Своїми руками Твердопаливний котел та теплоакумулятор

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем saleks, 21 гру 2015.

  1. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Маю приватний будинок загальною площею 120 кв.м. Опалювався до 26 листопада 2015 р газом. Після всіх процедур по утепленню минулою зимою спалював максимум 400 кубів на місяць. З значним подорожчанням газу вирішив перейти на тверде паливо. Довго вибирав котел і зупинився на аналозі бубафоні. Так як система опалення зроблена зі стальних регістрів та пластикових труб і вміщую до 100 л води, то вирішив робити і теплоакумулятор.
    Котел робив зі стальної труби 426х7 довжиною 2 метри. Водяну рубашку з металевого листа товщиною 2 мм, потім утеплив фольгованою базальтовою ватою товщиною 50мм і поверху обернув крашеним оцинкованим металом.
    ТА в мене зварений з листового металу товщиною 2 мм і має форму циліндра. Ємність близько 900 літрів. Також утеплений фольгованою базальтовою ватою товщиною 50мм і поверх надітий чехол з шкіряного замінника. В ТА вмонтовані два мідні теплообмінники. Один для ГВС інший для геліосистеми "на майбутнє", також вмонтував три електричні тени також "на майбутнє" під вітряк.
    В системі два насоси. Один ганяє воду з котла в ТА, другий з ТА по будинку. Система відкрита. Насосами керую поки що вручну. Розбираюсь з програмацією ардуіно.
    Такою системою користуюсь вже четверту неділлю. Топлю котел раз на добу. Газовий котел повністю відключений. Поки що тільки позитивні враження, а особливо відсутність заборгованості перед газовиками.
     
    Sergii Br, Самоделкин, SAHKO та 7 іншим подобається це.
  2. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
  3. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    процес виготовлення не фотографував, а те що получилось зможу поклацать.
     
    Sergii Br та вальтер подобається це.
  4. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    Буду чекати.
     
    вальтер подобається це.
  5. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Котел поставив в гаражі, він в мене прибудований до будинку

    QBT6o_3gu-4.jpg _Aocw3pf0Sg.jpg AGCvD6-MKWk.jpg El9A0FY_P_I.jpg Jr3zplhSORI.jpg l0gsUGqGSuY.jpg MZdBR1MHKxs.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2015
    DM., Тарапунька та Andrii_M подобається це.
  6. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    На подачу повітря якусь автоматику ставили?
     
  7. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Спочатку планував механічний терморегулятор, навіть вмонтував його в котел. Потім виявилось що нехватає повітря для роботи котла, зробив тонкий телескоп. Вирішив тимчасово приєднати кулер з душової кабіни, в якості автоматики підключив електронний терморегулятор. Такий як тутhttp://aukro.ua/termoregulyator-50-110c-termostat-termorele-i5853775856.html, а на майбутнє зараз розбираюсь з ардуіно, але ще деякі комплектуючі повзуть із піднебесної.
     
    Останнє редагування: 22 гру 2015
    SAHKO подобається це.
  8. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    @saleks, я так зрозумів працює в режимі старт- стоп? А за димом спостерігали ?
     
  9. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    ну не зовсім "стоп" коли кулер зупиняєтся повітря повністю не перекриваєтся, а так при роботі невеликий димок є.
     
  10. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    @saleks, я зараз експериментую в своїй типу бубафаня з подачею ВП хочу добитись чистого горіння. В темі best of the best виклав пару фоток роботи на тирсі.
     

Поділитися цією сторінкою