Токарно-фрезерний верстат

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Рус Укр, 26 лют 2016.

  1. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Оскільки електрика подорожчала і треба фрезерувальний з деякими особливостями спробую поєднати і зробити токарно фрезерний верстат.Вже маю 2 саморобних токарних досить потужних і 3 фрезерних які іноді не хочеться пребудовувати на на іншу параллельну роботу або мєлочовку.
    Для будівництва потрібно спочатку мати токарний патрон від якого і буду танцювати.Такий патрон був найдений .Він на 125.Не дуже люблю перемикання швидкостей шківами .В них є своі переваги , це і легкість побудови і тихоходність, але перемикання на нихбуваєдосить довгим і пробуксовки не бажані та ще й компактності конструкціі хочеться.Тому будую по провіренній схемі з шестернями .Потрібні 3 швидкості які використовуються для нарізання різьби плашкою або сверлення твердих металів обертами не більше 80.Друга швидкість в основному для нарізання різьби різцем ,більш швидкого сверлення і відрізання досить великих діаметрів.Вона в районі 200.І третя для більш менш чистового точіння і сверлення біля 400 обертів.По наявному патрону робимо шпіндель на якому будуть ходити 3 шестерні перемикання передач
    --- добавлено: 26 лют 2016 у 09:47 ---
    Як видно з фото на шпінделі робиться шліцева .Підбираються шестерні які я звичайно зварюю оставляючи місце для канавки вилки перемикання .Також робиться вторинний вал.В данному випадку посередені була вифрезерувана шестерня ,дві інши були приварені до вала і проточені в розмір так щоб при перемиканні вони могли повністю виходити с зачеплення.Порібен щей третій вал для пониження швидкості .Я не став робити лишніх деталей і повісив шестерню прямо на вал електродвигуна.Тепер треба зварити корпус коробки пермиканнь з напрвляючими для ходу по осі Z.Це досить сладно і важко описати.Беруться 2 пластини не менше 10 мм товщиною і зварюються так щоб всі механізми влізли в цей корпус .Крім того сперду вварюються труби які будуть направляючими для осі Z.Результат я покажу пізніше.
    --- добавлено: 26 лют 2016 у 09:58 ---
    Забув ще одну важливу деталь.Дуже бажано щоб відстань від підшипника шпінделя до края кулачків патрона була я умога менше .Це дає можливість максимально позбутися вібраціі при різанні тому я урізаю патрон до самих сателітів а на фланці шпінделя роблю виточки .Це авже ж досить складно але варте зусиль
     

    Вкладення:

    • CAM00078[1].jpg
      CAM00078[1].jpg
      Розмір файлу:
      128,4 КБ
      Переглядів:
      60
    • CAM00079[1].jpg
      CAM00079[1].jpg
      Розмір файлу:
      112,3 КБ
      Переглядів:
      58
    • CAM00080[1].jpg
      CAM00080[1].jpg
      Розмір файлу:
      117,2 КБ
      Переглядів:
      55
    Останнє редагування модератором: 5 бер 2016
    dreamer_ подобається це.
  2. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Я розумію що конструкція дуже складна але дость спеціалістів що мають доступ до верстатів і поки є можливість могли б зробити для себе верстати щоб потім не казати що можна ж було все зробити і користуватися приспокійно в домашніх умовах а не бігати по верстатниках коли сам здатен все зробити але немає на чому.
     
  3. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Ну що ж .Продовжимо .Зібрав передню бабку , вона ж вісь Z .Зібрав поки не повністю , а так аби впробувати хід по направляючих.Ходить але тугувато))) CAM00003[1].jpg CAM00004[1].jpg CAM00007[1].jpg
    --- добавлено: Mar 7, 2016 7:43 AM ---
    Мабуть моя тема не дуже цікава тому повідомлення буду виставляти поагрегатно, без зайвих подробиць
     
    Останнє редагування модератором: 15 бер 2016
    volandemare2 та slavko.malynovsky подобається це.
  4. dreamer_

    dreamer_ Підмайстер

    Повідомлення:
    63
    Симпатії:
    16
    Тема цікава - із задоволенням спостерігаю за Вашою роботою!
     
  5. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Тема цікава, продовжуйте! Ви ж тільки недавно створили її, зараз мало інформації тому така мала активність.

    Те що станок буде токарно-фрезерний з цим все ясно, зобразіть графічно компоновку майбутнього станка. Судячи з того що передня бабка може підійматися фрезерний буде горизонтальний?
     
  6. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Не люблю я малювати .Станина і суппорт вже майже готові .Тому я краще наступного тижня поставлю все на своі місця і сфотографую.Фото будуть не раніше середи.Робота застопорилася на самому простому на столі тумбі на якому буде стояти станок.Не вистачає матеріалу)))Ну щось придумаю))))
     
  7. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Ось сфотографував для загальноі картини .Все поки що сире і трохи каряве ))) CAM00008[1].jpg CAM00009[1].jpg
    --- добавлено: 17 бер 2016 у 08:38 ---
    Ось іще може кому буде цікаво мій перший механізованний виріб))))Йому вже скоро 30 років буде .Тоді дрелі були дифіцит .От такою машиною приходилось користуватися))) CAM00012[1].jpg CAM00019[1].jpg CAM00015[1].jpg CAM00016[1].jpg
     
    Останнє редагування модератором: 25 бер 2016
    fermer, slavko.malynovsky, Igor ua та ще 1-му подобається це.
  8. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    @Рус Укр, з чого втулки на штоках? Вони точені чи просто вигнуті з жесті? Бо якщо переглянути фото то складається саме таке враження.
     
  9. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Просто труба взята с передньоі підвіски запорожця .Там всередені них були торсіони .Наружний діаметр здається 50 а внутрішній щось трохи більше 40.Але це не всі стойки там ще буде 2 поменше.Але це потім коли буде збудована основна кострукція .Там доречі під одну вже нарізана різьба
     
  10. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Вчора майже переварив стіл тумбу під станок .Тепер ще його трохи доробити і можна займатися власне станком.Не хотілося витрачати кошти тому ліпив с того що було, але виходить досить не погано)))Проблема власне з ящиками і особливо з верхніми в які буде збиратися стружка.Треба величенькі листи .Ну щось придумається .Нижні можна і з дерева збити ))Знову пожалкував що так і не зробив точечну сварку.
     
    turner подобається це.

Поділитися цією сторінкою