Опалення будинку - потрібна допомога

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем урк, 2 лис 2015.

  1. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    краном перекрити,xай киплять на здоров"я,так?так в ниx здоров"я не на довго вистачить.
    --- добавлено: 4 лис 2015 у 22:15 ---
    та й ціна вас не втішить на таку площу колекторів.
     
    Останнє редагування модератором: 12 лис 2015
  2. урк

    урк Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    4
    Щодо літа, то придумаєм як енергію використати (скинути, думаю є якісь варіанти як її перетворити в щось ще), або просто спустимо їх.
    Задумка не опалювати ними будинок а тільки підігрівати воду, скажемо до 30-40 С це реально на колекторі у хороший день
    Питання тільки в ціні колектора і в реальності цієї системи.
     
    Останнє редагування модератором: 12 лис 2015
  3. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Влітку до сонячного колектора підключити парогенератор. Далі - парова турбіна або паровий двигун. + електрогенератор. +можливо, зелений тариф або сусідів до електростанції підключити.

    Щодо використання сонячних колекторів/батарей взагалі - то треба мати статистику сонячних днів для вашої місцевості.

    Ще один варіант - глянути теми про саморобні та заводські теплові насоси.
     
    Останнє редагування: 4 лис 2015
    урк подобається це.
  4. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Бачив я таку систему тільки там будинок навіть 200 метрів кв.не мав і утеплений був по саму зав'язку.....Десять колекторів зимою не вистарчало,занадто короткий світловий день.Та система куштувала гору грошей(1 колектор 1000 євро)+купа всякого добра..На 400 квадратів Вам потрібен ТТ котел розміром як чотири холодильника,піролізний,і буфор на тонни три,це щоб пропалювати котел раз на добу,зимою,ну і дров думаю..не меньше ніж три камази.
     
  5. Khomenko_A_S

    Khomenko_A_S Бригадир

    Повідомлення:
    282
    Симпатії:
    189
    Адреса:
    Херсон
    Я вже якось з Енкі переписувався про це. Модуляція для неконденсаційного котла- гірше за вкл-викл.
    Але вона комфортніша (при ГВП без бойлера) і попереджає тактування.
    --- добавлено: 4 лис 2015 у 22:53 ---
    Все добре. Не ламайте системи. Насос не потрібен. Електрокотел- не завадить, електроенергія дешевше 1201 кубу газу.
     
    Останнє редагування модератором: 12 лис 2015
  6. урк

    урк Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    4
    щодо котла, то як казав вище 40 кв, буфер ,думаю, на 1000 л вистачило б.

    Фірмовий колектор дорогий, можна придумати як зробити власний (тут тема на форумі була)
     
  7. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Зимою на дві години.Прикиньте тепловтрати будинку 400 квадратів і все стане ясно.Та і котел 50-ка тонну може закип'ятити за півтора години,тобто не встигне навіть догоріти порція завантаження дров.

    40 квт це заявлена максимальна потужність на сухому паливі і т.д,по факту стільки не буде,тим більше через місяць експлуатації потужність впаде,там щоб 50-ка дала раду ...
     
    Останнє редагування: 4 лис 2015
    NikIN подобається це.
  8. stryzhko

    stryzhko Інженер

    Повідомлення:
    459
    Симпатії:
    523
    Адреса:
    Полтава
    Для опалення потрібно більше 100кВт на день і 3000кВт на місяць, і це по 1,47грн за 1кВт зараз і 1,63 наступного року. Не бачу сенсу витрачатись на електрокотел. Цікаво, який розхід газу за добу? 20кубів на даний момент чи більше?
     
  9. урк

    урк Стажер

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    4
    у мене спецтариф зараз по 1,25 але це суті не міняє .
    заміряв без програматора, котел працював без перерви ( із модуляцією) добу +-1 год за цей час спожив 40 кубів газу, але будинок цього року запускався вперше, стіни відповідно холодні.
    Думаю ще програматор буде тепер його відключати, подивимось що з цього вийде.
     
  10. NikIN

    NikIN Бригадир

    Повідомлення:
    550
    Симпатії:
    170
    Такі самі холодні стіни будуть кожного року, коли починаєте опалювальний сезон. А електрики буде "брати" 250-300квт/доба. І, я так зрозумів, це ще не зимою. В місяць за електрику 10-12т.грн,- це "здорово" :-D
    Дешевше буде ставити на якийсь мінімум, щоб не розморозити систему опалення і... їхати до міста знімати квартиру. Взимку жити в квартирі. Так буде дешевше. :facepalm:
    А якщо серйозно, то вихід я бачу в твердопаливному котлі (шахтний чи піролізний) великому ТА і витікаючому з цього арматурі для обвязки. Тим більше у Вас не житловий, я так зрозумів, цокольний поверх, де все це можна розтавити. Єдине що може бути лажою, то що великий теплоакамулятор не влізе в проєми приміщення. Деякі форумчани навідь розрізали на кілька частин, щоб впихнути в підвал, а потім там зварювали.
    Сама дорога ціна "твердих" дров на Ваш будинок, "київська" буде 15-16т.грн на сезон опалення.
    Тож рахуйте самі.
     

Поділитися цією сторінкою