Безперебійне живлення

Тема у розділі 'Микроконтроллерная техника', створена користувачем Энки, 18 гру 2015.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Десь такі, як в ліхтарику китайському стоять, як в малого в мотоциклі, як в ДБЖ систем автоматики... Такі чорні, з пів-цеглини, є трошки більші/менші..
    DC-DC step є багато різних недорого, підвищуючих та знижуючих. Тут я хочу орієнтуватись саме на ціну батарея+зарядка, а отримати з неї стабілізоване живлення - є різні модулі. Треба буде 3В, 5В, 9В одночасно мати. А скоро, в планах, ще 32В треба буде...
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    в ліхтариках стоять свинцеві на три елементи, в УПС - свинцеві на 6 елементів. Поелементний доступ - відсутній, тому вам підійде на всі випадки зарядки подібних акумуляторів імпульсний блок живлення на 12 В 2 А. Для регулювання струм у зарядки зробите собі невеличкий регульований баластний опір, яким виставлятимете струм заряду для 6-ти або 12-ти вольтових батарейок. Струм переважно виставляють 0,1 від ємності батарейки (+-50%). Контроль закінчення заряду - по вольтметру, напруга на батарейці відповідно 7,2 або 14,4 вольти.
    Для організації контролю рекомендую використовувати мультиметри 830-832, дешево і універсально.
    Як організовувати живлення будете: від батарейки, від ДЖ, від ДЖ через буфер-батарейку?
     
    Энки подобається це.
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вичитав, наче мені треба від БЖ на плату і на батарейку, але з батарейки на плату "+" через діод Шотки, щоби було наче безперебійно.
    Виходить, крім того, треба буде задіяти один ан. вхід на контролері для вимірювання напруги заряда, та ще один цифровий, щоби вмикати реле(оптрон?, мосфет? чим краще) зарядки.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    краще батарейку напряму до схеми, а зарядку - через кремнієвий діод до батарейки. Тоді буде безперебійно. Якщо джерело матиме необхідну стабілізовану напругу - тоді підзарядка батарейки буде "на автоматі", без ризику "перезаряду".
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Оце щось таке,
    до нього щось таке,
    та якийсь старий БЖ 9В, або 12В 1,5-2А.
    Ну а там вже щось мудрити з Шоткою, та програмним вольтметром, з мабуть мосфетом, чи з оптроном?
    Мосфети є в мене якісь, але оптронів (найдешевші філіпс) більше. Через оптрон можна буде заряджати батарейку?
    --- добавлено: 1 січ 2016 у 16:55 ---
    Я це не зрозумів. Мабуть пізніше, як буде час та настрій, почну щось малювати, то ще раз спитаю, вже на малюнку. Добре? Можна?
     
    Останнє редагування модератором: 9 січ 2016
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    справа в тому, що ті імпульсні перетворювачі не мають стабілізованої напруги виходу. якщо ваш має - то я про це не знайшов інформації. ккд у них таке високе тільки при якомусь одному режимі навантаження, решта режимів ккд значно нижче., але це таке..
    не треба робити складніше без необхідності. Ваше завдання можна виконати на елементній базі 50-х років минулого століття. Різні опотрони і шотки - без потреби. Якщо вже не можете "не писати" без шоткі, тоді треба малювати схему.
    --- добавлено: 1 січ 2016 у 17:14 ---
    пс. :)
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 9 січ 2016
    Энки подобається це.
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    А чому
    LM2596 називають "стабілізатором"?
     
  8. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Первый аккумулятор у меня был литий ионный. Он прослужил недолго. Мне друзья посоветовали купить литий полий ферум 4 и он уже 4 года исправно служит. Дело в том, что литийионный имеет память и если его недоводить до полного разряда(что у меня и случилось) то он все меньше берет заряда. А количество циклов заряда, остается неизменным. По факту получилось чуть больше 800. А вот второй имеет до 2000 циклов и неимеет памяти. Поэтому его можно заряжать и раньше.
    За эти 4 года емкость практически неизменилась,ориентируюсь по работе. А кислотные очень ненадежные и циклов у них(заявлено) 500! Да и в обслуживании они мне непонравились, я их с десяток похоронил.
    Может это поможет сделать правильный выбор аккумулятора. Они немного дороже но время показывает ихнюю долговечность и в результате экономическую выгоду.
     
    Voyutichi та Энки подобається це.
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    не знаю. звичка, напевне.. Для стабілізатора вказують в характеристиках межі стабілізації і відхилення від виставленої напруги при різних режимах експлуатації. Я цієї інформації не знайшов в описі, тому називати його стабілізатором трохи незручно. Перетворювач напруги - так, це точніше.
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2596.pdf
     

Поділитися цією сторінкою