ЧПУ верстат зробимо разом!

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Тарасюк, 9 січ 2016.

  1. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    Прозвонити - в уні немає розділених обмоток як в бі. Не знаю як пояснити - сам дуб дерево поки в шаговіках. Ті що на фото схоже з якихось принтерів. Для малювання ще вистачить, а от для ЧПУ з обробки дерева - не вистачить потужності.

    Драйвера невеличкі - певно на малопотужні двигуни. Але для маленького ЧПУ - повинно вистачити! Треба тільки підібрати під їх потужність двигуни. Двигун повинен бути чуть меншої потужності ніж видає драйвер, щоб забезпечити нормальну його роботу. Тобто якщо драйвер може давати 3,5А на один двигун, то ідеально стануть мотори на 3 А.

    Варто зазначити, що слабкі мотори і драйвера - це обмеження в обробці матеріалів та мала швидкість роботи самого станка.

    Перш ніж почати робити сам станок - тра знати під які цілі він буде використовуватися. Адже комплектуючі досить дорогі.

    ПС: Собі на маленький станочок вчора забрав направляючі - 1500 грн (1 метр - 25 мм, 1 метр - 20 мм і півметра - 16 мм). І це ще не дійшов до покупки моторів і драйвера (тра тисячі 4).

    Краще орієнтуйтеся на конструкцію показану мною в 6-му повідомленні.
    На тросах - навряд. Забезпечити жорсткість конструкції і точність роботи буде просто не можливо. Вже мовчу про синхронізацію двигунів.
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    У мережі не рідко зустрічається згадування тяги на тросах.
    Оце більше на натягування тросу схоже, аніж на пасок.
    А оце наче двигун стирчить.
    60-5.jpg
    А такий, наприклад, шілд, як на моєму фото "CNC V3." , віссю "А" може або керувати окремо, або дублювати любу з трьох інших, там джампери треба ставити.
    Тобто, на найтугішу вісь можна поставити два однакових слабеньких двигуна, і вони будуть робити синхронно, інвертовано.. абощо.

    Хочу навчатися.
    Станочки всі роблять. А з тим знаряддям доброго гравірувального станка не вийде.
    З лазером бавитися не хочу.
    Принтер наче цікаво, але витрати там завеликі, як для навчання..
    Хочу-думаю, може спробувати маніпулятор робити, щось схоже на руку...
     
    Тарасюк та Odissey подобається це.
  3. vovan74

    vovan74 Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    чернівецька обл
    Привіт ,років два тому на рефіті придбав вали підшипники та опори на тім все і заглохло почали ціни скакати ,тепер перевірив ціни виросли враз,але на даний момент у вітковесті дешевше ніж у рефіт це по валах далі не дивився
     
    Odissey подобається це.
  4. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    Для мене це радше хоббі, яким почав займатися з листопада. Є певні думки. Тому станочок робиться одразу як робоча лошадка, а не навчальна модель. Якщо виробництво не піде - завжди можна продати. Ціна правда кусається. ЧПУ - задоволення не з дешевих. Хочу 4 координати - а це бюджет 12-15 тисяч (виділений мною на цей проект). І це при тому, що значна частина комплектуючих - саморобні.

    Брав у них направляючі. Як підзбираю грошенят, буду в них же замовляти драйвер і двигуни.
     
  5. vovan74

    vovan74 Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    чернівецька обл
    @Odissey, Привіт раніш дивився на ебей виходить дешевше ні у нас але побоявся так як не мав досвіду в таких справах,а на одному з сайтів по деревообробці дядько з Вінниці поставив на потік станки ,то закупляв на ебей але не хотів ділитися інфою,що та як
     
  6. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    @vovan74, да, є у нас пару виробників станочків... Поки за ебей не думав. Станочок роблю собі і тільки один. З українськими фірмами працювати якось приємніше. Та й доставка досить швидка - приходить Новою поштою вже на наступний день після замовлення потрібних комплектуючих.
     
  7. vovan74

    vovan74 Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    чернівецька обл
    @Odissey, Привіт який по параметрах має бути станок, і що будеш виготовляти ,у тебе написано поштучно то будеш ділити ще на половину,чи як
     
  8. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    @vovan74, станок матиме робоче поле 200*300 мм, хід фрези 50 мм.
    Поки хочу реалізувати 3 координати, потім окремо зробити 4-ту зйомну. Було попався редуктор з шаговіком. Але при огляді виявилось, що двигун уніполярний і редуктор має незначний люфт. Хоч і дуже незначний, але для точності це погано. Так що поки в неспішному пошуку підходящого редуктора, якщо нічо не підвернеться - доведеться зробити самому.

    З приводу продукції - ще точно не визначився, подивлюсь на що буде попит. Ідей море. Є один цікавий напрям, але поки рано за нього говорити, бо нема 4-ї координати.

    Станок легко і швидко буде обробляти дерево і пластик. Буду пробувати ще розмічати алюміній і т.д. і т.п.)))

    Там насправді чуть більше метра. Вже розрізав на потрібні шматки. З порталом добре попав, а з станіною - тра ще півміліметра зточити, щоб ідеально ввійшов. Ну і виставити. Все брак часу... Зазвичай станком займаюсь після роботи з 8 години вечора і до 10-11 вечора. А буває і довше... От якби ще не мій ремонт житла (скоріш це будівництво), то було б полегше.
     
  9. vovan74

    vovan74 Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    чернівецька обл
    скину фото одного стонка ,оце механізм в яку кріпиться зоготовка , то замість того барабана на якому просвердлені стопорні мітки ,поставити шаговий ,гадаю дешевше обійде ,якщо інтересно буду то сьогодні дадуть результат по ціні механізму
    --- добавлено: 17 лют 2016 у 15:21 ---
    getattach.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 25 лют 2016
    Odissey та Саша. подобається це.
  10. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    Звичайно цікаво.
    Походу це копір... По середині кріпиться деталь, яку хочем повторити, а по краям заготовки.
     

Поділитися цією сторінкою