Питання про автоматизацію вмикання газового та електрокотлів

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем ole1886, 15 чер 2015.

  1. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    не розумію.термостат для котла виконує функцію розмикання і замикання контактів без передавання напруги,вони або меxанічні повністтю,або мають батарейку.а таймер буде подавати напругу......і як далі?@ole1886, це я для себе xочу вияснити.
     
  2. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    сказано ж: через проміжне реле :vo:
     
  3. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Іван 55555, Немає питань, пояснюю. Справа в тім, що контакти термостату не передають ніякого струму(принаймні 220в), а працюють виключно на розмикання-вмикання(Газовий котел сприймає сигнал від самого "розумного" тижневого або добового таймера, як банальне замикання- розмикання лише одного контакта), тому у випадку керування ЕК таймер задіює 220В котушку контактора, а в ГК тільки замикає- розмикає контакт, в якому послідовно задіяний термостат.Зазначу навіть те, що в ЕК теж реально задіяти проміжне релє, щоб керувати цім котлом з кімнатного термостату, але це вже розвиток завдання, який ще є в перспективі. Все записане вище є моєю особистою думкою. До речі, З ДНЕМ БУДІВЕЛЬНИКА, якщо тут є колеги.
     
    Останнє редагування: 9 сер 2015
    Petko подобається це.
  4. 3 ФАЗЫ

    3 ФАЗЫ Прораб

    Повідомлення:
    171
    Симпатії:
    284
    Адреса:
    Украина.Харьков.
    схема ole1886.png Буду ставить эл.котел и буду реализовать вот такую схему.Правда в место термостата у меня будет недельный программатор.К сведенью программатор реально экономит 15%,ну по крайней мере у меня.
     
    Petko подобається це.
  5. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    -про програматор: таки так, зразу після його установки економія відчувається реальна. Вона ще більша, якщо виставляєш дві температури, з різницею в кілька градусів, і це не викликає дискомфорту у проживаючих. Але не кожному подобається спати при заниженій нічній чи працювати при заниженій денній- це вже залежить від особливостей тих, хто в приміщенні. Термостат, що у автора, теж дасть реальну економію, відчується зразу.

    -щодо схеми включення: вона робоча і виглядає найпростішою із запропонованих, плюс дає економію електрики, бо електросхема газового увімкнена тільки під час нагріву приміщення. Але газовий котел під час своєї роботи, крім нагріву, виконує ще деякі функції- наприклад, прокачку води по системі без її нагрівання, вентиляцію топки (якщо турбований), нагрів води для ванни чи кухні, коректний перехід між режимами нагріву води\теплоносія опалення... В принципі, якщо потреби в них немає (нагрів води доручити бойлеру, а на решту функцій закрити очі), то схема працюватиму успішно і дискомфорту нікому не принесе.
    Плюс пам"ятаймо закон: більшість компютерного та електрообладнання навертається сАме в моменти включення або виключення живлення.
     
    ole1886 подобається це.
  6. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    Все добре коли електро котел витягне в морози температуру, а якщо ні то серед ночі вставай іди вмикай газовий бо жінку ще зігріти можна а діти будуть нити.
    Я зробив би так:
    -до газового підключів би тижневий таймер в більш-меньш нормальних котлах на платах управління стоїть перемичка замість неї підключаеш таймера.
    -на електро котлі
    1. виставляєш температуру вручну и нехай клацає.
    2.ставиш годинниковий таймер(наприклад виставляєш 15хв. робить 30хв. пауза, у мене реально так котел економить.
    Висновок коли електро невпорається температура впаде то таймер запустить газовий.
     
  7. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @3 ФАЗЫ, Трохи не зрозуміло, куди підключено ланцюг від ГК? Ця схема, як я розумію, реалізує тільки ефект вимикання з розетки,що на мою думку, не зовсім добре для котла.
    +
     
    Petko подобається це.
  8. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    -тепер зрозумілість покращиться ))
     

    Вкладення:

  9. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, тепер покращилась)).
    Два котли в мене, наприклад, задіяні в одну систему не послідовно, а ПАРАЛЕЛЬНО з встановленням зворотніх клапанів на зворотках, Гадаю, що в моєму варіанті неприпустима робота двох котлів одночасно, навіть ненадовго. Або один -або другий, по черзі.
    До речі, якщо абстрагуватись від того, що в моїй схемі стоїть просто термостат (без тижневого програмування), на його місце можна втулити будь-який прибор будь- якого рівня програмування, та керувати хоч через кожні 15 хвилин і на будь-яку температуру. Також, на електрокотел можна втулити такий- же розумний прилад, та керувати ним безпосередньо через такі самі контакти кімнатного термостату, як і на газовому (на моєму ЕК вони присутні).Мова в мене іде в першу чергу про сам процес перемикання котлів (вибачте, що повторююсь..)
     
    Останнє редагування: 10 сер 2015
  10. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    --- добавлено: 10 сер 2015 у 14:32 ---
    Все можливо, був би час і натхнення :)
    Розділити їх гідрострілкою- і все стає чарівно, кльово і кольорово ))))
    Правда, думаю не варто у Вашому випадку цей город городити, бо і так все працює ))
     
    Останнє редагування модератором: 18 сер 2015

Поділитися цією сторінкою