ЧПУ верстат зробимо разом!

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Тарасюк, 9 січ 2016.

  1. tairov77

    tairov77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.887
    Симпатії:
    14.431
    Адреса:
    Turkey. Antalya
    Так окалина вроде бы образуется снаружи. Снутри сплав не даёт контактировать железу с кислородом и окисляться.
     
  2. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Теоретично всередині може бути окалина, бо шматки не зразу розплавляються, але на практиці дивився в свій тигль і окалина тільки зовні.
    Хоча в мене і без окалини шлаку було багато, бо алюміній діставав зі всякого непотребу. Крім того велике значення має дегазація розплаву, щоб не було потім пустот.
    Я собі тигель зробив зі звичайної товстостінної труби з привареним дном і трьома гайками для ручки і можливості перевертати тигель при литві. Думаю разів на 10-ь вистачить.
    Тигель.JPG
     
    Энки подобається це.
  3. tairov77

    tairov77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.887
    Симпатії:
    14.431
    Адреса:
    Turkey. Antalya
    Окалина образуется при остывании. Тобто когда сплав растоплен и окутал остатками внутреннюю стенку тигля.
     
    Энки подобається це.
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Буду мабуть зупинятись на варіанті з нерухомим порталом з композиту.
    Думаю як краще, робити портал з однієї деталі, чи з трьох? Три плити окремо легше буде заливати, і наче більше простору для регулювання. Окремо можна виставити стійки, і окремо перекладину. Але нема впевненності щодо міцності з'єднаннь, і треба буде лишати величеньку шпарину, щоб запхати густий розчин, тобто щупами з фольгою виставити не вийде, і треба буде ліпити складні, міцні резьбові регулювальні вузли.
    А суцільний портал буде важче заливати, більше місити, складніше армування з закладними закладати.., але виставляти ортогональність треба буде один раз, в місцях склейки стійок з плитою.
    Ще вагаюсь щодо закладних. Чи закладати в опалубку одразу чопики скрізь, де мають бути отвори під болти, чи купляти трубчасті свердла, і потім свердлити де треба.
    Ну і думаю краще буде, якщо все металеве, типу напрямних, кронштейнів двигунів, опор підшипників.., гвинтити не прямо до каменю, а до металевої смуги. Скажімо, 8ма болтами шинка алюмінію 6мм кріпиться до бетону наскрізь, а весь лівер вже гвинтами м3, м4, м5.., у різьбу в шинці. Щоб в бетоні не було надто рясно послаблюючими навскрізними отворами, і до шинки можна було все прикрутити якнебуть, а вже тими навскрізними болтами ловити осі.
    З шинкою дорожче, і може більш хитке, а без шинки, надто високі вимоги до опалубки, і може статися, що з ЛДСП і склом, просто не вийде вимог дотриматися..
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    @tairov77, а сколько остаётся хода у швп после обработки концов? Ну например, винт 250мм, гайка 35 мм, обработка под опоры ВК/ВКФ10, сколько реально у оси рабочего хода остаётся?
     
  6. tairov77

    tairov77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.887
    Симпатії:
    14.431
    Адреса:
    Turkey. Antalya
    При длине швп 2500мм чистая обработка 2050мм. могу ошибаться не на много. Если нужно, завтра замерю
     
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Нашёл уже. Минус 55мм, для ВК10..12. Тобто, для 12х, 16х винтов. Ну и минус гайка. 250-55-35. Грубо говоря, надо на 10см длиннее хода винт брать.
     
  8. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Як будете точність опалубки забезпечувати?
     
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вона мабуть буде залежати від точності форматного верстата в Лєруа, чи Епіцентрі.., може ще від точності витягування скла.. Ну і хочу знайти десь занедорого невеличкого повірочного кутничка.
    В мене вали, а не рельси. Там є чим совати, є куди підкладати, і композит можна почухати.
     
  10. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Тобто ви плануєте використовувати скло в якості опалубки, яи я не правильно зрозумів?
     

Поділитися цією сторінкою