Своїми руками Мобільна свердлильна стійка для дрелі

Тема у розділі 'Оборудование и инструмент', створена користувачем Веен, 13 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Присвоїти номінацію темі можна тут
    ________________________________________________________________________________


    Всім привіт!
    У процесі роботи з деревом та іншими матеріалами,мені часто доводиться свердлити отвори під прямим кутом до площини деталі, а звичайним дрилем це не так просто зробити (виходить завжди криво), а придбати свердлильний верстат не всі мають можливість та й не всі деталі туди поміщаються. Для вирішення цієї проблеми мені довелося виготовити мобільну стійку, яка фіксує дриль під прямим кутом і дозволяє їй рухатися тільки вгору і вниз. Для виготовлення такої свердлильної стійки мені знадобилася підошва від непотрібного ручного фрезера, дві направляючі трубки (в моєму випадку були взяті із ручного плиткоріза),хомути,2 пружини, кілька шматків фанери, пару гвинтів і декілька саморізів.

    В основі стійки лежить підошва від фрезера, рідні направляючі якої я замінив довшими,а саме на 400мм. Для них взяв із плиткоріза направляючу перерізав її навпіл і через перехідники запресував на підошві попередньо змастивши направляючі клеєм «Момент» і потім зафіксував по бокам гвинтами М6.

    З товстої фанери зібрав каретку, в якій за допомогою фрезера зробив отвори діаметром 19мм під направляючі трубки та центральний отвір діаметром 44мм під розмір своєї дрелі, в ньому за допомогою болта і саморобної гайки зафіксував її, так щоб вона нікуди не рухалася,також додатково дрель фіксується у верхній частині каретки за допомогою червячного хомута.Тепер дрель може переміщуватись тільки вгору і вниз під прямим кутом нікуди не відхиляючись.Через просвердлені отвори в каретці просунув направляючі і щоб вони нерозходились в сторони,одів зверху ручку виготовлену із фанери зафіксувавши її двома гвинтами М5,ручка дозволяє зручніше працювати і переносити дану стійку куди потрібно.

    Для того щоб була можливість просвердлити отвори заданої глибини,спочатку я придумав це реалізувати за допомогою шпильки М5 яка була вмонтована в каретку і опиралась в револьверний барабан на підошві ,але цей варіант має багато мінусів, крок різьби шпильки М5 складає 1мм і треба дуже довго її крутити,тому я не раджу його повторювати,найкращим варіантом буде-це виготовити фанерний фіксатор який кріпиться на одній з направляючих.Щоб встановити потрібну глибину свердління,треба свердло виставити в нульове положення із підошвою і виміряти штангельциркулем відстань між кареткою і самим фіксатором. Також на направляючі трубки між кареткою і підошвою я встановив пружини, щоб дрель сама поверталась вгору після закінчення свердління,для зменшення тертя і зношення отворів фанерної каретки,направляючі обовязково потрібно змастити,найкраще підійде силіконове мастило.

    Додатковою і дуже корисною функцією підошви для фрезера є стандартна лінійка- паралельний обмежувач. Після невеличкокої переробки лінійки, з'являється можливість свердлити ряд отворів в торці деталі, наприклад під шканти,конфірмати та на однаковій відстані від краю деталі.

    Для того ,щоб не пошкодити чи забруднити заготовку яку потрібно просвердлити,була виготовлена із шматка ламінату підкладка,яку я закріпив з внутрішньої частини підошви за допомогою двох маленьких саморізів.
    Після виготовлення усіх деталей,я вирішив пофарбувати саму стійку для захисту від вологи і щоб мала призентабельний вигляд:)
    Нажаль багато фотографій самого процесу виготовлення я немаю через,бо форматнулась сама флешка на телефоні,тому в кого будуть якісь питання по розмірам,то запитуйте всім обовязково відповім. Всім бажаю удачі у конкусрсі! Image 0048.jpg Image 0282.jpg Image 0283.jpg Image 0284.jpg Image 0312.jpg
    --- добавлено: 13 бер 2016 у 15:40 ---
     
    Останнє редагування модератором: 20 кві 2016
    vadimus, Julla, leshiy_40 та 3 іншим подобається це.
  2. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Ось і все, стійка готова до роботи! Сійка для дрелі 002.jpg Сійка для дрелі 005.jpg Сійка для дрелі 007.jpg Сійка для дрелі 008.jpg
    --- добавлено: 13 бер 2016 у 16:13 ---
    Кому цікаво то дивіться відео,там я продемонстрував свою мобільну стійку в роботі!
     
    Останнє редагування модератором: 21 бер 2016
    Maksim II, Odissey, X-TAZ та 18 іншим подобається це.
  3. захар 1977

    захар 1977 Бригадир

    Повідомлення:
    234
    Симпатії:
    167
    Адреса:
    місто Лева
    Ви розібрали фрезер?:cry:
     
  4. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Фрезера я ще немаю в своєму арсеналі,а. саму підошву мені подарували від старого згорівшого:)
     
  5. захар 1977

    захар 1977 Бригадир

    Повідомлення:
    234
    Симпатії:
    167
    Адреса:
    місто Лева
    Я теж хочу таку стійку, правда фрезер в мене одИн. :cry:Стійка бомба !!!:vo:
     
    Julla подобається це.
  6. Neighbor

    Neighbor Прораб

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    287
    Адреса:
    Чернівці
    Цікава стійка. Треба буде собі щось таке зробити, бо іноді дуже не вистачає
     
  7. skif_svm

    skif_svm Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Херсон
    Дуже гарна робота. Дешево і сердито! good
     
    Julla подобається це.
  8. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Всім дякую за такі позитивні відгуки!
     
  9. yurko_kozak

    yurko_kozak Підмайстер

    Повідомлення:
    28
    Симпатії:
    61
    Адреса:
    Київ
    Грамотно. я свого часу купив щось схоже в епіцентрі. Лежить, валяється, використовував кілька разів, але через великі люфти на стійках пішла вона в забуття :)
     
    Веен подобається це.
  10. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Дякую! Дуже потрібна приспособа! :vo:
    Питання тільки - де взяти таку платформу? Купити в ремонтних майстернях?
     

Поділитися цією сторінкою