Питання про автоматизацію вмикання газового та електрокотлів

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем ole1886, 15 чер 2015.

  1. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    1. Якщо вимикати газовий розеткою то не буде гарячої води якщо котел двуконтурний.
    2.В кімнатного таймера багато плюсів.
    -економить електрику(котел меньше часу працює)
    -економить газ (меньше запусків котла для заміру температури теплоносія в системі)
    3.На мою думку ефективно було б зробити управління газового по кімнатному таймеру а електро догрівав би вночі систему по виставленому термостату в котлу.
     
  2. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @вовчик 2, Все то воно так, але:
    1.1. Вимикатися газовий котел буде виключно вночі, коли мені гаряча вода не потрібна.
    1.2. Використовую на 99% електробойлер. ГВЗ в котлі взагалі вимкнено - вмикаю лише за особливою потребою..
    2.Не зовсім згоден, це залежить від багатьох факторів, як то, наприклад, теплові характеристики приміщень, вірний вибір "еталонного" приміщення для встановлення таймера, ну, і таке інше. (не хочу багато літер...)
    3.Можливо, я ще згодом зміню свою думку про цей "чарівний" прилад, але, поки дуже хотілося б почути думку компетентних людей саме про свою схему забезпечення процесу перемикання котлів.
     
  3. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Невже всі компетентні люди у відпустці??!!)))
     
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Тижневий термостат найбільш ефективний тоді, коли в житловому приміщенні люди знаходяться тільки певну частину доби, як от: зранку вся сім"я встала і погнала на роботу, і до вечора вдома нікого нема, а на вихідні взагалі всі до тещі в гості поїхали. Тоді програмуєш таймер на підтримання комфортної температури тільки на час, коли в приміщенні є люди, а всю решту часу економиш, виставивши нижчу температуру. Якщо ж в приміщенні люди є цілодобово, то достатньо звичайного термореле, яке б підтримувало певну задану температуру в приміщенні. На аукро такий девайс коштує порядка 80-150 грн, що є значно дешевше від тижневого термостата, та й в інеті схем море.
    В себе збираюсь керувати котлами (газовий + електричний) за допомогою тижневого таймера та термостата. Вночі електрокотел грітиме теплоакумулятор, газовий працюватиме на опалення приміщення. Вдень котли вимикаються, в приміщенні температура підтримується за рахунок накопиченої в теплоакумуляторі енергії, по можливості догрівається газом.
    --- добавлено: 6 сер 2015 у 19:04 ---
     
    Останнє редагування модератором: 14 сер 2015
    ole1886 та Володимир П подобається це.
  5. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, В моєму випадку, на протязі всієї доби вдома знаходяться люди,тому, достатньо термореле. Але, все ж, не крутити ж його мені кожний ранок і кожного вечора, тому і потрібна автоматизація вимкнення.
     
  6. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    - що і для чого крутити? вистав на початку сезону комфортну температуру - і забудь до весни :-D
    Термореле вміє і включати, і виключати, і гістерезис задати можна- які проблеми?! Тільки датчик термореле повинен міряти температуру повітря в приміщенні, а не теплоносія в системі.
    Думаю, що у Вашому випадку отлічно працюватиме пара "термореле + програмований таймер". Цього цілком достатньо.
     
    Останнє редагування: 7 сер 2015
  7. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, Крутити для того, щоб не було вмикання обох котлів одночасно (щоб я спав спокійніше))). Вночі буде виставлена мінімальнна т-ра, наприклад +50С (вода в системі)на електрокотлі, вдень + 22С ( т-ра в приміщенні) на кімн. термостаті/ газовому котлі. Якщо вночі буде працювати ЕК, то газовий може його дублювати, що не є добре. Мова, до речі, йде про кімнатний термостат без програмування. Може я чогось не розумію, але мені, гадаю, потрібно таки розімкнутий контакт ГК на протязі ночі.
    З цього приводу- наступна схема:
     

    Вкладення:

  8. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    можливо, справа в термінології: під ТЕРМОСТАТОМ маю на увазі, наприклад, отакий апарат:
    http://radiokot.ru/circuit/digital/home/152/01.pdf

    він вміє підтримувати одну з двох температур (комфортну і економну, денну-нічну називайте як хочете)
    має термодатчик і реагує на температуру в приміщенні.

    ТИЖНЕВИЙ ТАЙМЕР в моєму розумінні- штука, яка вміє вмикати\вимикати обладнання по розкладу, складеному користувачем. Має внутрішній автономний годинник. В роботі орієнтується не на температуру, а на час, вказаний при програмуванні.
    наприклад, отакі:

    http://uawest.com/tajmery.html
    особисто я брав оцей: http://uawest.com/timer_kg316t.html, бо в нього великий напівпорожній корпус з кріпленням на рейку, живлення годинника від батарейки і він був найдешевшим


    під ТЕРМОРЕЛЕ маю на увазі терморегулятор, чи реле температури, наприклад, щось із цих: http://www.ukrrele.com/thermo-regulator.htm
    --- добавлено: 7 сер 2015 у 09:57 ---
    - це без проблем вирішується тижневим програмованим таймером
     
    Останнє редагування модератором: 15 сер 2015
  9. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @Petko, Я мав на увазі під терміном "Термостат" або "термореле" ось такий девайс(на фото). Якщо задіяти його через мою схему, чи буде це працювати?
     

    Вкладення:

    • _vyrn_22.jpg
      _vyrn_22.jpg
      Розмір файлу:
      113,4 КБ
      Переглядів:
      5
  10. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    -це для теплої підлоги- не покатіт. Діапазон температур не той. Можна на укрреле ( http://www.ukrrele.com/thermo-regulator.htm ) придивитись до розеточних варіантів РТ-16/Р1, або ЗЕ-16/Н1. Правда, ціну вже гнуть як за програмовані термостати, що не є гууд ))
     
    Останнє редагування: 7 сер 2015

Поділитися цією сторінкою