Повітряне опалення індивідуального будинку: як варіант Булер’ян

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Vudracom, 27 вер 2015.

  1. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    Друзья! Мы пытаемся сэкономить на отоплениия. а на форуме пишем или цитируем лишнее. Если вы конкретно отвечаете кому то-нажмите имя для кого. А полностью цитировать кем то сказаное-ненужно. Если конкретно фразу-это другое дело.
    PS-Насчет Закарпатского коньяка-непробовал. Но верю Мирославу,говорит, что хороший!:-[
    :Hi:
     
    Килав та andrij64 подобається це.
  2. Килав

    Килав Бригадир

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    164
    Адреса:
    Мироновка
    @Дед Хоттабыч Я і не знав ,що так можна відповідати ))),дякую за науку. Не знаю хто такий Мирослав ))) ,але я з ним згоден про Закарпатський ***** .
    Мене Валентин зовуть)).
     
  3. Дед Хоттабыч

    Дед Хоттабыч Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.445
    Симпатії:
    4.857
    А меня Юрий. Очень приятно.
     
  4. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    Мораль сей басни такова Я не теоретик а чистый практик.Так вот шановный пройдись по форумам как по шхерам и посмотри чем на самом деле топят Канада и Сша-системы типа Руфтоп.Почитаеш потом поговорим.А насчет аксиом збавь-на них построено все что Нас окружает.
     
    verder777 подобається це.
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну потом проект же нарисовали цеху? И он был не такой, как по факту, а по ГОСТу? А, в случае чего, отопление бы переделывали к проекту, по предписанию? Ну вот, допустим, ещё раз власть поменяется, и придёт какой-то новый пожарник, например, или, вместо всех бывших, новую какую-то инспекцию придумают, которым любые фамилии и регалии по барабану, и нагнут всех, за левые проекты...
    Будь я Ю.А., уволил бы .... того главного инженера, что сам он, и его подчинённые, хернёй всякой в рабочее время занимаются. В т.ч, из-за такой культуры на производствах, с конвертами и закарпатским, мы в жопе и сидим десятилетиями.
     
    Voyutichi подобається це.
  6. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    +100500
     
  7. Килав

    Килав Бригадир

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    164
    Адреса:
    Мироновка
    @Энки, Ось такою хернею займались )))Ось така жопа-підприємство одне на всю Європу ))) 586632.jpg Приміщення з білими ємностями на даху і є той цех ))).

    Треба працювати відпочиваючи і відпочивати працюючи і робота буде в радість.А ви гнати всіх .Гнати всіх це девіз сьогоднішніх керівників у яких менеджер-слюсар і економіст виконує обов"язки сантехніка чи навпаки. А Ю.А. по барабосу думаю ,головне щоб робота робилась і гроші молотились.
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Те, що воно таке одне, говорить про те, що воно таке одне.
    У нас вон и строймаг есть самый большой в Европе, но это, почему-то, не означает, что там лучше всего торгуют.
    Это всё не бизнес, где гроши молотять. У нас, типа, магнатсво, "неофеодализм".
    Чтоб инженера нанять, который, стратегически правильно, с заделами на будущее, и процессы строит, и персонал мотивирует, это ж ему надо от 30 баксов в час платить. А вместо этого, каждое звено вертикали, делает вид что не замечает (но в блокнотик записывает), сколько чего и где нижнее звено тянет, а требует, чтоб было видно, что работа делается. И по....ю, что все те гроши, шо намолотились, потом туда же и вернуть надо, бо всё, везде, всегда, на каждом этапе, немножко через ж делалось. Зато платить за месяц, как за три дня, - это ж экономия, десятерых нанять можно, но и три справятся.
    Дело в том, что ураган постиндустриальной культуры, весь этот блеск самого толстого и самого длинного неофеодализма, сорвёт в секунду, если ему к нам дверь открыть, как ту блискучу краску, которой это самое большое по ржавчине покрашено. И все магнаты это прекрасно понимают. Тут вон чуть форточку приоткрыли, а скоко шума.
    Если б это было так, то все мосты бы через Днепр за 15 минут и в конверт рисовали бы, а не обсчитывали бы годами, по всем известным теориям.
    А какой-то принципиальной разницы между мостом, отоплением в цехе, и отоплением в частном доме нету, только последствия у моста более очевидные, - трудно не заметить, если поезд с пассажирами в реку йо... А в цехе, если и заметят, то нас тут уже не будет.
    Оно, конечно, ясно - производственная культура спускается сверху, и что-то снизу очень трудно поднимать наверх. Но нам эта культура очень нужна, бо так мы от урагана, который обязательно скоро будет, уже он есть, гораздо меньше пострадаем.
    Поэтому надо привыкать хотя бы дома - делать себе отопление по всем ДБНам и занудным теориям, например, хотя бы для того, чтоб потом на работе чуть лучше разбираться в сортах того, что спускают сверху. Так легче будет выстоять при ветре.
     
