Циркуляционный насос

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Sirik, 9 чер 2015.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Лучше - это не обязательно.
    Если хороший насос находится в хороших, близких к идеальным условиям, то включайте его хоть двести раз в сутки.
    Если условия далеко не идеальные, или критерий недоступен, то лучше не рисковать деньгами, и включать пореже.
     
  2. Sirik

    Sirik Майстер

    Повідомлення:
    166
    Симпатії:
    34
    Адреса:
    Бердичев
    У меня условия не особо идеальные: система труб старая, но не особо ржавая: с расширительного бачка идет вода чистая; промыта и наполнена свежей водой; насос новый, фильтр новый, установил до насоса (опять Вы везде говорите что лучше после, ну раз стоит, то пусть пока постоит), включал всего раз 20-30, шума не слышно, разве что при переходе на бОльшую скорость, причем буквально 15-25 секунд (при разных температурах, просто пробовал что и как).

    Пока что планирую, чтобы насос был выключен, когда выключен котел. Дальше посмотрим
     
  3. o.neymark

    o.neymark Майстер

    Повідомлення:
    157
    Симпатії:
    49
    В котле Будерус если использовать недельный программатор то насос оно отключает. Зачем -- Незнаю. Но как по мне -- вполне логично
     
  4. Sirik

    Sirik Майстер

    Повідомлення:
    166
    Симпатії:
    34
    Адреса:
    Бердичев
    Пока что думаю насос включать если:
    а). котел запущен;
    б). температура подачи выше определенного значения, для меня это порядка 17С.
    в). нет никаких ошибок (как например отсутствие общего питания, отключение котла, поломка сервы и т.д.).
    На днях должны приехать запчасти - будем посмотреть что из этого всего выйдет)
     
  5. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Простимульований конструктивною критикою жителів форуму, виправив ситуацію: замість куска водопровідного шланга вкрутив гофрований нержавіючий газовий шланг - вийшло симпатично і значно безпечніше:
     

    Вкладення:

    • IMG_0310.jpg
      IMG_0310.jpg
      Розмір файлу:
      89,2 КБ
      Переглядів:
      39
    • IMG_0311.jpg
      IMG_0311.jpg
      Розмір файлу:
      127,3 КБ
      Переглядів:
      39
    Останнє редагування: 26 жов 2015
  6. Sirik

    Sirik Майстер

    Повідомлення:
    166
    Симпатії:
    34
    Адреса:
    Бердичев
    А кручу ручку регулятора, безопасность вроде лучше ;)
     
  7. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    З часом лінь вкупі з бажання зекономити зроблять свою справу ;)
     
  8. Sirik

    Sirik Майстер

    Повідомлення:
    166
    Симпатії:
    34
    Адреса:
    Бердичев
    Не то чтобы лень, просто хочу связать все в одну систему)
     
  9. ghost_lv

    ghost_lv Майстер

    Повідомлення:
    112
    Симпатії:
    26
    Адреса:
    Львів/Наварія
    Не можу побороти свій циркуляційний насос.
    Система відкрита ТТ+ТА. Між котлом і ТА гравітаційна циркуляція. На споживачі (батареї, тепла підлога в ванній і рушникосушка) качає насос. Насос встановлений на подачі, труба 1", перед насосом стоїть фільтр (1 1/4"). Максимальна температура подачі - 75град (стоїть підмішуючий клапан між фільтром і насосом).
    Проблема полягає в наступному - при температурі теплоносія до 60град насос працює безшумно, коли температура росте - чути потік води, насос перегрівається, деколи перестає качати (гуде, але батареї вистигають). Насос - шістка OMIS (Польша).
    Друге питання - чи нормально для насоса якщо на батареях закриваються всі термоголовки і вода перестає циркулювати? Є тільки незначна циркуляція через теплу підлогу і рушникосушку (але там крани майже закриті щоб нормально прокачувало батареї).
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Поставте після насоса кран з барашком, та придушіть йому вихід. Перевірте, а краще зніміть фільтр перед насосом. Та подумайте, чи можливо підєднати розш. бачок поближче до входа в насос.
    Та я б готувався вже міняти того насоса, якщо його вже клине.
    Якщо крани трошки відкриті, та прохід є, то насосу це не шкодить.
    Вихід з насоса можна навіть перекрити надовго ( я на добу лишав), та з ним нічого не трапиться, тільки трошки тепліший стане.
    А от якщо вхід насосу закрити, то перед ним буде падати тиск, доходячи до точки кипіння води. Бульки пари будуть розхитувати вал, та насосу швидко прийде кінець.
    І що таке "насос шістка"?
     
    glory подобається це.

Поділитися цією сторінкою