Верстатик фрезерний НГФ-110-Ш4

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Саша., 17 січ 2016.

  1. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю. Для нормальної роботи на фрезерному верстаті мені бракувало фрезерних поворотних лещатів. Щоби затиснути деталь і не перекосити ії, треба мати добрі лещата. Поворотні фрезерні лещата зараз дуже дорогі. Ну це я про професійні. І ось, нарешті найшлися лещата для мене. Це двое лещат на 135 і 160 мм. Висота обох лещат по 110 мм. Матеріал - СТАЛЬ! Губкі стальні калені. На поворотній основі нанесена градусна шкала. Дуже велике розкриття лещат, я просто в приємному шоці... Одні лещата мали шпарину при зведенні губок, але то виправив фрезеруванням постілів, а інщі не мають гвинта і гайкі. Там пара гвинт-гайка на різьбі ТРАП 28 Х крок 5 і довжиною - 430 мм. Гвинт таких розмірів виточити цільним в мене не вийде, бо ВМЦ в мого токарного лище 350 мм.
    Шо робити, якось буду відновлювати, бо лещата такі файні!

    IMG_3328.JPG IMG_3329.JPG IMG_3336.JPG

    IMG_3322.JPG IMG_3323.JPG IMG_3324.JPG IMG_3326.JPG IMG_3340.JPG

    IMG_3339.JPG

    Підошви обох лещат мають напрямні штіфти для попадання в паз фрезерного столу. Розумно зроблено.
     
    Останнє редагування: 13 сер 2016
    Slava_ua подобається це.
  2. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Точити винт частями .Я так точив навіть Ф14 довжиною 600 мм.Воно наіть швидше як ціле точити .Бо довга деталь вібрує , прогинається .А частями жорскості заготовки вичтачає щоб не прогиналось і не було вібрації.
     
  3. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Так, то єдиний вихід.
     
  4. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Прийшов час і мені модернізувати вертикальний хід фрезера. Самий точити необхідні деталі не наважився, бо розмір трохі завеликій для мого токарного. Тому придбав готову опору вертикального гвинта.
    Стара і нова опори поруч:

    IMG_3376.JPG

    Нова опора має можливість змінювати свою висоту:

    IMG_3379.JPG IMG_3380.JPG IMG_3361.JPG IMG_3362.JPG

    Стіл в найнижчому положенні:

    IMG_3365.JPG

    До крайнього положення ще є 10 мм. Покі нехай так і буде.

    Гофри служать, їх довжини вистачило:

    IMG_3364.JPG IMG_3368.JPG

    Загалом верстат:

    IMG_3373.JPG IMG_3383.JPG

    Місця під шпінделем ВФГ стало тепер більше. Так працювати зручніше.
     
    Slava_ua та Karmadon подобається це.
  5. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Довго та історія тягнулася, але кінець настав. Лещата, що були без гвинта я відновив.
    Сам гвинт потребував крепкої сталі, хоча б 45 маркі. Щоби можна було прикалити виточений гвинт.
    Але знайти гарантовано дану марку сталі я не мав змоги. На металобазі продають Ст3, а вона м'яка і не калиться. Тому купив я готовий гвинт від якогось металообробного верстату, що правда правого обертання, але він мав рідну бронзову гайку. Вже його переточив під свої розміри.
    Розкриття лещат 190 мм., ширина губків - 160 мм. Також зробив два руків'я : мале для швидкого обертання при розкриттю/закриттю лещат і більше для затягування лещат.

    IMG_3389.JPG IMG_3394.JPG IMG_3395.JPG IMG_3402.JPG

    На верстаті лещата вмістилися доволі добре і зручно для роботи:

    IMG_3405.JPG IMG_3407.JPG IMG_3415.JPG IMG_3418.JPG IMG_3417.JPG

    Місце між гофрами і лещатами лишилося:

    IMG_3421.JPG

    Файні лещата вийшли?
     
    андрейворобей, Karmadon, rondlyk та 2 іншим подобається це.
  6. igogo

    igogo Новачок

    Повідомлення:
    12
    Симпатії:
    0
    Якого січення і профілю використали труби для столу під верстат? Як себе веде стіл?
     
  7. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Цей фрезер разом з лещатами важить приблизно 300 кг. Тумба під нього варилася з П-подібного профіля з товщиною стінки 4-5 мм. Профільна труба, з товщиною стінки 2 мм., використовувалася лише для "косинок" - елементів , що надають жорсткості всій конструкції. https://krainamaystriv.com/attachments/129634/

    Тумба доволі міцна, верстат прикручений до неї через резинові прокладкі. Того конструкція верстат+тумба набули монолітності. Вібрації чи розхитувань не помічав.
     
    Останнє редагування: 27 вер 2016
  8. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю.
    Віддавна хотів змінити руків'я на маховиках фрезера. Хотілося чогось теплого, не металевого.
    Отже - ебоніт. Він легко точиться і хутко полірується:

    IMG_3451.JPG IMG_3456.JPG IMG_3455.JPG

    Основа руків'я робиться з імбусового болта:

    IMG_3452.JPG IMG_3454.JPG IMG_3460.JPG IMG_3461.JPG

    Нові руків'я є обертовими.

    Старі руків'я також десь знадобляться:

    IMG_3459.JPG

    Ще лишалися в мене одні лещата, що потребували зовнішнього відновлення:
    До: IMG_3327.JPG і після: IMG_3467.JPG

    Це меньщі лещата, губкі в них на 125 мм., але розкриття в них трохі більше - 195 мм.

    IMG_3468.JPG IMG_3466.JPG
    Вони більше перетерпіли і не такі точні як ті на 160 мм., але для роботи мені підходять.
     
    Останнє редагування: 4 жов 2016
    Karmadon подобається це.
  9. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Вітаю. Питання точного фрезерування вперлося в точність позіціонування деталі. Магнітна стійка з індикатором на фрезерному верстаті також потрібна. Але в моєму випадку колона фрезера закрита гофрою. Тому довелося вигадувати іншу спосіб кріплення індикатора:

    IMG_3482.JPG IMG_3481.JPG IMG_3483.JPG IMG_3484.JPG

    В лещатах затиснув шмат лєкальної лінійкі і проходячи індикатором досяк найменьших відхилень.
    Тепер приблизно відомо яка частина рискі на лещатах точніше показує градуси:

    IMG_3485.JPG

    Бажаю чи ні, але додаткове обладнання потрібне для якісної роботи.
     
  10. Саша.

    Саша. Інженер

    Повідомлення:
    728
    Симпатії:
    1.450
    Адреса:
    Чернівці
    Загалом, навіть непрофесійний фрезер НГФ дає розширені можливості. В поєднанні з токарним можливостей стає ще більше. Ось наприклад я пробував робити міні-подачі як на промислових верстатах. Але там використовується клин, для вибіркі люфта. Виявляється можна і без того клина, якщо акуратно фрезерувати:

    IMG_3471.JPG IMG_3470.JPG IMG_3475.JPG IMG_3476.JPG

    IMG_3479.JPG IMG_3499.JPG IMG_3500.JPG

    На основі цих міні-подач можна зробити різні пристосування. Покі пробував вирізати з текстоліту. Але він цілком влаштовує. Твердий і легко фрезеруеться. Гвинт м8х1 лівий, а гайка вініпластова або капролонова. Отже ніяких чавунів і бронзи. Все можна зробити з пластику.
     
    figarey та rondlyk подобається це.

Поділитися цією сторінкою