Своїми руками Автоматика циркуляционного насоса на atmega8

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Инженер АПГ, 11 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Bad Guy

    Bad Guy Новачок

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    Удобная система, позволяет оперативно вносить изменения в алгоритм работы. Или иметь их целый набор, под каждый конкретный случай. Уже не говоря о возможности дистанционного управления.
     
  2. Total

    Total Майстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    35
    Зробив свій варіант. Логіка автоматики проста – для включення насоса необхідно одночасне виконання умов – температура в кімнаті де датчик менша заданої, температура теплоносія в котлі більша заданої (в котлі своя автоматика задану їй температуру підтримує, періодично запалюючи основну горілку… слово яке двозначне). Один датчик прямо на котлі – необхідності засовувати кудись всередину не бачу, другий в кімнаті.

    Опалювальний сезон скінчився як це не сумно ;) тому настроювати пороги, гістерезиси і т.п. буду вже восени. Звиняйте що в цю тему написав, якщо автор проти – видалю (конкурс все-таки). Стосовно питань віри – може й буде щось краще, якщо управляти насосом з урахуванням динаміки набору температури, періодів робота-пауза насоса, регулюванням потужності і т.п., але як на мене це більше фішки менеджерів з продажу таких пристроїв. Обміняємось враженнями коли трохи випробуєм свої варіанти.

    Хто цікавиться темою – зверніть увагу таки на можливості китайського термометра-термостата – прикладаю інструкцію. Настройки зберігає після відключення напруги. Пристрій з двома такими термостатами мені вийшов аж в $3.64 (!!!)
    Переглянути вкладення 139472 Переглянути вкладення 139472
     

    Вкладення:

    • IMG_0177.JPG
      IMG_0177.JPG
      Розмір файлу:
      122,3 КБ
      Переглядів:
      41
    • thermostat_w1209.doc
      Розмір файлу:
      859 КБ
      Переглядів:
      11
    • IMG_0214.JPG
      IMG_0214.JPG
      Розмір файлу:
      49,6 КБ
      Переглядів:
      40
    • IMG_0176.JPG
      IMG_0176.JPG
      Розмір файлу:
      107,1 КБ
      Переглядів:
      37
    Володимир П та djclyde подобається це.
  3. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    @Total, хорошая работа! - мы эти термостаты давно обсуждали с многими форумчанами.

    со своего опыта скажу w1209 - работают -чудесно))))

    скажите где 1209 покупали 2 штуки за 3 бакса - я в украине нашел их самое дешевое это 115 грн
    а тут 2 штуки за 90)))) или с китая?
     
  4. Total

    Total Майстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    35
  5. Инженер АПГ

    Инженер АПГ Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    11
    Адреса:
    Изюм
    Але ж потрібно буде міняти налаштування термостату який стоїть на котлі в залежності від сезону (взимку одна, восени та весною інші), та в водночас на контролері, що неприємно. Це можна вирішити встановленням двох датчиків температури, на вході та виході котла, та по різниці розуміти котел ввімкнений чи ні. Але знову потрібно писати свою програму.

    Так, виявилась одна прикрість, в санвузлі тепла підлога, після встановлення контролера, підлога стала не такою теплою як була (:

    Стосовно ціни atmega8 0.6$, led 7 seg 0.24$, bta06-0.42$, moc3063-0.18$. Основні компоненти приблизно 2.16$
     
  6. Total

    Total Майстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    35
    Я не думав що atmega8 це так дешево, цікаво.
    Стосовно твого першого абзацу то не зовсім зрозумів. Спрощено я відштовхуюсь від того що котел — це джерело тепла яке само підтримує температуру теплоносія саме всередині себе. Завдання автоматики — дати сигнал насосу на перенесення цього тепла батареям — аж поки температура в кімнаті знову досягне заданих допустимо 20°. і все, відключити до наступного циклу — при пониженні t в кімнаті скажімо на півградуса. Постійно гаряча вода в котлі — у мене щонайменше — корисна, бо мій котел двоконтурний і служить першим ступенем гарячого водопостачання (другим -електробойлер) . Незалежно зима чи осінь, тому я навряд чи буду ускладнювати.
     
  7. Инженер АПГ

    Инженер АПГ Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    11
    Адреса:
    Изюм
    Якщо купляти 10 шт тоді http://ru.aliexpress.com/item/Free-..._7&btsid=29e785c8-aba3-457c-831b-dc607658aa19

    Так, то я невірно зрозумів. Я думав що перший термостат на котлі для того щоб визначити коли котел горить. А який у Вас двоконтурний котел? Ті що я бачив вішаються на стіну, в них своя автоматика. Тільки потрібен зовнішній термостат, а коли вмикати вимикати насос він сам розуміє.
    --- добавлено: 21 кві 2016 у 16:12 ---
    Тут знайшлось застосування для мого контролера в міжсезоння, роблю гідропоніку періодичного затоплення. Якщо не вдаватися в подробиці, типу міняти проміжки часу в залежності від температури, вологості, часу доби то, якраз такий контролер і потрібен.
     
    Останнє редагування модератором: 29 кві 2016
  8. Total

    Total Майстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    35
  9. soldat1187

    soldat1187 Майстер

    Повідомлення:
    209
    Симпатії:
    95
    Адреса:
    г. Славянск
    не голосуют тут за электронику, только за фигню ка ку е то. Видать просто не понимают...
     

Поділитися цією сторінкою