Восстановление батарей к шуруповертам с установкой литиевых аккумуляторов

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем koljanx, 12 сер 2015.

  1. -Pj-

    -Pj- Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    53
    Добавлю от себя наблюдения. Сам давненько уже в шуруповертах использую литий-ион правда от радиоуправляемых моделек - те держат токи на порядок больше чем ноутбучные. Для 18650 банок приемлемый рабочий ток 2-3 А. В среднем шуруповерт берет до 10 А, - так что желательно по 3 штуки запаралелливать.
    Так же имел опыт восстановления 18650 банок с нулевым напряжением. Почему все контроллеры заряда не видят банки с напряжение ниже 2,5В - в целях безопасности. Банка с низким напряжением 0-1В берет вначале зарядки сумасшедшие токи, разогревается вплоть до возгорания. Поэтому производителям безопасней поставить отсечку ниже 2,5В - с банкой ничего не делать.
     
  2. zmiey

    zmiey Майстер

    Повідомлення:
    216
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    БАВАРІЯ, є така у Харкові
    Так поделитесь опытом.
     
  3. Novak

    Novak Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    87
    Адреса:
    Тернопіль
    А ще краще брати елементи не від ноутбучник акумуляторів, а від тих, які для шурупокрутів. :)Пару років назад я купив декілька вживаних батарей для Бошевських шурупокрутів по смішній ціні 10 доларів за 14.4В 1.3 А/г акумулятор (4 банки всередині). Такі акумулятори возили (може возять і зараз) з Європи. Взяв на запас до свого Боша PSR 14.4 li-2, але взяв забагато, тому розкурочив одну батарею і елементи використав для фонарика. Чим виявилися хороші саме ці банки? Тим, що в мороз -5-10 грдусів вони просідають по ємності набагато менше, ніж банки Самсунг. Тобто в мороз акумулятор 1.3 А/г служить в фонарику приблизно так само, як Самсунг 2.3 А/г., тобто десь хвилин 20. Струм на максимумі в фонарику десь біля 2А.
     
  4. elalex

    elalex Майстер

    Повідомлення:
    296
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Киев
    Я электрик, и все никак не пойму, что за страшное удобство работать с аккумуляторным шуруповертом. А что, с 220В-шуруповертами работать совершенно невозможно? Лучше возиться с аккумулятором сначала на зарядке, потом в руках? Тратить деньги на аккумулятор? Или им стоит работать только посреди голого поля?
     
    RomDzhan подобається це.
  5. Novak

    Novak Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    87
    Адреса:
    Тернопіль
    @elalex, зручностей, насправді, немало.
    Окрім того, що я не прив"язаний до розетки, до наявності електронапруги на об"єкті є ще й той факт, що нормальних шурупокрутів на 220В я не бачив. А акумуляторних - дуже широкий вибір, різних розмірів, потужності, ергономіки, і різної ціни. Зрештою, є промислові лінійки саме акумуляторних моделей шурупокрутів, якими працюють постійно, позмінно, на серйозних виробництвах типу ви-ва автомобілів Тойота.
    Ну а мені зручно працювати дома по господарству і на викликах (встановлення дверей, складання меблів і т.п.)
    Наскільки я знаю, серед електриків досить популярні невеличкі літієві модельки формату, як у Боша GSR 10.8 li-2
     
  6. -Pj-

    -Pj- Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    53
    Когда при сборке мебели на кухне 9 м2 у вас вырастает лабиринт из 10-20 шкафчиков, которые закручивать нужно со всех сторон или подлезть куда-то внутрь, путающийся провод попавший под какой-то н-ный шкафчик очень сильно неудобный :)
    --- добавлено: 31 сер 2015 у 13:54 ---
    А еще подскажу - можно искать бу литиевые батареи от упсов (бесперебойников). Я такой за 150 грн покупал там что-то около 40 банок 18650 промышленного образца (невысокая емкость но большие токи).
     
    Останнє редагування модератором: 8 вер 2015
  7. koljanx

    koljanx Майстер

    Повідомлення:
    82
    Симпатії:
    67
    Интересно, какая модель УПСа ? Видел только кислотники...
     
  8. -Pj-

    -Pj- Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    53
    Продавец говорил что упсы от какой-то телефонной подстанции. Собраны в батарею 55В в пластиковом боксе.
    Батарея была разряжена в ноль, но потихоньку все банки раскачал все рабочие. 3 запаралеленные банки в сумме выдают емкость 1500-2000 мА.
    --- добавлено: 31 сер 2015 у 17:02 ---
    Себе перепаял под 6S6P, народ такие на электровелики ставит.
     
    Останнє редагування модератором: 8 вер 2015
  9. TTolik

    TTolik Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Киев
    А я повністю підтримую топікстартера, метод дієвий на 100%. Але я для заряд-розряд і калібровки користуюся Imax b6. До речі аккумулятор Тесли зібранний з кількох тисяч елементів 18650
     
    RomDzhan подобається це.
  10. informex

    informex Стажер

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Киев
    offtop

    :banka: приходить такий електрик до клієнта з шурупокрутом 220в ... і такий каже: в яку розетку можна підключитися аби поремонтувати вам тут. А йому такі: ееее ... так немає світла в будинку, ми ж вас тому і викликали ... завіса :prapor:
     
    Останнє редагування: 1 вер 2015
    -Pj- та TTolik подобається це.

Поділитися цією сторінкою