Твердотопливный котел на улице

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Dimas35, 4 жов 2015.

  1. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Так и я об этом. Это первая причина почему я не делал приставку спереди КЧМ.
     
  2. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    @leshiy_40, То є так! Мух також треба підгодовувати.)))
     
  3. pic16f887

    pic16f887 Прораб

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    313
    Адреса:
    Київська обл
    Планую після опалювального сезону модернізацію котельні.Котел в повітці, теплоакумулятор на 750 літрів (метал вже куплний і порізанний по розміру) через стіну в гаражі. За яким принципом планую: на подачі СО триходовий клпан з термоголовкою і виносним дачиком , це дасть можливість регулювати температуру в СО 40-70 гр. РТ-3 на котлі на максиум, при досягненні Т обратки 65-70г і подачі більше 75 відкривається кран з сервоприводом (саморобний) для зарядки ТА , коли Т котла і Т ТА зрівняється кран закриється а ЦН буде працювати доки не витягне тепло до 30 гр. з котла , після вимкнення ЦН котла закриється зворотній клапан на котлі і з дозволу кімнаного термостату включеться ЦН ТА теж через клапан. Поки що шукаю готові плати для автоматики, якщо не знайду то син обіцяє зробить і запрограмувать.
     
    Aleks dp, Алекс Иваныч, полюс та ще 1-му подобається це.
  4. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Я себе тоже планировал делать ТА 750 литров. В процессе изготовления внес изменения ( сделал верх не плоским, а пирамидой) и получилось 777 литров. В верху 100% не будет воздуха, и не надо усиливать верх чтоб не раздуло. Пошло 3 листа метр на два практически без отходов(остались маленькие клинышки после вырезания треугольников). Что хочу сказать : 750 литров маловато! Если бы позволяло место установки делал бы больше. До -8 хватает на сутки, это вместе с временем горения котла. Отапливаемая площадь 65 метров. И это при том что ТА верх 95-98, низ 85-90. Нагревать до такой температуры не вижу смысла - после того как низ ТА за 80 набор температуры идет очень медленно. Так что если есть возможность делайте ТА больше.
     
    Aleks dp та pic16f887 подобається це.
  5. pic16f887

    pic16f887 Прораб

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    313
    Адреса:
    Київська обл
    @Алекс Иваныч, ТА робитиму теж 750л бо недозволяє місце в гаражі доведеться вирізать частину стелажів.Верх думаю зробить випклим,за допомогою преса. Основна ціль встановлення ТА позбутись дьогю в ТО і трубі бо горить повноцінно під час прогріву СО (десь 400л) решта часу тліє.
     
    Aleks dp, Олександер_1 та Алекс Иваныч подобається це.
  6. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Чтобы не было дегтя - нужно чтобы входящая в котел вода была не ниже 55 градусов. А ТА то трішки інше, - для запасу излишков тепла.
     
    Aleks dp та pic16f887 подобається це.
  7. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.726
    Адреса:
    Ирпень
    Увы не факт, по темп. на обратке ниже 55 град... Мой котёл стартует и от 20 град, на
    фотке видна "типичная" темп. обратки ... А кода набрал в систему: ТТ/ТА/СО/РБ 1500 л.
    холодной воды ( 8 - 10 на термометрах) и запустил котёл, думал ну точно будет кондер...
    Оказалось всё сухо ... ИМХО но единственное объяснение это толщина вод. рубашки,
    со стороны обратки ... у меня 50 мм... :)!
     

    Вкладення:

    Дмитрий ДАР, Aleks dp, pic16f887 та 2 іншим подобається це.
  8. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    така сама біда, тільки перестає горіти, заростає дьогтем на очах. І температура обратки не допомагає.:)
     
    pic16f887 та Владимир В подобається це.
  9. pic16f887

    pic16f887 Прораб

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    313
    Адреса:
    Київська обл
    @Олександер_1, @Алекс Иваныч, @Владимир В, згоден, якою б температура обратки не була, але якщо загрузити 3 мішки топлива, а саме, дробленого гілля і сирої соснової тирси (у співвідношенні 50/50) і на РТ-3 виставити температуру 70 градусів, то котел швидко переходить з режиму горіння в режим тління, і хоч не хоч, а дьоготь буде відкладатися. В трубі дьоготь випалюю, закривши всі двері на котлі і через оглядове вікно запалюю факел, закриваю оглядове вікно і напротязі двох годин вигорає, тоді на теплообмінник загружаю малими партіями сухих дров, вмикаю димосос і випалюю дьоготь на теплообміннику.
     
    Aleks dp та Алекс Иваныч подобається це.
  10. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Согласен с Вами. Но одинаковых систем не бывает. Я пробовал делать по Вашему методу - на ЕЦ, а под конец включать насос чтобы выровнять температуру в ТА и дозарядить до полного. Но в моем случае конденсат был (специально открывал нижний прочистной лючок во время протопки), не то чтобы много , но вместе с сажей - деготь. Конечно когда обратка подогревалась все высыхало, но корочка оставалась. А с подмесом - легкая сажа-пыль , которая легко обметаеться. Для себя решил, что легче обмести сажу, чем отшкрябывать. Поэтому пользуюсь подмесом.
     
    Владимир В та Aleks dp подобається це.

Поділитися цією сторінкою