/тремпелів, ширину - скільки не жалко.
    тумба біля вікна отримала розміри по "остаточному принципу": ширина скільки залишилося, глибина - щоб край стола звисав 10-15см.
    стіл запланував від стіни до стіни, по глибині - зробив польові заміри - щоб коліна не впиралися в батарею і було комфортно робити уроки. отримав цифру в 45см

    2-й етап: вибір матеріалів.
    шафи із лдсп, ліжко і стіл із меблевого щита.
    по лдсп: рік назад ще були варіанти "шиконути" і купити лдсп якесь імпортне, але курс долара "полегшив" вибір. я вибрав лдсп Kronospan 3025 ЕS Дуб Сонома світлий 16мм, цифри напишу завтра.
    меблевий щит:
    стіл. спочатку планувалася столешня, але вона 60см, тобто 25% відходів/переплати, плюс стик над тумбою (некрасиво), столешня 80см - дорого (ціна =столешня 60см х 2, плюс знову ж таки відходи). тому вирішив зробити із меблевого щита. спочатку планував дешевий матеріал (сосна, вільха), почитав, погуглив і вирішив робити із ясеня - так дорогше, але практичніше. нове питання: цільні ламелі чи зрощені. вирішив трохи доплатити і робити цільні. досвіду катма, а інструменту ще менше, тому замовив (цифри і розміри завтра).
    ліжко. походив по меблевих магазинах (ціни - космос), позаглядав під матраси. вирішив робити із 40мм досок (ясень). порахував. дорого. поміркував і вирішив усі несучі деталі робити 40мм, а не несучі 20мм.
     
    Останнє редагування: 15 бер 2016
  3. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    Тема уже обсуждалась ранее!!! она не имеет права быть в конкурсе - читайте правила.
     
  4. -Архитектор-

    -Архитектор- Майстер

    Повідомлення:
    163
    Симпатії:
    72
    дякую за доброзичливість.
    вже написав адміністрації з проханням видалити (за необхідності) ту тему (хоча там "обговорювався" (якщо можна так назвати 4 дописи) лише проект кімнати)
    --- добавлено: 15 бер 2016 у 13:14 ---
    вчора відбулася "проба сверла"
    2016-03-14_23-50-45_891.jpg
    для новачків (таких як я) - спочатку передивився кілометри відео на ютубі, плюс читав цей форум
    інструменти: шуруповерт (Електромаш 900), сверло під конфірмат (4 х 6,3мм), струбцина автоматична інтертулс HT 6022 (брав 2 штуки по 81грн.), шаблон-кутовий (зробив сам), праска "зроблено в СССР", наждачка + кусок пінопласту, ніж, ключ/біта під конфірмат.
    деталі для шаблону пиляв електролобзиком Темп 80.
    матеріали: деталі лдсп, конфірмати 6,3 х 50мм (0,35грн./шт.), меламінова стрічка (1,80грн./м.п.)

    фото саморобного шаблона (зроблено із залишків лдсп, якраз на ньому потренувався клеїти меламінову стрічку і засверлюватися під конфірмати.
    дочка вже забронювала його в якості "дивану для ляльок" :)
    2016-03-14_23-51-07_63.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 23 бер 2016
    Romek_ подобається це.
  5. Neighbor

    Neighbor Прораб

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    287
    Адреса:
    Чернівці
    Головне бажання. Я сам теж недавно робив гардеробну, замовляв розпил по розмірах, а далі сам.
    Сьогодні планую закинути відео на ютуб, додам і у вашу тему (якщо не проти) може кому стане корисно. Намагався робити й пояснювати якомога простіше, без різних спецзасобів та інструментів
     
  6. Neighbor

    Neighbor Прораб

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    287
    Адреса:
    Чернівці
    Як і обіцяв, щойно завантажене
     
    -Архитектор- подобається це.
  7. -Архитектор-

    -Архитектор- Майстер

    Повідомлення:
    163
    Симпатії:
    72
    як лікбез для початківця згодиться)) трохи розтягнуто в часі, але то таке, 6 хвилин не багато
    на днях дивився відео про збір кухні, 6 частин по 40 хвилин!!! подивився за годину - тільки те й робив, що перемотував вперед.
    в мене ще на черзі кухня, тому я "розкошелився" на дві струбцини (звичайні можна взяти по 40-50грн., я купив автомат - воно того варте, мд) і зробив саморобного кутника - значно полегшує процес збирання.
    я вирішив не заморочуватися зі шкантами, там потрібна більша точність, а практичного сенсу я не розгледів (враховуючи складність, звичайно)
    я поки крутив перші 10-15 конфірматів зробив дві шкоди: один конфірмат зробив скол на дсп (благо, що не видно), а другий просто затріщав і я його вчасно зупинив, довелося крутити дірку поряд (через 3см). наразі вкрутив десь 50-60 штук - все нормально.
    висновок: потрібен практичний досвід і все вийде.
    в інтернеті точаться холівари "конфірмати vs шканти", ще є майстри, що використовують просто шурупи. не маю бажання до них долучатися. моя думка (мд) - я початківець, навику ще немає, вистачить і кріплення на конфірмати.
     
    Останнє редагування: 16 бер 2016
  8. ЧД_

    ЧД_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.133
    Симпатії:
    5.166
    Адреса:
    Lwow UA
    @-Архитектор-, чому не купити найдешевший шаблон шкант+конфирмат?
     
  9. -Архитектор-

    -Архитектор- Майстер

    Повідомлення:
    163
    Симпатії:
    72
    отримав смс, що столешня (на стіл) і деталі кроваті в дорозі. це добре))
    ввечері продовжив скручувати деталі. ось що вийшло
    2016-03-16_08-23-14_174.jpg 2016-03-16_08-26-27_432.jpg
    до речі: лдсп замовляв із їхнім кромкуванням пластиковою кромкою 1мм (кромка+кромкування=10грн./м.п.). кромка мені сподобалася, зроблено якісно. трохи економив за рахунок того, що купив бухту 25м кромки (1,80грн./м.п.) і деякі місця кромкував сам (грані, що стоять на полу і верхні планки (крім лицьової сторони, яку замовив кромкувати на виробництві)
    загальний розрахунок вартості всього цього викладу трохи пізніше (ще не все куплено і хочу щоб було в одному місці).
    процес збирання стандартний (напевне, бо алгоритм додумував сам)
    я робив так:
    1. кромкую те, що не входило в замовлення
    2. ставлю бокову стінку і дно на підлогу, розмічаю і фіксую їх саморобним шаблоном-кутником і струбцинами, скручую.
    3. потім іншу боковину, кришку.
    4. кріплю всі інші деталі
    можливо, я пишу очевидні речі, але ж форум читають і зовсім початківці або люди, які й шуруповерта не мають. почитають, побачать, що це просто (і дешево), а ще зручно, бо індивідуальні розміри і зважаться на свій перший шкафчик...
    людина, яка щось творить (своїми зусиллями, втч "руками") не може бути лихою. в цьому є сенс. мд.
     
    Останнє редагування: 16 бер 2016
  10. захар 1977

    захар 1977 Бригадир

    Повідомлення:
    234
    Симпатії:
    167
    Адреса:
    місто Лева
    Праска я так зрозумів для поклейки кромкою торців, чому би не замовити поклейку відразу там де ріжуть? Доречі грані які стоять на підлозі краще було закромкувати грубою кромкою на виробництві. Ії праскою не приклеїш.
     

Поділитися цією сторінкою