Розмір теплоакумулятора

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем AK78, 7 кві 2015.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    треба порахувати, скільки кіловат з котла у вас залишиться після забезпеченя теплом будинку. Цей залишок ви скидатимете в акумулятор. Це раз.

    Треба знати, яка мінімальна температура роботи вашої системи. Це два.

    Чим менша температура роботи системи (наприклад тепла підлога), тим більше час у ви черпатимете тепло з акумулятора. Тепла в нього влізе на кожні 10 градусів на одну тону води десь 11,2 кВт.
    якщо у вас бак на 5 тон, то в нього поміщається 55 кВт на кожні 10 градусів. Бак ви можете нагріти до 100С, а охолоджувати (відбирати тепло) до мінімальної робочої температури системи. Для радіаторів це 60С, для підлоги 40С. Тобто при опаленні радіаторами в акумуляторі на 5 м3 поміститься 55х4=220 кВт, при опаленню підлогою - 55х6=330 кВт. Це три.

    Щоб нагріти ваші 5 м3 води 20С до 100С, вам необхідно 55х8=440 кВт, це 130-140 кг сухого деревного палива, тобто вашим котлом, потужність якого в межах 20-30 кВт, треба буде інтенсивно палити 15-20 годин. Це чотири.

    Ну і якщо ви паралельно грітимете будинок і акумулятор, то акумулятор заряджатиметься у стільки раз довше, у скільки разів у нього менше ітиме тепла ніж у будинок.
    А є ще тепловтрати акумулятора.
     
    Останнє редагування: 10 січ 2016
    balder, predka, saleks та 4 іншим подобається це.
  2. kr60502

    kr60502 Інженер

    Повідомлення:
    558
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    Кременчуг
    @vombat, як я зрозумів ви хочете протопити раз в день і щоб до наступного дня не підходити, чи може раз в 2-3 дні? ви сформулюйте свої задачі, бо можна і цим котлом нагріти цей бак, тільки будете його кілька днів без перестанку топити а потім день грітися, а якщо візьмете котел в кілька разів потужніший то однієї протопки вистачить на добу.
     
  3. vombat

    vombat Підмайстер

    Повідомлення:
    64
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    Борислав
    саме так хочу хоча б день потопити і декілька днів непідходити.
     
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Ну, з такими запитами Вам, мабуть, сюда: https://krainamaystriv.com/threads/21963/ :)
     
  5. kr60502

    kr60502 Інженер

    Повідомлення:
    558
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    Кременчуг
    ну тоді збільшіть потужність котла раза в 2-3 і отримаєте що хочете, ну принаймні в міжсезонья, при сильних морозах на кілька днів мабуть не вистачить, ще зверніть увагу на об"єм топки, бажано щоб була побільше
     
  6. vombat

    vombat Підмайстер

    Повідомлення:
    64
    Симпатії:
    14
    Адреса:
    Борислав
    думаю що скоріш за все буду робити собі великий піролізний
     
  7. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    я так розумію,для мого опалення,будинок та літня кухня(120 кв.м.),ТТ 20квт. та ТА літрів 750-800 більше площа не позволить,хоч би і хотів нажаль.малоб вистачити ТА .
     
  8. kr60502

    kr60502 Інженер

    Повідомлення:
    558
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    Кременчуг
    @volusik, залежить від того як ви збираєтесь топити, можна топить в режимі - "цілий день підкидаю, акумулятор заряджаю", а можна - "раз затопив і забув", якщо перший варіант - то думаю об"єм ТА до 1,5-2 куба підійде
     
    volusik подобається це.
  9. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    @kr60502, Ні,думаю раз розтопив і забув,тому як топити можна тільки виключно коли хтось вдома,я на роботі,жінка теж,дитина в школі,так що топити саме скоріше прийдеться в обід-після обіду,а у батьків то тато може зранку чи будь коли розтопити..так що як Бог поможе то в цьому році мені прийдеться в двох будинках ставити ТТ+ТА...страшно якщо чесно.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    тоді це дорожче буде, адже потрібно і котел великий, і акумулятор відповідний.
    Розрахунки починайте від визначення потреб тепла ваших будинків при певній температурі.
     
    Erni та volusik подобається це.

Поділитися цією сторінкою