Сервітут

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем polomasky, 30 кві 2015.

  1. polomasky

    polomasky Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Доброго усім дня.
    Коротко:
    був суд і є судове рішення, про розподіл земельної ділянки і будинковолодіння в натурі.
    Отож кожен має свій клаптик землі і свою частину будинку з окремими входами. Документи поступово виготовили - і має право власності разом з реєстрацією на земельну ділянку і на будинок (чи як там воно по новому називається).
    Окрім того, судове рішення передбачало сервітут з земельної ділянки сусіда. Тепер сусід не хоче складати договір - мотивує тим, що хватить мені рішення суду. Но на скільки я знаю право земельного сервітуту виникає після його державної реєстрації.
    Но які мої дії мають бути якщо сусід не хоче нічого підписувати. Чи на основі рішення суду мені мають виготовити документи? Якщо так то підкажіть чим мені керуватись - бо як мені розказують має бути тільки складений договір і нотаріально посвідчений. (але це якщо мирно, а якщо сусід не підпише - як його заставити?)
     
  2. Khomenko_A_S

    Khomenko_A_S Бригадир

    Повідомлення:
    282
    Симпатії:
    189
    Адреса:
    Херсон
    а навіщо вам договір сервітуту? Вас сусід не допускає на свою ділянку
    Конкретний приклад: Маю пів будинку, де також було виготовлено окремі документи на дві половини та виділено в натурі і частину будинку і частину двору. Ми з сусідом ходимо один до одного в двір (для утеплення стін, огляду стану будинку, ремонту даху, тощо) без жодного договору.
     
  3. polomasky

    polomasky Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    З моїм сусідом так не пройде.
    Окрім того якщо є рішення суду і там таке є - то чому не скористатись.
    Я ж не вічно там житиму, а згодом хтось прийде і, що? Документ є документ.
     
  4. Зємлємєр

    Зємлємєр Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    3.873
    Адреса:
    забите поліське село
    Коли реєстрували ділянку , то потрібно було зареєструвати і обмеження -сервітут . Тобто якщо він був зазначений у рішенні суду , він повинен і бути зазначений у документації , на підставі якої складався обмінний файл і вносились дані у кадастр . Полистайте свої докі уважніше
     
  5. polomasky

    polomasky Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Вони відмовилися так робити-хоча я стверджував , що на ділянці сусіда має бути обмеження. На, що мені ссказали-що спочатку одну ділянку треба розділити на дві і отримати два кадастпових номера. А потім робити сервітут.
    Тобто тепер запізно чи ще можна все зробити? І якщо так то як? Яка послідовність дій?
     
  6. Зємлємєр

    Зємлємєр Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    3.873
    Адреса:
    забите поліське село
    Покажіть результативну частину рішення
     
  7. polomasky

    polomasky Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    @Зємлємєр, А куди відправити можна?
    --- добавлено: 6 май 2015 в 11:39 ---
    https://yadi.sk/i/qE3J4nFjgTPD3
     
    Останнє редагування модератором: 14 тра 2015
  8. Зємлємєр

    Зємлємєр Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    3.873
    Адреса:
    забите поліське село
    Так у вас чітко написано про сервітут . Проектант повинен був його показати на кадастровому плані ділянки сусідів , та включити його площу до переліку обмежень . Ви план сусідів бачили ?
     
  9. polomasky

    polomasky Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    На плані сусідів його немає і в принципі прлектант казав, що спочатку ділиться ділянка, а лише тоді сервітут. І сусід підтакував. А тепер сусід кпже-щкпже-що я щось хочу в нього вкрасти. Тому і не знаю, що мені тепер робити?
    Яка послідовність моїх дій має бути?
    І які я документи маю отримати на сервітут?
    --- добавлено: 8 май 2015 в 07:30 ---
    На кадастровій карті котра є в вільному доступі сервітут мав би бути нанесений?
     
    Останнє редагування модератором: 16 тра 2015
  10. Зємлємєр

    Зємлємєр Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    3.873
    Адреса:
    забите поліське село
    ні .
    Сходіть до проектанта , спитайте чому не врахований сервітут , який зазначений у рішенні?
    На жаль я у вашому регіоні не працював і нікого не знаю . Заявіть , щоб він переробив справу сусідів , на виконання рішення суду , бо ви будете писати на нього скаргу в обласне головне управління , про його профнепригідність і просити позбавлення його спеціалістів сертифікатів . Я думаю це вплине . Якщо ні . То дійсно прийдеться скаржитись до головного управління , як на проектанта , так і на начальника міськзему . Вони відреагують , зараз іде реорганізація і за якихось 27 кв , ніхто не захоче постраждати .
    Можливо прийдеться брати роз"яснення суду відносно частини рішення , про сервітут .
    --- добавлено: 8 май 2015 в 08:08 ---
    В ідеалі , то договір сервітуту між вами і сусідами , але у нашому земельному законодавстві , то є одне із видів обмежень на використання зем ділянки , серед таких , як - теплотраса, кабельні лінії , газ і т.д . І ці обмеження вказуються на кадастровому плані ділянки із зазначенням площ . Потім коли данні про ділянку вносяться до НКС ( національної кадастрової системи) , що відображаються на доступній частині публічної кадастрової карти , то простий користувач он-лайн бачить тільки межі ділянки, а кадастровий реєстратор бачить і обмеження .
    Так . що сервітуту , що внесений до НКС , то цілком достатньо .
     
    Останнє редагування модератором: 16 тра 2015

Поділитися цією сторінкою