    Сварщик Сеня, strelets59, Voyutichi та ще 1-му подобається це.
  9. Килав

    Килав Бригадир

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    164
    Адреса:
    Мироновка
    @Энки, Та як раз продукція краща чим деінде ,Європейська як кажуть якість ,тільки зарплати в людей гондураські. Коротше згоден з вами .А про стратегію ))).........не дають ІТП стратегічно думати + примушують бути тупими сраколизливими виконавцями-наглядачами-кар"єристами. Стратегію придумують закордонні "фахівці" які і в підметки не годяться НОРМАЛЬНОМУ слюсару . От через ці всі нюанси я колись покинув роботу на когось і працюю на себе ))).
    Не рівняйте міст і опалення - це як йух з пальцем .Ми вже з вами колись сперечались і знову виходим на цю безтолкову бесіду .Я пам"ятаю ваші погляди ,що "вкинь хоч мільйон баксів ,щоб було ефективно ,а здоровий глузд і економічне підгрунтя для вас ніщо" )))).
    Я б вас з одним таким своїм кумом познайомив ))) ви б на практиці побачили ,що ви не праві .Ось на цей момент він вкинув в опалення більше 160тис грн .Точніш в нього було газове і діюча СО .Обвішався так прибамбасами ,що .......)))) Я вкинув біля 20ти . Та ви хоть гопки з бубоном плигайте 140 штук не з економиться ,а значить це не нормально і економічно не обгрунтовано. За ті 140 штук я найму негра до кінця життя і він мені буде і дрова рубати і підкидати і регулювати комфортну для мене температуру ,а в вільний час ще й танцювати для мене.)))
    Про ДБН хочете поговорити ? Та не питання ))) Начнем з того ,що наш ДБН невстигає за прогрессом .І цікаво де там написано ,наприклад за доломат ? чи ще за якийсь прибамбас........
    Тепер про опалення для себе )))) .Значить є таке місто Швайнфурт ,дивився я там схеми СО по науці і по всім жорстким Євронормам .НЕМАЄ ТАМ ТАКОЇ МУЙНІ ,ЩО ТУЛИМО МИ! Все просто і банально і по проекту .Хочеш не банально ?Значить ти не німець ,а русак )))))
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ви помиляєтесь із моїми поглядами в корні. Я розрахунок ціни завжди лишаю на останок. Тому в мене виходить і дешево, і працює без негрів. Зазвичай, бо намагаюсь, але виходить.

    Це ГОСТ не втигав, а ДБН - переклад прогресивного, це років, десь так, п'ятидесятих минулого сторіччя. Є там і за доломати, і за інше.

    Проекти мають розділи. Розділ, наприклад, "А"втоматика - окремо від "ОВ"палення-ентиляція малюється, а "ВК" -одопостачання-аналізація, ще окремо, наприклад. Ви могли не бачити всього.
    За жорсткими нормами, треба рахувати все. Та саме якщо все рахувати, то виходить дешево, та робоче.
    Тому треба рахувати й площу перетину, й швидкості у трубах, та теплоємність повітря, щоб знати скільки може по тих трубах тепла бігти; рахувати кіловати по площі стін вікон стелі та підлоги, а не підлоги, щоб знати скільки має по трубах тепла прибігти; До того ж, треба знати нормовану швидкість повітря у трубах та в кімнаті, щоб взнати, чи взагалі можна в ті труби стільки тепла запхати, щоб взнати, до якої погоди така труба буде нормовано гріти, та чим вихід за межі яких норм загрожує.
    Просте та банальне на вигляд, та ефективне в роботі, виходить тільки достатньо прискіпливо прораховане.
    Тому, "практика теорії" завжди перемагає "теорію практики", стратегічно, заздалегідь.
    А щойно, тут і тепер, простяцька "смєкалка",- так, може виглядати красивіше, але "здалеку" вона виглядає дурістю.
     
    Voyutichi подобається це.

Поділитися цією сторінкою