Стабілізатор напруги з двофазного зварювального апарата

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем mexanikcom, 17 кві 2015.

  1. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Кримський зварювальний апарат СЕЛМА на дві фази .
    Установка для аргонодуговой сварки УДГУ-351 AC/DC
    Працював з цим апаратом три роки.

    45.jpg
    --- добавлено: 18 апр 2015 в 23:51 ---
    @mexanikcom, Якщо напруга скаче не від того що Ви щось дома включаєте , а на лінії то проблеми потрібно шукати на лінії .
    ( Можливо на вашу підстанцію підключилися тимчасові будівники чи сусід запустив свій міні завод у гаражі. )
     
    Останнє редагування модератором: 26 кві 2015
  2. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Ага, вот кусок его схемы, Т2-сварочный транс, питание 380 В.
    Если кому еще охота продолжить теоретические изыскания двухфазного питания, нет возражений, только без меня. :) удгу.png
     
  3. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @aluma, На схемі первічна обмотка трансформатора Т2 підключена до двох фаз, тобто трансформатор двухфазного питания . Що не так ?
     
  4. yourasyk

    yourasyk Інженер

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    1.336
    Адреса:
    Хуст
    До телевізора в вас мабуть був автотрансформатор. Зробити стабілізатор самому взагалі-то можливо, але десь в процесі виникне питання- а навіщо мені той зварювальний. Бо щоб створити стабілізатор потрібно спеца який розрахує всі намоточні данні. Напруга в вашій мережі так суттєво може ''скакати'' із-за поганого заземлення на ''ноль''. Це і біля транформаторної підстанції і в вас дома. Між фазами такі коливання менші тому зварювальний треба під'єднувати до захисту (реле). Якщо інвертор- то також.
     
  5. yourasyk

    yourasyk Інженер

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    1.336
    Адреса:
    Хуст
    Дво фазні є. Просто обмотка на 380 в.
     
  6. yourasyk

    yourasyk Інженер

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    1.336
    Адреса:
    Хуст
    Существует!!! Ще й зараз такі продаються. Недавно родич купував бо напруга така що на 220 ніяк. А на 380 варить нормально , бо фази так не просідають.
     
    DINAMIT-UA подобається це.
  7. yourasyk

    yourasyk Інженер

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    1.336
    Адреса:
    Хуст
    А я як електрик з 35-річним стажем завжди думав що 380 вольт це між двома фазами. До того ж у мене зварочний теж на 380 і лише рік як користуюсь інвіртором.
     
  8. yourasyk

    yourasyk Інженер

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    1.336
    Адреса:
    Хуст
     
  9. mexanikcom

    mexanikcom Майстер

    Повідомлення:
    183
    Симпатії:
    65
    Адреса:
    Хмельницька область, Базалія
    Ще раз дякую всім за поради та консультаціїbravo

    Перевірю на тому тижні, попрошу когось з тестером.

    На рахунок "нуля" - у нас декілька років назад батя приводив спеца з РЕСу, він якимось "чумуйданчиком" заміри робив, сказав що "нуль" у нас потужніший ніж на підстанції))) У нас дійсно - всі плоти, і металеві конструкції що мають опори в землі зв'язані, плюс "нуль" з мережі - думаю його повинно було б вистачити, а по правді незнаю, може й мало.

    Якраз другий місяць цим займаюсь, у нас був буревій, закинуло на лінії "фазу" на "нуль", наробило справ :radost:. Після того я і придбав на кожну фазу по реле напруги і по всіх підсобних приміщеннях повністю перекладаю кабелі, розетки, світло - хоча ще до кінця не дійшов.

    Швидше всього таки на лінії, одного дня напруга "скакала", я перевіряв - відключив всі автомати в щитові, заживленні були лише реле напруги стрибало на "фазах" зі 182вт до 225вт, і не одноразово. Декілька разів дзвонив в РЕС, відповіли - у нас на лініях все добре, шукайте причину в себе. Як завжди - де сядеш там і злізеш)))
    Так нікому крім мене воно не потрібно))):wild:

    Я "по простоте своей душевной" думав, що якщо в мережу підключити такі потужні дві котушки (мідь там товщиною "йоханий бабай") плюс електронний якийсь регулятор - то воно буде нарівнювати напругу хоча б частковоSOS. От біля компа у мене стоїть (як підказали грамотні люди) автотрансформатор, пише стабілізатор напруги СН - 250 "Украина" 1986р. (яка ж там електроніка), правда на 250ват, і от через продухи видно котшки, намотанні мідним дротом - от я і подумав, а зварювальний - напевно теж саме!
    уффф....:p вистраждав (не судите строго люди)))
     
  10. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Трансформатор сам по себе однофазный, с одной первичной обмоткой.
    А номинальное её напряжение может быть любым.
    Для сравнения-у трехфазного трансформатора три первичных обмотки.

    Ну давайте пиписьками мерИться. :)
    (ИТР с 1976 года,5-я группа по электробезопасности, гл. энергетик с несколькими заводами и поселками в хозяйстве...)

    Про "написано в инструкции", в той же схеме УДГУ есть "гАрелки", шо оно такое... :)
    гарелка.png
     
    ААлександер подобається це.

Поділитися цією сторінкою