Питання про автоматизацію вмикання газового та електрокотлів

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем ole1886, 15 чер 2015.

  1. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    До речі, якщо вже зовсім спростити схему, то, гадаю, навіть цей варіант буде спроможним вирішити завдання. Керування безпосередньо через термостати (тижневі таймери):
     

    Вкладення:

  2. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Тоді 2 термостата треба, тому ідея впирається в ціну питання. Краще використати один термостат, попередньо модернізувавши- добавити ще одну релюшку з контактами. Ефект той же, а копійочка збережена :K

    Плюс викликає в мене підозри зєднання між собою плат автоматики двох котлів. А ви впевнені, що вони подружать?
     
    Останнє редагування: 10 сер 2015
  3. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, Термостат особливо багато копійки не потягне (якщо не програмований), тим паче один в мене вже є (висить без діла років 12))).
    Підозра в відсутності конфліктів обладнання в мене також є, чому ж і "замутив" цю тему. Впевнені виключно у всьому тільки :wild: (ну, Ви розумієте)))
     
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    https://krainamaystriv.com/threads/20891/ - тут я вже наводив схеми керування включенням котлів (перша нагадує вашу, містить потенційну небезпеку нестиковки обладнання), друга- безконфліктна, але потребує доробки таймера- треба поставити в нього замість штатної релюшки іншу, з двома переключаючими контактами. Або, якщо не хочеться переробляти таймер, нагрузити його такою релюшкою і вже через неї комутувати котли. Тоді вистачає одного термостата і гарантована безпека включення котлів. Вони обидва знаходяться в черговому режимі і керуються тільки виводами плати управління, призначеними для підключення термостата.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування: 10 сер 2015
    3 ФАЗЫ та ole1886 подобається це.
  5. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Добродії, а хто знає, чи може один безпроводний тижневий програматор керувати двома радіомодулями, які підключені до двох котлів (вдень один - вночі другий)? Звісно, якщо радіомодулі одної марки.
     
  6. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Судячи з опису- мало б працювати. Головне, щоб приймачі були налаштовані на один канал.
    Розетки з дистанційним керуванням пробував- працюють.
    Думаю, з продавцем завжди можна домовитися про експеримент в магазині, щоб переконатися.
     

    Вкладення:

  7. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, А якщо ось так :poet:, за допомогою РП-21. Як на мене, то бюджетно (якщо не купляти тижневий програматор). З програматором, звісно, зручніше, та й економія можлива. На таймері можна запрограмувати ще декілька відключень вночі, але як це буде "дружити" з програмою на програматорі, невідомо.
     

    Вкладення:

    Petko подобається це.
  8. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    -це якраз другий із запропонованих мною варіантів- ( фраза "Або, якщо не хочеться переробляти таймер, нагрузити його такою релюшкою і вже через неї комутувати котли.") Все буде отлічно працювати! І подружить з будь-яким таймером чи терморегулятором.
    Якщо плануєте використати тижневий програмований терморегулятор, то краще відключення задавати на ньому- тоді він автоматично підтримуватиме задану температуру, тобто температура в приміщенні не залежатиме від погоди надворі і не зможе впасти чи піднятися за межі заданого для визначеного часу рівня.

    Тут по ходу ще один момент вилазить: а що буде з тою всьою автоматикою, якщо електрику відключать?! Хоча б один з котлів повинен бути незалежним від електрики, щоб можна було ним підтримати температуру. Або повне резервування живлення автоматики і котлів, але це вже інша історія....:)
     
    Останнє редагування: 12 сер 2015
    Володимир П подобається це.
  9. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Дуже дякую за ідею, я ж на ії основі і мулював! :Hi:
    На випадок відключення у мене варіантів немає - обидва котли електрозалежні((( . Надія тільки на теплозбереження мого будинку.
     
  10. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    а якщо взяти в китайців інвертора з акумулятором?! типу такого: http://ru.aliexpress.com/store/prod...-120-220-230-240v-High/413804_1159128084.html
    і на котел вистачить, і на насоси, і телевізор поганяти )))

    або цей- зразу з вмонтованою зарядкою: http://ru.aliexpress.com/item/Real-...er-Work-For-Multi-Devices-DC/32410283085.html
     

Поділитися цією сторінкою