Совместное подключение газового котла, ТТК и ТА

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем bobvas, 8 лис 2015.

  1. NikIN

    NikIN Бригадир

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    170
    Замість гідрострілки ставити трьохходовики з регулюванням, щоб окремо можна було виставляти пропорційність розподілу теплоносія в "теплу підлогу" і на батареї. Окремі насоси в цих контурах будуть не потрібні. Ставиться один насос перед розподіленням потоків з регулюванням від того ж кімнатного термостату.
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 11:18 ---

    ...А якщо потрібно топити тільки ГК, то не вийде так, що через той байпас-гідрострілку теплоносій буде не продавлюватись до батарей та ТП? Не краще цей елемент змонтувати в проміжку по схемі трохи вище вектору В, перед трьохходовиком? Або ту "гідрострілку" зробити відключаємою, тобто поставити кран. Щоб коли користувачу потрібно топити тільки ГК, то не йшло тепло в ТА і просто по "малому колу". Бо вийде так, що на газовому виставили, наприклад, 50град він за хвилину через гідрострілку нагнав цю температуру і виключився, а батареї холодні.
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2015
  2. NikIN

    NikIN Бригадир

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    170
    Логічна схема. Питання. Автоматика ТПК має підключення до кімнатного термостату. Де він в схемі у Вас встановлений і чим буде керувати? Уточніть, будь-ласка.
     
  3. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Збоку від технологічної схеми є схема комутацій, де видно чим керує кімнатний термостат.
    Спочатку я розраховував кімнатним термостатом регулювати подачу теплоносія по батареям, але зараз (враховуючи аргументацію Энки про коливання), к. термостат буде лише регулювати роботу ГК та роботу ТПК у випадку коли ТА повністю завантажена, ТПК ще на повній потужності, а відбір тепла на будинок незначний. Поки-що лише таке застосування (він вже повністю змонтований, лінія проведена - шкода тепер все викидувати). Хотілося б ширшого його застосування, але нема поки-що ідей.
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 12:24 ---
    Постараюся більш детально зобразити на вихідні.
    Зараз виставляю останні правки -
    1.РБ вирішив всеж-таки монтувати біля ТПК, бо ТА ніколи не буде працювати окремо без нього, а в цьому випадку ИМХО надійніше буде тут.
    2. Подачу теплоносія з ТА на навантаження подати з колектора ТПК-ТА, бо ТПК хочу монтувати в ближньому часі, а ТА ще не зварена до кінця - а економити газ та грітися треба вже.
    3.Введено балансировочний клапан для ситуаціїї коли циркуляція ТП та радіаторів перекрита.
    Хотів би почути рекомендації
    - який балансировочний краще застосувати?
    -який змішуючий клапан підійде, і чи можна йому якусь автоматику підібрати. А може просто використати термостатичний клапан HERZ 1776140 та головку з накладним датчиком 1742100
    upload_2015-11-20_12-24-0.png
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2015
  4. NikIN

    NikIN Бригадир

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    170

    А що "контрабандний" якось по іншому працює? rofl Чи може Ви представник монопольного офіційного постачальника ціх котлів? O=-
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    На контрабандні десятирічні важко шукати рідні мануали, в яких пишуть назви вузлів.
    У Вас багата фантазія, книжки пишите?
     
  6. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Мануала на ГК не маю, подивлюся може на самому насосі щось пише.
    ГК до тепер працював без кімнатного термостата.
     
  7. NikIN

    NikIN Бригадир

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    170
    По електросхемі зрозумів. Спочатку був не звернув уваги. А РБ і "Подпитка" я б замінив місцями (сподіваюсь, така переробка технічно не потребує великої роботи). Поясню чому, насос в байпасі на виході дасть десь на 0,2-0,4 бари більше тиск ніж на проміжку між байпасом і ТА (собі я саме так зробив) і при включенні-виключенні насосу не буде сильних поштовхів по груші (надовше років хватить). А при природній циркуляції "накопичувачем" тиску буде ТА, а не ТПК, тому само йому потрібен буде скид тиску.
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 12:53 ---
    Я не хочу Вас образити, але такі пости пишу не я. А мануали можна в інтернеті знайти на що хочеш, хоч на 30-річні. Перекладач допоможе перекласти термін.
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2015
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    РБ треба включати перед насосом, туди де на схемі підживлення. Пружне повітря буде розширюватися, під дією перепаду тиску від насоса, та підпирати насос, зменшуючи можливість кавітації на лопатках насоса.
    З тієї ж причини, треба фільтри, клапани, та решту арматури із змінним опором, ставити за насосами, подалі від всмоктуючого патрубка.

    Дифбайпас. Беріть Данфос - він працює. Певно півдюймовий. Та вважаю за краще, поставити його в кінці балки, останніми трійниками, щоб підпір на решту трійників не надто смикався.
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 12:57 ---
    Що Вам не сподобалось в тому пості?
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 13:01 ---
    Коли якась голандська громада, при сприянні держ програм, замовила собі свій власний котел, якій майже такий, як серійний, але з деякими відмінностями, то мануал від серійного може не відповісти на всі питання.
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2015
  9. NikIN

    NikIN Бригадир

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    170
    Я собі такий встановив [​IMG]
    Згодом докуплю для нього сервопривід.
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 13:08 ---
    Тексту дуже багато і всілякої (не завжди зрозумілої) термінології. Тож книжки мабудь Ви пишите.
    ...Хоча й розумні і кваліфіковані рекомендації даєте.
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2015
  10. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Якраз доступно і термінологія доступна також.
    А за інші поради по РБ дякую. Перерахую його обєм ще раз. В плані використовувати два пусті балони з-під пропану (поки-що), на промислові ще треба заробити трохи.
    --- добавлено: 20 лис 2015 у 13:28 ---
    Я за це читав вже, але тут є приклади включень АТМОСА та ОРОР.
    Буду включати біля ТА...
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 28 лис 2015

Поділитися цією сторінкою