Термомеханічний перетворювач

Тема у розділі 'Альтернативные источники энергии', створена користувачем Віталій Мірошниченко, 5 січ 2016.

  1. Віталій Мірошниченко

    Віталій Мірошниченко Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Україна
    Знову, віддаємо кіловати, щоб отримати вати. Без розрахунків, мабуть, нічого не вийде.
    Треба порахувати, скільки тепла можна зняти з труби. Або врізати теплообмінник в трубу і міряти.
    Серйозні справи, не іграшки :(
     
  2. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Останнє редагування: 8 січ 2016
    glory подобається це.
  3. Віталій Мірошниченко

    Віталій Мірошниченко Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Україна
    Дякую, це мене дуже тішить.
    Я вчитуюсь в значення тиску, кількості використаного повітря, швидкості обертання турбіни і пробую перекласти цей космос на мої умови. Всі ми дивились в дитинстві мультики, как от щось з "38 папуг, зарядка для хвоста"
    -Руки вместе, ноги врозь. Ноги вместе, руки врозь
    -Какие руки, какие ноги? У меня нет рук и ног!
    -А что у тебя есть?
    -Хвост!
    Щодо моїх умов. При роботі на потужності 12 кВт, я вважаю, шо можу отримати 1 кВт залишкової теплової потужності. При ККД 5% можу отримати 50Вт механічної, щоб обертати циркулятор 1000 об/хв.
    Для мене залишається питання - як?
     
  4. o.neymark

    o.neymark Майстер

    Повідомлення:
    157
    Симпатії:
    49
    Навіщо? Забор повітря внизу з вулиці, вихід зверху -- буде спилцирауляція за разунок конвекції.
    Я думав над тим що б десятка два-три їх поставити...

    А зараз газовий та твердопаливний котли "харчуються" через безперебійник з синусоїдою Леотон 500вт і звичайний кислотний стартерний Акб 80 чи 100ампер (не пам'ятаю вже, давно до нього не дивився навіть -- працює). А ідея в тому що б елементами Пельтьє підживлювати Акб хоч частково. Щоб вистачало, наприклад, не на 8 годин, а на 13-15. А то заради котла ганяти генератори...
     
    Останнє редагування модератором: 16 січ 2016
  5. gup_1978

    gup_1978 Майстер

    Повідомлення:
    185
    Симпатії:
    58
    Не забувайте про тягу. Чим більше Ви заберете енергії у димових газів, тим холоднішими вони стануть, відповідно гірша тяга. Можна дозабиратись до біди - деяка кількість сажі в димоході, погодні умови і т.п. А з угарним газом не жартують. У мене на вулиці на Новий рік сім'я угоріла - батько помер, дитина паралізована. Особисто я з димоходом досліди проводити не буду.
     
  6. Віталій Мірошниченко

    Віталій Мірошниченко Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Україна
    Змійовик в трубі багато не захолодить, це ж не рекуператор. Я розумію, про що ви застерігаєте. Разом з поступовим зниженням потужності внаслідок догоряння дров знизиться відбираєма потужність, а з нею і механічна. Я якось робив експериметн і вмикав циркулятор через трансформатор 220 - 110в, тобто на половину напруги, восени, коли грався з котлом на мінімальних потужностях при плюсовій погоді. Нічого, працював стабільно. Тобто, потужність обертання може бути функцією миттєвої тепловоє потужності котла.
    Хіба що ще один привід заглядати в трубу і чистити змійовик від сажі. :(
     
  7. gup_1978

    gup_1978 Майстер

    Повідомлення:
    185
    Симпатії:
    58
    Якщо засунути змійовик в трубу - зменшиться поперечний переріз димоходу - котел почне диміти. Крім того потужність котла нестабільна - спочатку від нуля до номіналу, а потім навпаки. Температура димових газів змінюється не зовсім так - більш різко піднімається до номіналу і підтримується на певній величині (150-300). А от в кінці поступово знижується. Якщо Ваша система не буде регулювати відбір тепла відповідно до температури газів, то в кінці можуть бути проблеми. А система відбору потужності буде намагатись забрати свій номінал, тобто в кінці процесу котел припустимо працює вже на 10%, а система буде намагатись забрати побільше і може бути, що забиратиме на ті ж 10%, а 20% номіналу.
    Я думаю колись робити рекуператор, але уже після виходу димових газів з труби. На вид буде щось страшне, але безпечне.
    А сажа - не знаю, як у кого, але якщо котел із регуляцією потужності (термоклапан з приводом на піддувало), то в котлі і поблизу від нього не сажа, а якийсь дьоготь. А от позбавитись від нього дуже складно. Якщо котел холодний - по консистенції як бітум. Щоб почистити потрібно добре розігріти, тоді становиться як сметана. Я це до того, що теплообмінник обросте цією штукою за добу. І мало того, що ефективність упаде раза в два, так і ще більше зменшить димохід.
     
  8. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Я так і не зрозумів - як нагрівається вода в системі опалення від вашого котла. Так само приблизно можна робити пар. Тільки іншим теплообмінником або додатковим. Цей теплообмінник бажано щоб був знімним або пересувним. Для регулювання пароутворення та тиску пару.
     
  9. Віталій Мірошниченко

    Віталій Мірошниченко Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Україна
    Мабуть, ви таки маєте рацію. Дьготь таки є і я його періодично чищу, підсипаючи на дрова перед розпалкою порошок - перетворювач. Після такої процедури дьоготь становиться сухою коркою и я його відшкрябую. Це якшо ровна поверхня. В закутках, особливо в спиралі, це буде зробити майже неможливо. Ефективність буде згодом майже нульова. Що ж, треба буде все переосмислити. Дякую за підказку.
    --- добавлено: 8 січ 2016 у 18:18 ---
    Котел звичайний, одноконтурний. Воду для власних потреб не гріє.
     
    Останнє редагування модератором: 16 січ 2016
  10. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Забув, вірніше згадав. В сучасних прасках є парогенератори. Там рекомендують заливати дистильовану воду. Мабуть має сенс - щоб накип не утворювався. Або талу воду зі снігу, наприклад - це для парових машин.

    Відпрацьований пар бажано збирати/конденсувати для повторного використання.
     
  11. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Тут трошки про автомобільний/стартерний акб в якості джерела живлення.
    http://pro-radio.ru/auto/12578/
     
  12. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    Посилання на конкретного виробника - до 5 кВт.годин :elektrik: (звичайно що для Газпрому невелика витрата газу не страшна)
    http://kryothermtec.com/ru/Thermoelectric-generator-b25-12.html

    Ну і іще одна цікава розробка, хоча автор і вказує, що отримати із парогенераторного електроелемента очікуваємих параметрів не вдалось
    http://www.mobipower.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=84
    123.JPG
     
    Останнє редагування: 10 січ 2016

Поділитися цією сторінкою