Твердотопливный котел на улице

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Dimas35, 4 жов 2015.

  1. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    Думаю, що на дьоготь більше впливає відсутність повітря для якісного допалювання газів, в режимі тління, ніж температура теплоносія. Проексперементуйте (за можлівості) зробіть Т ух. більше 300С і дьоготь в котлі зникне, відкладення змістяться в комин. Дайте понад 500С і в комині сажі поменшає! Це при умові що факел полум"я "вільний" і не зупиняється об охолоджений метал.
    За цей сезон я почистив свій котел 2 рази та комин 1 раз (бо був не утеплений). Зараз використовую паливо з меншою вологістю (біля 50%), то з осіданням сажі та закоксвуванням проблем не маю.
     
    pic16f887, полюс та Алекс Иваныч подобається це.
  2. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @Vasil77, @pic16f887, Получается чтобы не было дегтя : 1. должно гореть , а не тлеть, 2. температура обратки. Если не соблюдаются оба правила - полно дегтя. Если не соблюдается одно из правил - еще терпимо(может деготь и будет ,но незначительно). Если соблюдаются два правила - все отлично. У меня сейчас режима тления не бывает: топка маленькая, поддувало открыто( РТ-3 сейчас не пользуюсь) - горит на всю - все в ТА. А ГЕРЦ тепломикс держит температуру обратки. Аж самому приятно, что все так сошлось.
     
    Aleks dp, Erni, pic16f887 та 3 іншим подобається це.
  3. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Поділюся своїм методом боротьби із дьогтьом на мінімальних режимах роботи ТПК.
    Накидаю повний котел дров і відкриваю РТ до кінця, після набору темп. 70-75С закриваю підувало. Обвуглена-висушена деревина працює вже в режимі тління, але без дьогтю.(ЦН виставлений на мінімум)
    Удачі в експериментах.
     
    Aleks dp, Алекс Иваныч та Олександер_1 подобається це.
  4. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    в шахтному котлі таке не проходить. Поки висушити, обвуглити таку кількість дров, то в хаті вже нема чим дихати.:) Хіба що грузити менше, але тоді треба підкидати частіше.
    Я бачу вихід один - ТА. hello
     
    silverneo, WalterCV, Владимир В та 3 іншим подобається це.
  5. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    Так це працює. Ви просто "легкі" летючі гази, котрі виділяються на початковій стадії горіння відправляєте в комин разом з високою температурою викідних газів. А використовуєте лиш випари котрі горять повільніше та потребуюь вищої температури для розкладення деревини, та виділяються менш інтенсивно і встигають згоріти в збідненій суміші повітря.
    --- добавлено: 15 січ 2017 у 23:23 ---
    Побороти цей ефект намагався Глазков з "рецеркуляцією" газів у шахті котла.
     
    Останнє редагування модератором: 23 січ 2017
    WalterCV, pic16f887, Aleks dp та ще 1-му подобається це.
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Про шахтний радили тут прикривати частину рушт, щоб зменшувати площу горіння. Не знаю, чи дієво, бо на нового шахтника іще не стягнувся.
    Можете поекспериментувати. Відпишитеся. :Hi:
     
    pic16f887 подобається це.
  7. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    Самий дієвий метод! https://krainamaystriv.com/threads/25684/page-6#post-614828. В останню хвилину перед заварюваннм дна вварив додаткову поличку для колосника. Зараз проексперементував. З "поржком" мій котел горів чудово на "максимумі", подача повітря відкрита на 100% факл полум"я десь з 40см довжиною. оце і все, регуляції с "середнім" та "мінімальним" горінням не було. При зміні положення дверки подачі повітря горіння припинялось і котел переходив в режим"генерації диму". За порадою З вказаного посту "прибрав" порожок (він складає менше 10мм) в котлі з"явілась ступіньчастість горіння! саме горіння а не тління. Зі зміною положення дверки подач ПП змінюється розмір факела в котлі. Інший нюанс: занос легких часток попелу в "камеру допалу".В Моєму агрегаті це не є проблемним, бо камера має окремі дверцята та достатній об"єм. При щодобовому очищенні піддувала вибираю 1-3 совки і з камери допалу.
     
    leshiy_40 подобається це.
  8. silverneo

    silverneo Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.000
    Симпатії:
    858
    Адреса:
    Харьковская обл.
    ЕЦ есть ЕЦ,хоть с 5 гр,движение оч.маленькое.
     
    Владимир В подобається це.
  9. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.726
    Адреса:
    Ирпень
    И насос включал при такой же обратке (20 град) и ... всё равно кондера нет ... и на КСТ такая же "картина" была ... :)!
     
    vitalikluzen та полюс подобається це.
  10. silverneo

    silverneo Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.000
    Симпатії:
    858
    Адреса:
    Харьковская обл.
    Очень,очень хорошо:vo:
     
    Владимир В подобається це.

Поділитися цією сторінкою