Тип грунту та фундамент

Тема у розділі 'Фундамент, отмостка, цоколь', створена користувачем ПРИВІТ-ПОКА, 13 кві 2015.

  1. ПРИВІТ-ПОКА

    ПРИВІТ-ПОКА Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Хмельниччина
    Всім привіт. Одразу зверну Вашу увагу на дату на фотках !! Не звертайте увагу, дата не вірно налаштована.
    Всі роботи виконувались літом 2014 року.

    Маю копати яму для фундамента та заливати її.
    Буинок має бути цегляний 1.5 цегли, 2 поверхи.
    Ось такий фундамент має бути:
    Безымянный.jpg
    Далі робив георозвідку грунта.
    А ось який грунт, глина місцями дуже тверда:
    PIC_0265_1.jpg
    Далі:
    PIC_0287.jpg PB020148.jpg
    Далі вже глибина о го-го :) Заглибився на 2.80
    Далі не зміг глина на стільки тверда, лопатою не реально копати як камінь:
    На дні виступила водичка приблизно на 0.5-1 см. Протягом осені 2014 та по сьогоднішній день рівень води змінився 1.5 см
    PIC_0345.jpg PIC_0340.JPG PIC_0331.jpg

    Ось в такий грунт я хочу заляти стрічковий фундамент на глибину 80-100 см.
    Шириною на 1.5 цегли.

    Чи в правильному напрямку рухаюсь ?
    Дякую.
     
    Останнє редагування: 13 кві 2015
  2. ПРИВІТ-ПОКА

    ПРИВІТ-ПОКА Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Хмельниччина
    Невже ніхто нічого не підкаже ? Cherna-facepalm
     
    Останнє редагування: 16 кві 2015
  3. ТОВТРИ

    ТОВТРИ Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    "Шириною на 1.5 цегли." (с) Навіть якщо на рівні підошви фундаменту справді тверді глини (по фото не визначиш, треба в руках покачатити, в ідеалі - лабораторію зробити), потрібне уширення. Стрічковий монолітний фундамент на твердих глинах можна виконати шириною 60 см (це якщо внутрішні стіни є несучими і перекриття з легких конструкцій, інакше - ширше) і висотою 25 см, а потім вже бетонувати підземну частину стіни шириною 40 см.
     
    ПРИВІТ-ПОКА подобається це.
  4. ПРИВІТ-ПОКА

    ПРИВІТ-ПОКА Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Хмельниччина
  5. Автоматчик

    Автоматчик Прораб

    Повідомлення:
    242
    Симпатії:
    269
    Адреса:
    Кропивницький
    Глубина промерзания в Вашем регионе 80 см, т.е. 100 см в самый раз. Дом тяжелый, ширину пяты ленты надо рассчитывать!!!!!!!!!!!!! Не пожалейте 70-100 баксов, пусть конструктор посчитает фундамент.
    --- добавлено: 22 апр 2015 в 16:47 ---
    Перекрытие монолит я так понимаю? И зачем стена в 1,5 кирпича? По теплопроводности в наше время это холодные стены.
     
    Останнє редагування модератором: 30 кві 2015
    ПРИВІТ-ПОКА подобається це.
  6. ПРИВІТ-ПОКА

    ПРИВІТ-ПОКА Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Хмельниччина
    Перекриття панельні плити.
    1,5 цегли думаю не буде холодно. Я живу в панельному домі стіни там не грубші і не замерз :)

    Навіть 2009 та 2013 роки, тоді були зими відносто потужні, в панельній багатоповерхівці я не змерзав new year

    А якщо ще брати до уваги тенденцію, що року зима тепліша то 1.5 цегли буде нормально.
    Звичайно, найперше з чого я змушений розраховувати то це товщина гаманця :K
    Булоб повно бабла то робив би "метрові" стіни :nozhovka:
     
    Останнє редагування модератором: 30 кві 2015
  7. Автоматчик

    Автоматчик Прораб

    Повідомлення:
    242
    Симпатії:
    269
    Адреса:
    Кропивницький
    Я тоже пока живу в панельном доме, всю жизнь. Дом только строю второй год. Просто Вы подумайте - стены в кирпич по несущей способности более чем достаточно. При этом даже 5 см пенопласта снаружи эквивалентно как минимум 50 см кирпичной кладки. Вы строитесь с ограниченным бюджетом? Значит аргумент - кирпичные стены это красиво не прокатывает.
    P.S. Когда я начинал строиться, друзья говорили что мне нефиг делать, утеплять стены 15 см пенопласта. А сейчас завидуют - я то купил пенопласт еще в 2013 году, когда и доллар был 8, и ажиотажа на пенопласт не было.
     
  8. ПРИВІТ-ПОКА

    ПРИВІТ-ПОКА Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Хмельниччина
    От до пінопласту я негативно відношусь.
    Хоча якщо по 8 то може б і ще подумав, але навряд чи моя думка змінилась
    Звичайно, що кожен може робити як вважає для себе за краще, але для себе я вирішив відмовитись від такого способу утеплення. :banka:
     
  9. Автоматчик

    Автоматчик Прораб

    Повідомлення:
    242
    Симпатії:
    269
    Адреса:
    Кропивницький
    @ПРИВІТ-ПОКА, делайте как Вам хочется, квитанции Вам оплачивать.
     
  10. ТОВТРИ

    ТОВТРИ Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    Якщо перекриття панельні, то 600 мм ширини підошви буде недостатньо. Треба розраховувати. А якщо без розрахунку - то не менше 1,0 м, з обов"язковим армуванням стрічки.
    Щодо товщини стін. Керамзитобетон, чи пінобетон, з яких виконуються стінові панелі, ефективніший теплоізолятор, чим звичайна глиняна повнотіла цегла. Тому у панельних будинках теоретично повинно бути тепліше, чим у цегляних з такою ж товщиною стін (іноді на практиці цьому заважають невірно виконані шви між панелями,що утворюють місточки холоду). Товщина стін в півтори цеглини може взимку відізватися додатковими тратами на опалення.
    --- добавлено: 23 апр 2015 в 10:16 ---
     
    Останнє редагування модератором: 1 тра 2015

Поділитися цією сторінкою