ЧПУ верстат зробимо разом!

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Тарасюк, 9 січ 2016.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вплив коливань від ротора дешевого потужного двигуна, можна трохи зменшити, розмістивши сам двигун ближче до опори, а на сам обертач, який є просто стрижнем з цангою на трьох гарних підшипниках, з приводом від двигуна ременем.
    Гнучка передача буде менше биття давати на фрезу, а розміщення ваги ротора ближче до опори, зменшить розхитування. До того ж, завдяки пасовій передачі, двигун можна буде трохи демпферувати від опори чимось еластичним. Також, таким чином - двигун окремо, высь цанги окремо, можна зробити револьвера на кілька різних фрез, аби не зупиняти програму для заміни.
    Я вже передумав не робити рамку. Для маніпулятора треба багато точно механіки складної робити, то ж треба мати чим.
    Буду поступово ускладнювати.
    Вже придбав вісім меблевих напрямних рейок. Буду робити координатний столик, спочатку на тросовій тязі.
    На обертача маю дві однакові китайські бормашинки з гнучкими валами. Хочу подивитися як надовго того тросика у валу вистачить. Як не вийде пиляти, то вставлю лезер від дивиди, або може розкручуся на екструдер для друку, якщо вийде все чітко.
    Взагалі, то на ідеї натхення беру в такому станочку.
     
    Odissey подобається це.
  2. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    я перепрошую , можете докладніше розповісти що за ціни і що за комплектуючі?
     
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    або
    мега, +
    рампс,
    можна з брязкальцями,
    Я взяв такі напрямні
    напрям.jpg
    Вони є від 25грн, до 200 грн за комплект (2 шт). Я роблю чотири рейки на вісь: дві так - дві так, і дві так - дві так - щоби
    На вісь зет є в мене напрямні від принтера, та шпильку різьбову візьму.
    Найдорожче вийде механіка приводів, вже бачу, шківи-шестерні.
     
    Odissey та Блаж подобається це.
  4. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    цікаво побачити результат,
    якщо брати направляючи по 200 грн то можна взяти й круглу направляючу 12 мм з підшипником
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    4 комплекта по 40 грн, це 8 рейок.
    Спробую спочатку, якщо вийде, бо так булоб краще, аби площини рейок були всі під 45град до площини координати. Як не вийде (в мене вся столярка китайська на табуреті), то будуть дві рейки паралельно, а дві пер пенди кулярно, до площі осі.
    Та ще дві попарно навпроти - коли дві повністю висунуті, дві інші повністю засунуті. Планую на рейки регулювання гвинтами зробити, тими що із старих меблевих петель для фасадів, що фасад вліво вправо совають, там хитрі такі, як з грибком.
    Має бути жорстко та не туго.
    Вони, якщо так, як на ящику стоять, то догори-вниз руками люфту не мають, а от вліво-вправо трошечки розхитати можна. І коли майже висунуті, більше 3/4, то тонкий кінчік хитається.
    В мене 350ті, отже десь на жорстке поле 200-250 на 200-250 можна розраховувати.
    Хоча так, місця треба на повний хід, не менш 80х80 см, я (80х60 маю).
    Столик ХУ координат буде на столі на лоджії, а вісь Зет буде у підвісній тумбочці над тим столом, та все це ще буде з дверцятами прозороми, мабуть, гармошкою.
     
    Odissey подобається це.
  6. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    ви праві, краще почати з 3-д прінтера, отримати досвід, а потім вже можна перейти і на більш дорогі комплектуючі.
     
  7. Тарасюк

    Тарасюк Майстер

    Повідомлення:
    243
    Симпатії:
    74
    Адреса:
    Коломия
    Всім привіт!Зібрав сьогодні ящик на вісі Z(на фото-зразку його видно)Досить непогана задумка.
    Виники деякі зауваження. На фото готового вигляду(на початку теми) направяючі Y схоже закріплені по краям скотчем...і все!Отже спереді маємо двигун та щпиндель а ззаді ящика - нічого,це створить крутящий момент на направяючих (короте деформацію ІМХО).
    Направляючі в проекті - чверть дюйма діаметром та вісь 70 см,а вмене 1.20!!!Проблема:треба якось закріпити направяючу посередині
    Як???Ідеі?В проекті вона в негбокій канавці.
    Як воно називається?
    [​IMG]
    де можна придати?
    --- добавлено: 20 лют 2016 у 23:53 ---
    Ще одне:скільки це 0.25 дюйма товщина вала?
     
    Останнє редагування модератором: 28 лют 2016
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Трошки не так. 3Д принтер - це чпу фрезер, без обертача, але з екструдером. Все те саме, програми ті самі, налаштування трошки інші.
    Подивіться на кікстартері ті, що в архіві, що добре стрельнули: багато назбирали, є вже компанія, продає, та купують.
    Це зазвичай коробка - кубік, із змінними головками: шпіндель, лазер, екструдер, сканер.
    Гадаю, вісь Зет слід робити одразу під змінні головки.

    Я таке в себе в дивані бачив.
    Взагалі, роздивляючись каталоги продавців меблевої фурнітури, багато "хакерських" ідей виникає, щодо зробити дешевше. Але йдеш в магазин, береш до рук, хитаєш, та більшість тої фурнітури - не то пальто.
    Вчора вже роздивлявся каталоги запчастин до техніки та інструментів. Теж є багато цікавого, всякі редуктори м'ясорубок, дрелей, рубанків..
    От редуктори шурупокрутів недорогі. Простий двигун постійного та редуктор шурупокрута - виходить дешевше міцного кроковика. От якби ще чітку систему стеження за осями зробити.. кажуть, наче в оптичних комп'ютерних мишах енкодери добрі...

    Я бачив десь малюнок "напрямної на опорі", там циліндр, ніби до призми приварений, а по ним на U колесах вісь ходить. Та лінійні підшипники відкриті є. Може там опора зафрезерована.
    напрямна.jpg
     
    Останнє редагування: 21 лют 2016
    Odissey подобається це.
  9. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    гадаю що використовувати не кроковий двигун не дуже гарна ідея, чітко відстежувати оберті двигуна, враховувати інерцію, намагніченність там різну, якийсь там залишковий струм...все звичайно це можна врахувати, але та морока може бути дорожчою за кроковий двигун

    гарна направляюча, мені подобається.
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Це робить ПІД: він знає куди треба йти, він знає де перебуває, має налаштування отих всіх параметрів (інерція, люфти), знаючи відстань, він може розрахувати прискорення, швидкість, уповільнення.
    Двигун їде до точки, чим ближче до неї, тим повільніше.

    Посовайте мишою.
    Двигун, окрім осі, може крутити ще стрічку на двох котушках, з передачою 1:хх.
    Грубо кажучи, трішки картона з ЕППСом, паперова стрічка, дві миші, жменька таких цяцьок..
    От на який найменший рух реагує Ваша миша курсором? В неї "екран" може бути чи не в десятки разів більше, і відповідна точність позиціювання.
     

Поділитися цією сторінкою