Своїми руками Саморобний минитрактор із ЗИД - допоможіть порадою, як зробити

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем sand0r, 7 жов 2015.

  1. Вася 87

    Вася 87 Підмайстер

    Повідомлення:
    82
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Покуття смт. Заболотів
    Доброго здоровя усім трудівникам нашої неньки!
    Ну вставлю і своє, у нашому селі за часів мого дитинства(90 ті) було зо 10 саморобних тракторів, котрі із зідом були я не знаю , та з них до тепер працють тільки два- ДВЗ ЗИД 4,5 (цим цікавився бо є теж зид)
    Компоновка першого- ЗИД , ланцюгова передача 1до 2 , муфта та кпп газ 51 та вкорочений міст газ 51, дід тим тракторцем робить все окрім оранки (навіть тягає кінську косу) тракторець досить таки масивний - для міжрядного обробітку не найкращий варіант. колія 120 см, гідравліка, стартер, генератор, дідусь колись працював у нас в Сільгосптехніці (таке підприємство котре спеціалізувалось на ремонті певного виду с.г. техніки) вроді слюсарем. тракторець я цей памятаю від маленького (мені 29). дідусь казав що тепер стоїть тільки 2 (по рахунку) ЗИД.
    Другий ЗИД ланцьгова передача 1до 2 на муфту та кпп газ 53 і міст газ 24, шини R 16 ялинка. Культиватор на 2 метри тягає без проблем, граскує та окучує 3 міжряддя картоплі.
    Про ЗИД, основна його проблема - відсутність запчастин. ЗИД примхливий до перегрузу (все таки тільки 4,5 к.с.) кожний раз перед заводкою холодного ДВС потрібно підкачати масляний насос, масла треба лити не 1,6 як мануалі а 2 літрі точно і буде вам щастя. Основна перевага ридуктор 1до 3, та 1до6 (не потрібно ставити 2 КПП чи іще якийсь ридуктор) та ціна у нас можна купити ну навіть від 1000 грн.
     
  2. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    @Вася 87,

    Ніхто протів ЗІДа ніц не має, але це техніка ПОЗАМИНУЛОГО століття.
    Він розрахований на 66, 72 бензин і ціна його мала би бути копійки.(бензину)
    При теперішніх цінах на енергоносії, за пару сезонів він залишить Вас без штанів.
    Вибір за Вами.
    Удачі в творчості.(одне добре, що там редуктор, більше плюсів немає):Hi:
     
  3. Riba4ok1

    Riba4ok1 Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    74
    Удача не завадить, звісно. І теж "ніц не маю". Редуктор так само не панацея бо будь-які КПП(мото-авто) і є редуктор та ще й багатоступінчастий якщо ще й пару поставити. Крім того всі, майже, китайські і т.п. двигуни так само є з редукторами 1/2, 1/6 і варіанти як по редукції так і з автоматичним зчепленням, наприклад. Це я до того що вибрать є з чого, не те що при СРСР, і звісно що і надійніше і сучасніше. А ЗіД: при відсутності з/ч, 65 кг при 520куб. і 4,5 дохлих кобили???- "не смішіть мої підкови"))) Ті ж 420 куб. китайці мають 15 коняк, а дизельні 10, вже не кажучи за вагу чи витрати палива... Якщо ж питання в ціні то й то я би на тракторця пошукав-перебрав би щось б/в на базарі з малолітражних двигунів... Ну, це на мою думку))).
     
  4. stol1ar

    stol1ar Майстер

    Повідомлення:
    116
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    Рівненська обл. Млинів
    Я вам дуже рекомендую подивитись в сторону дизельних двигунів від легкових авто або тракторного двигуна Д-21 такого як в мене я своїм дуже задоволений в плані технічних можливостей і економічності плюс простота конструкції і обслуговуваня.
     
  5. slavko.malynovsky

    slavko.malynovsky Інженер

    Повідомлення:
    685
    Симпатії:
    634
    Адреса:
    Львівщина
    А фотографію можна, думаю багатьом буде цікаво.
     
  6. stol1ar

    stol1ar Майстер

    Повідомлення:
    116
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    Рівненська обл. Млинів
    Тут на форумі є тема Міні-трактор саморобка на базі двигуна Д-21
    якщо зацікавить щось конкретне буду радий допомогти.
     
    slavko.malynovsky подобається це.
  7. slavko.malynovsky

    slavko.malynovsky Інженер

    Повідомлення:
    685
    Симпатії:
    634
    Адреса:
    Львівщина
    Так двигун дійсно добрий, надійний, але зараз такий знайти дуже важко (часи колгоспів минули, тоді їх на металолом здавали, памятаю коли складав свого трактора то за такий двигун хотіли до 1000 доларів)
     
    stol1ar подобається це.
  8. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    У нас поголовно всі збирають на фольксвагеновських дизелях 1.6D.(атмосферник 50 к/с.)
    Простий, економічний і супернадійний агрегат, да і по ціні від 250 до 350-400 мертвих президентів. Легко капіталиться і на запчастини гуманна ціна. Добре жениться із Газоновською коробкою з газщепленням.
    Удачі в творчості!!!:Hi:
    (до речі, я маю такого, міняв в бусі на 1.9D, відкапіталений з пробігом 50тисч після ремонту)
     
    Останнє редагування: 18 січ 2016
    Вася 87, stol1ar та slavko.malynovsky подобається це.
  9. stol1ar

    stol1ar Майстер

    Повідомлення:
    116
    Симпатії:
    80
    Адреса:
    Рівненська обл. Млинів
    У такому випадку булоб добрепоставити роздатку наприклад з газ-66 інакше швидкість буде трохи завеликою для трактора.А так моторець супер яби ставив не вагаючись.
     
    Останнє редагування: 18 січ 2016
    leshiy_40 та slavko.malynovsky подобається це.
  10. slavko.malynovsky

    slavko.malynovsky Інженер

    Повідомлення:
    685
    Симпатії:
    634
    Адреса:
    Львівщина
    Або міст з бортовими редукторами, такі стоять на автонавантажувачах, з роздаткою будуть трохи проблеми -задовгий вийде
     
    stol1ar подобається це.

Поділитися цією сторінкою