Український вулик з соломи: дешево і сердито

Тема у розділі 'Живность', створена користувачем валігура, 12 січ 2016.

  1. валігура

    валігура Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    91
    Доброго вечора. На щот цьогорічної зимівлі скажу так,за всім треба дивитись і контролювати тоді буде результат.І ще, доки на своїй шкірі не перевіриш то нічого не буде,ніхто толком нічого не підкаже.В цьому році мої бджілки перезимували не погано я задоволений,
    Хоча були і нюанси,харчів бракувало довелось екстрено рамки з медом доставляти.І препарати від кліща попались не (пустишка) до речі я восени обробляв двічі.Зараз не знаю що робити ,обробляти чи не треба.Вимітав підмор кліща не бачив.Тепер за очерет,самого мата зважити не можу бо стоять у вуликах з бджолами ,але важив мата з соломи вони дуже схожі .Отже вага мата 800 гр. він має довжину 45 см ширину 32 см і товщину 5см тож рахуйте що виходить.
     
  2. WRoman

    WRoman Майстер

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    КиевоСвятошинський Гатне
    Дякую за відповідь. Я на весні , щоб не холодити бжіл обробляв Санапіном(рідина в ампулах при контакті з повітрям стає газоподібним з хлорним запахом ) вранці до виходу бжіл з вулика закриваю льотки і ущільнюю папером щоб газ не виходив, піднімаю кришку ломаю ампулу в вулику так, щоб санапін не попеав на рамки, через 30 хвилин відкриваю льоток, убирає кліщ , гнильці, цвілість і.т.д і поки немає взятку через сутки по 200гр. сиропу звареного з пекучим перцем на ніч, обовязково поілка.
     
  3. валігура

    валігура Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    91
    WRoman, уточніть куди саме у вулику ви кладете Санапін, адже я читав на сайтах не можна щоб він торкався рамок.Яка пропорція перцю?
     
  4. WRoman

    WRoman Майстер

    Повідомлення:
    102
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    КиевоСвятошинський Гатне
    Добрий вечір валігура. Ампулу з санапіном роздушував за заставною дошкою, а влітку виймав крайню рамку, в колодязь кидав ампулу і рмку назад. що до перцю на 5-літрів сиропу (1/1) 2 гарних перчини розрізаних вздовж при розігріві води і доки не приготуєте сироп- це рицепт від Дідів що мене вчили, вкнизі Татаренкова ефективне бжільництво в Колоску" ст.24 медова сита з червоним перцем-50 гр. сухого перцю на 20 л. сити 1/1 мед вода. 3 рази наніч з інтервалом в 3 дня потім розпечатка залишків сотів а в поилках вода.
     
  5. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Додам - найкраще, з попелу бадилля соняшника. Там найбільше лугу.
     
  6. валігура

    валігура Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    91
    ]Додам - найкраще, з попелу бадилля соняшника.
    Вам добре у вас є соняшники а в нас їх мало сіють от і беру попіл який є.
     
  7. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Мій тесть, після війни працював пасічником на колгоспній пасіці. До 1956 року не знали ніяких хімікатів для знезараження пасічного інвентарю. Спочатку робили луг з будь якого попелу, а як з"явились масиви соняшнику, стали робить з бадилля соняшнику. Різницю помітили по роз"їдениій шкірі на руках.
    А я не палю соняшник. Купую, в аптеці формалін і обробляю увесь інвентар. Крім того, це один з методів профілактики гнильцевих хвороб - пересадити бджолосім"ю в щойно оброблений пульверизатором вулик. Швидко закрити вулик.
    Раніш була халява, дістати готовий луг - обшкрібав вулик і мив лугом. Трохи витримував, ополіскував і висушував.
    Тепер, обробляю формаліном або оцом, розведеним 1 до 1 з водою. Також орошаю суш перед розширенням.
    Формалін - 1 частину на 6 частин води.
     
  8. валігура

    валігура Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    91
    Я хотів в аптеці купити формалін але мені сказали що немає,сказали що йди в морг по формалін.Не знаю може то в нас такі аптеки.А оцетом то цікаво...Треба попробувати.
     
  9. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    В райцентрі кілька аптек. Перший раз звернувсь в першу, яка трапилась. Заказав загодя. каністру 5л. Обробляв усі вулики, увесь інвентар. В них і беру увесь час, але треба загодя заказувать, бо в них рідко трапляються такі клієнти. Так і говорю, що мені треба для обробки пасіки. Останній раз коштувала біля 80 гр. брав років 3 тому. Третій рік орошаю оцтом.
     
  10. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Років 20 користуюсь матом з сітняги. Тобто, з рогозу. На рамки кладу плівку або мішковину, а зверху мат.
    Цей мат діставсь у спадок і до мене служив
    026.jpg
    не менш 15 років. Трохи його поскубли миші, пробували звити гніздо. Але вчасно зігнав і одну "застукав" і задушив.
    Жаль, нема поблизу зарослів сировини, наробив би матів. Практична штука. Спробую з очерету, якщо виберусь його заготувать.
     
    Останнє редагування модератором: 29 чер 2016
    WRoman подобається це.

Поділитися цією сторінкою