Совместное подключение газового котла, ТТК и ТА

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем bobvas, 8 лис 2015.

  1. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Слушне зауваження
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    То й що? Нехай. В ТА піде холодна зворотка, й з ТА піде холодна. Яка різниця, звідки піде в ГК холодна вода на нагрів, якщо гаряча йде в систему. А якщо на ГК піде гаряча з ТА, то він "перейде на запальник", та буде чекати сигналу на вимкнення, бо пішла зарядка ТА дровами - така реалізація цієї принципової схеми також можлива.
    Але, якщо буде горіти газ, то в хаті буде жарко, й буде АВ = В.
    Та ще одне але: D=D1.
    upload_2015-11-16_18-24-48.png
    Якщо можна зробити так, що D буде десь близько біля АВ (а в переважній більшості випадків це можна буде зробити), то стрілка не потрібна, а ГК можна включити десь там справа, поближче до системи.
    --- добавлено: 17 лис 2015 у 12:35 ---
    То яка саме, серед усіх схем Ваша?
     
    Останнє редагування модератором: 25 лис 2015
  3. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Щоб легше було комбінувати схему, пропоную такий алгоритм роботи системи-
    ТПК твердопаливний котел працює тільки на ТА теплоакумулятор.
    Загальна обратка для ГК газового котла і ТА теплоакумулятора від системи опалення.
    На подачі розділяємо роботу системи опалення від газового котла чи від теплоакумулятора через трьохходовий клапан термостат, тобто температура в ТА впала нижче виставленої трьохходовий переключився на газовий котел. І без гідрострілок.
     
  4. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    В принципі така принципова схема від Будеруса, але в мене два контури підлога та радіатори, а в перспективі хочу зарезервувати виходи на стрілці для майбутньої мансарди. Тому причипив стрілку сам.

    Так я вже говорив, що однозначно не можу визначитися між переключеням клапану на подачі
    upload_2015-11-17_14-2-0.png
    і на зворотці

    upload_2015-11-17_14-3-54.png
    очікую аргументованих відповідей.
    Не знаю, де буде краща стратифікація
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Спробую пояснити ще раз.
    Скажіть, у Вас Логано, Логалюкс і Логаматік?
    Відмінності двох принципових схем можна розглядати лише принципово, взагалі. З трьома різними котлами чи трубами (чи ще з чим різним), схема може бути такою, а з четвертим котлом, вже потребувати якоїсь зміни. Принципова схема показує як воно взагалі може бути в принципі, а не як воно має бути.
    Намалюйте свою схему, вкажіть на ній що вже є, з довжинами, діаметрами, найменуваннями.., вкажіть що хочете бачити.
    Розшарування може бути різним в одній тій самій схемі. Відповідь на питання: де буде краще шаруватись, - лежить на значно нижчому рівні абстракції, ніж "принципова схема".
     
  6. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @bobvas, Ви напевно путаєте гідрострілку з гребінкою.
    На гребінці можна зарезервувати стільки контурів скільки потрібно , тільки щоб система була розрахована під всі ці контури. А кожний контур може мати свій насос.
    657.jpg

    756.jpg

    776.jpg
     
    Останнє редагування: 17 лис 2015
  7. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Добре, я зрозумів Вашу відповідь. В мене є так, як я описав в першому пості, і як я планував зробити. В ході обговорень дійшов до цих принципових схем.
    Постараюся обговорене в ближній час зобразити на схемі.

    Та не думаю, що вже настільки :facepalm:. У першому пості описано, що в мене вже є СО (гребінка на радіатори, гребінка на ТП) і включення цих гребінок з циркуляційниками я планував через стрілку для розділення котлового контуру газового котла з резервуванням 2-х контурів (радіатори, ТП) для майбутньої мансарди (тепловтрати відомі).
     
  8. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Схема підключення ГК+ТПК+ТА для обговорення та коригувань
    upload_2015-11-18_12-52-0.png
    Трьохходовий клапан (простий переключаючий без підмішування, ще не визначився який) управляє подачею теплоносія на гребінки з ТА+ТТК або ГК, який працює через гідрострілку. Коли ТТК вийде на режим роботи, почнеться рух теплоносія на ТА, тоді накладний термостат на 50 гр (умовно, цю температуру можна регулювати) переключить клапан на подачу теплоносія з ТТК+ТА. Надлишок потужності ТТК буде заряджати ТА. Коли ТТК перестане працювати (закінчилося паливо) теплоносій буде забиратися з ТА до пониження температури на 50 гр в ТА. Тоді термостат переключить клапан на відбір теплоносія з гідравлічної стрілки та включить в роботу ГК.
    Обвязка ТТК стандартна. Вентиль V13 для прижимання циркуляційника ТТК по відбору з ТА. Подача зворотки теплоносія в ТА збираюся організувати через вертикальну трубу з трійниками всередині ТА для кращої стратифікації. Приблизно як тут
    upload_2015-11-18_10-54-39.png
    upload_2015-11-18_10-55-2.png

    Чекаю коригувань та модернізації.
    Дякую
     
    Останнє редагування: 18 лис 2015
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    А ГК який?
     
  10. bobvas

    bobvas Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    5
    Газовий котел (вже трохи попрацював) марки Villand Thermoblock atmoTec
     

Поділитися цією сторінкою