Своїми руками Пристрій для обробки бджіл типу VARROJET

Тема у розділі 'Оборудование и инструмент', створена користувачем іван іванович_, 9 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    Присвоїти номінацію темі можна тут
    _____________________________________________________________________________________

    Оскільки Україна посідає перше місце в Європі за кількістю виробленого меду, я сподіваюся що на форумі є багато пасічників які підтримають мене. Так як готовий пристрій коштує більше 1000 грн., я вирішив зробити такий сам. Спочатку пропоную вашій увазі коротеньке відео про роботу даного пристрою, щоб показати що він вже працює.

    --- добавлено: 9 бер 2016 у 13:48 ---

    Я вважаю, що будь-яка тема створюється для того, щоб інші учасники могли легко повторити представлений виріб. А тим більше коли це є однією з умов конкурсу... Тепер по-порядку Після задуму зробити цей виріб я підібрав необхідні матеріали для його виготовлення.
    DSCN3238.JPG

    на фото можна побачити все що мені знадобилося
    1. Пуста місткість з масла.
    2. Шматок мідного дроту діаметром 3,5 мм
    3. Відрізок нержавіючої труби діаметром 33 мм
    4. Відрізок металевої труби діаметром 48 мм
    5. Двигун від старого МФУ
    6. Лампочка автомобільна вже перегорівша
     
    Останнє редагування модератором: 20 кві 2016
  2. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    Наступний етап: Лампочку розбив всі пластикові елементи видалив
    DSCN3240.JPG
    потім розрізав "спідничку"
    DSCN3257.JPG
    далі вставив цей елемент у товщу трубку попередньо відрізавши кусок довжиною 9 сантиметрів.
    DSCN3276.JPG
    На цьому етапі цю частину залишаю.
     
    Останнє редагування модератором: 9 бер 2016
    Julla подобається це.
  3. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    Розрізав ємкість від масла

    DSCN3242.JPG

    внутрішня поверхня покрита оловом

    DSCN3243.JPG

    з цього листочка за допомогою шаблону виготовив конус

    DSCN3255.JPG

    Шаблон виготовлено з бокової планки для рамок товщина 7 мм планка простругана на конус вужча частина 15 мм а ширша частина в місці закінчення жесті 35 мм.
    --- добавлено: 9 бер 2016 у 15:02 ---
    Наступний етап: Відрізав 2,5 см товщої труби (напевно потрібно було 3 см далі поясню чому) і зробив пропил 34 х 6 мм
    DSCN3267.JPG

    --- добавлено: 9 бер 2016 у 15:12 ---
    Тепер підготовка ще однієї деталі, спочатку покажу чому вибрав трубку 33 мм

    DSCN3251.JPG

    наявний у мене двигун точно підійшов по внутрішньому діаметру трубки, виходячи з цього я і почав збирати матеріали на пристрій. Тепер щоб з'єднати тоншу і товщу трубки я зігнув мідне кільце і надів його на тоншу трубу.

    DSCN3258.JPG DSCN3261.JPG
     
    Останнє редагування модератором: 17 бер 2016
    Julla подобається це.
  4. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    Наступний етап: З'єдную всі деталі за допомогою пайки
    DSCN3287.JPG DSCN3292.JPG
    на двигун встановлюю "турбіну"
    DSCN3326.JPG
    довжина планки з якої виготовлено 40 мм ширина 10 мм, матеріал із залишків ємкості для масла, отвір пробитий цвяхом (свердлити такої товщини метал не наш метод=) ) склеєно на супер клей, використовую гель, він набагато зручніший у використанні. У готовому вигляді турбіна кілька міліметрів не дістає до стінок. Двигун вставлений у трубку і притиснутий болтиком.
    DSCN3337.JPG DSCN3298.JPG
     
    Julla подобається це.
  5. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    На наступному етапі я повертаюся до першої деталі (труба з частиною лампочки) З протилежного боку
    вставляю сітку з нержавіючого металу 3х3мм яку закріплюю за допомогою кільця з мідного дроту

    DSCN3282.JPG

    сітка встановлена на віддалі 3 см від краю труби цей розмір підібраний експериментально (коли ввесь дим почав йти через сопло і перестав підійматися вгору)


    DSCN3338.JPG
    --- добавлено: 9 бер 2016 у 16:55 ---
    Далі за допомогою хомута та шматка металу. що залишився я під'єднав цю деталь до пристрою.
    DSCN3313.JPG

    Ось тут і буде доречним пояснення, що частину де встановлений насос потрібно було б зробити на 5 мм вищою, тому що хомут тримається на 3 мм нижньої труби.
    Додаю фото. яке потрібне за умовами конкурсу

    DSCN3330.JPG

    --- добавлено: 9 бер 2016 у 17:02 ---
    І ще встановлений двигун працює від напруги 6 вольт, для демонстрації використовую зарядний пристрій. На невеликій пасіці можна так і працювати, але щоб не плутатися з проводами краще придбати акумулятор
    --- добавлено: 9 бер 2016 у 17:06 ---
    P.S У мене є запитання до адміністрації чи можу я змінити одну букву у своєму імені Тільки сьогодні помітив:) Що я івановМч
     
    Останнє редагування модератором: 17 бер 2016
    WRoman, Володимир П та Julla подобається це.
  6. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Змінено на іван іванович_
     
    WRoman та іван іванович_ подобається це.
  7. Markovnik

    Markovnik Майстер

    Повідомлення:
    68
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Тоже Львів
    Пристрій мені сподобався, але ви не написали чим обкурюєте бджіл і з якою метою: кліш, хвороби?
     
    іван іванович_ подобається це.
  8. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    Я виготовляв пристрій практично в "прямому ефірі" це помітно по фото, на деяких деталі ще зовсім чисті, а на інших вже в кіптяві. В той день коли закінчив відразу виложив для ознайомлення тому бджіл ще не обробляв планую обробляти від кліща препаратом Apivarol. Можна звичайно простіше кілька крапель звичайного біпіну на шматочок паперу (діюча речовина однакова), але мені більш до вподоби спеціально призначений для цього препарат.
     
    Markovnik подобається це.
  9. Зазор

    Зазор Майстер

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    75
    Адреса:
    Україна Рівненська обл
    • Шановний
      іван іванович_ я
      далекий від бджолярства -мені цікаво наскільки даний пристрій є практичний у використанні, чи ви його плануєте використовувати як люди інгалятор у домашній аптечці.
     
  10. іван іванович_

    іван іванович_ Підмайстер

    Повідомлення:
    45
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Звенигородка
    На жаль у пристрою лише єдине застосування це обробка бджіл. Інше використання не передбачено та й неможливо. Інгалятор це зовсім інший пристрій нічого спільного з цим немає
     

Поділитися цією сторінкою