Горячая вода для дома из ТА

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Алекс Иваныч, 27 лют 2016.

  1. Юрій Мокрицький

    Юрій Мокрицький Підмайстер

    Повідомлення:
    49
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    м.Чернівці
    саме так, є. А також є діючий електробойлер до якого існує підвід від насосної станції холодної води і відповідно відбір гарячої води двома точками кран ванної кімнати і кран кухні. принципова схема обв\'язки зарядки бойлера від ТА як є.png
    Якщо ж пустити гарячу воду безпосередньо від теплообмінника ТА то по перше це додаткові труби від та до кранів, а також можливе виникнення неприємних ситуацій з коливанням температури води.
    Ага, забув вказати ще один немаловажний факт, від ТА до точок розботу є суттєва відстань, а точніше до 1 точки метрів з 8 до іншої десь 23.
     
  2. satok

    satok Майстер

    Повідомлення:
    187
    Симпатії:
    54
    Адреса:
    Україна,Косівский р-н,Стопчатів
    Або триходовий використати.
    Трохи перемалював Вашу схему ,вибачте за неакуратність ,та думаю Ви зрозумієте.
    схема.jpg
     
  3. Юрій Мокрицький

    Юрій Мокрицький Підмайстер

    Повідомлення:
    49
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    м.Чернівці
    тобто Ви пропонуєте простим перемиканням кранів робити для бойлера режими "літо", "зима"? І ще одне, вказаний Вами триходовий, це просто звичайний трійник, так?
     
    satok подобається це.
  4. satok

    satok Майстер

    Повідомлення:
    187
    Симпатії:
    54
    Адреса:
    Україна,Косівский р-н,Стопчатів
    Так
    ні ,щоб не ставити 2 крани можна поставити 1 три ходовий кран.
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Трикутничками на трубах малюють крани.
    А трикутник насоса має вершиною показувати напрям потоку. Ви, мабуть, не в ту сторону насос намалювали?
    Я пару раз бачив таке, наче працювало. Тут напевно поганенько буде циркуляційному насосу, може довго не ходити. Коли він крутить, а хтось кран відкриє, то по насосу буде бити, а в нього підшипник ковзання з графітом. У не циркуляційних, може типу підвищувальних тиску, геть не підходяща продуктивність. Тобто ставити цирк. насос, і засікати як надовго його вистачить.
    Спробуйте, розкажете нам що вийшло.
     
    satok подобається це.
  6. Юрій Мокрицький

    Юрій Мокрицький Підмайстер

    Повідомлення:
    49
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    м.Чернівці
    дякую, Энки за відповідь, та й усім форумчанам, які долучились до обговорення цієї теми і мого питання зокрема, велика вдячність. І не тільки від мене, а й від усіх кого хвилює зазначене питання.

    моя помилка щодо трійників. А насоси ніби й показують вершинами напрям потоку. переробив Згідно із зауваженнями схему "як зараз є", а також "як хочеться щоб було" .

    Цікавий з точки зору простоти і вартості варіант запропонував satok, в принципі можна легко зробити, але в зв'язку з великою протяжністю труб до точок гарячого водорозбіру, як я вище згадував, десь 8 та 23 метри, 1/2 труби доведеться трохи чекати на гарячу воду. Та й питання перепаду температури води залишається відкритим, адже за ситуації коли працює душ і в цей же час на кухні відкриють воду збільшиться швидкість протоку води через теплообмінник і відповідно він не догріє воду, або навпаки. І третє питання зливу води з бойлера буде. Доведеться двічі на рік до нього лізти, один раз злити воду, інший наповнити. Або лишати з водою на пів року, але тоді вода в бойлері з тухне.

    Шановні форумчани, майстри, хто вирішив це питання у себе вдома. Підкажіть будь ласка що треба доробити в схемі "як хочеться", щоб працювала добре. Энки оцінив схему, сказав що якось буде працювати, але зауважив що цирконасос зарядки бойлера вмре скоренько. Можливо чимось можна зарадити цьому?
    Щиро дякую за допомогу.
     

    Вкладення:

  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Не вмре. Він має більші шанси скоро заклинити. А там як вийде..
    Чому Ви хочете брати гарячу воду вгорі бойлера, пропускати її крізь гарячий змійовик, і запускати її знизу бойлера холодною трубою до холодної води?
    Чи не краще крутити в іншу сторону? Брати холодну внизу, через змійовик, і вгору до гарячої?
    Ну і, для такого контура, треба буде перед насосом включити розш. бак "таблєтку" маленьку, з тиском повітря на суху = 0,7 від тиску ХВ мережі, і десь ще треба притулити підривний клапан. Зворотній клапан краще ставити одразу за насосом.
     
  8. satok

    satok Майстер

    Повідомлення:
    187
    Симпатії:
    54
    Адреса:
    Україна,Косівский р-н,Стопчатів
    Мене завжди дивує,чому люди так люблять шукати собі пригод на п'яту точку?:stena:
    --- добавлено: 20 січ 2017 у 21:18 ---
    Я запропонував дешевий спосіб ,ба ні,треба все здорожчити.


     
    Останнє редагування модератором: 28 січ 2017
  9. Виталий Л

    Виталий Л Інженер

    Повідомлення:
    439
    Симпатії:
    755
    Адреса:
    кременчуг
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ваш спосіб разюче відрізняється по комфорту. Для когось це може бути навіть неприйнятним. Тобто не спосіб.
    На проточному, як дуже хочеться, треба ще витрачатися на термостатичні змішувачі на кожну точку, до війни були по 3000 грн. І в даному випадку, ще мудрувати рециркуляцію ГВ, а це всеодно насос, і додаткова труба до кожної точки.
     
    satok подобається це.

Поділитися цією сторінкою