Акумуляційний бак

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем параска, 27 сер 2015.

  1. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    @nazarii, ТА це теплоакумулятор, ТПК твердопаливний котел. СО система опалення.
    Будинок 100 квм. Гараж,літня кухня 87 квм. Загальна ємність СО 90 літрів. Котел 40 кВт описаний в цій темі
    https://krainamaystriv.com/threads/17787/
     
  2. nazarii

    nazarii Підмайстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    0
    Тобто у вас сам котел горить 6-8 годин + потім тримає сам бак ще до трьох діб? Скільки тримаю при мунусовій температурі -5-10?
    Будинок утеплений?
     
  3. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    Ні то раніше я його так душив щоб він тлів 6-8 годин. Зараз він у мене горить годин 4 при цьому нагріває до кип'ятку ТА. А оскільки будинок утеплений і між ТА і СО стоїть триходовий термостатичний клапан який готує воду на батареї з температурою 62 градуси то так надовго і вистачає зарядки ТА. Зимою при -15-19 вистачає на 10 годин.
     
    meroro та Khomenko_A_S подобається це.
  4. nazarii

    nazarii Підмайстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    0
    Бочку нагріваєте до скількох градусів? Тобто цей клапан просто видає на батареї температуру 62 градуси, навіть якщо в бочці більше? А що коли в бочці 50 градусів, клапан не закривається?
    А система безпеки від закипання якась стоїть? Котел ж може нагрутись до 120+ градусів і взірватись?
    Можете написати який клапан використовуєте?
    --- добавлено: 7 лис 2015 у 20:13 ---
    Та чи можна фото повної котельні де видно розпайку з ТА?
     
    Останнє редагування модератором: 15 лис 2015
  5. o.neymark

    o.neymark Майстер

    Повідомлення:
    157
    Симпатії:
    49
    Прошу поради. Хочу додати у вже змонтовану систему опалення ТА.
    Чи буде така схема нормально працювати? Можливо будуть зауваження чи рекомендації -- буду вдячний.
    Труби: від ТПК до ТА і до гребінок 1". Далі по будинку розведено 3/4". Гаряче водопостачання 1/2".
    Схема взяти з Інтернету і підредагувана.
    І зразу кілька питань:
    1. Чи правильно робити забір води з ТА на опалення не з самого верху якщо є всередині ТА змійовик для водопостачання?
    2 чи правильно ставити насос на вихід гарячої води на опалення (як на схемі)?
    3 чим краще утеплювати? Чи є альтернатива ваті?
    [​IMG]
     
  6. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Зверху зразу гріє батареї,а потім ТА,а так навпаки.
    А ось підключення зворотки через трійник,ніби як зменшує вплив температурного розшарування-
    82b7c0f3330d6e03c65cd9bfeeba2d6f.jpg
    Я планую утепляти до гарячого металу тонкою фольгованою ватою,а решту пінопластом.
     
    o.neymark подобається це.
  7. o.neymark

    o.neymark Майстер

    Повідомлення:
    157
    Симпатії:
    49
    @gucul О, за трійник дякую, на один вхід в ТА менше.
    А те що буде спочатку грітись -- батареї чи ТА -- на мою думку краще та спочатку прогріти повністю, а вже потім гріти батареї.
    Наприклад: я з 16 до 19 протоплюю ТА. Дім ще теплий з попередньої протопки. Навіщо мені +30 в домі? Краще натопити ТА що б на всю ніч вистачило :)

    А управляти витратою з тепла буде тижневий програматор, що б використовувати його раціонально :)

    Доречі, хочу ще поставити 4 ТЕНи по 2кВт або 2 по 4кВт. Не порадите які? Ідея яка -- вночі по нічному тарифу (якщо вдасться підключити ліміт на електроопалення) дотоплювати додатково електрикою.
     
  8. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    Ви спочатку виясніть на скількі градусів холоне хата за ніч наприклад при -1, потім зарядіть ТА і теж зробіть заміри і поймете треба Вам морочитись з тенами чи ні, я собі поставив окремо електро котел на 6кВт як підстраховочний, а у Вас я бачу в схемі газовий як підстраховку.
     
  9. o.neymark

    o.neymark Майстер

    Повідомлення:
    157
    Симпатії:
    49
    @вовчик 2, в мене газовий як основний зараз, ТПК підтоплював для того що б влізти в ліміт 6000кубів. Але тепер ліміт 200 кубів на місяць. І електрика всеодно дешевша :).
    Якщо взяти ситуацію: протопив, наприклад, в обід твердопаливним. ТА до ночі потихеньку холоне. А з 11 до 7 ранку знову гріється. Можливо не весь цей час. Для цього вже автоматику зроблю. Просто топити весь час -- лінь :) Якщо і цього замало -- газовий завжди на поготові.

    А 200кубів ліміт нього газу + 2800квт (це приблизна заміна 300кубів газу) на 70% часу опалювального сезону має вистачати. А в -20 і протопити вже можна :)
     
  10. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    Так електрика дешевше але оформитьпільгові кіловати кажуть ще той момент, та й напруга ще та.
     

Поділитися цією сторінкою