Своїми руками Креслення саморобного твердопаливного котла 9 kW

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем peps08, 7 кві 2015.

  1. vitalikluzen

    vitalikluzen Майстер

    Повідомлення:
    231
    Симпатії:
    80
    Може і не тільки диміти :elektrik:
     
  2. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Хочу поділитись та послухати добрих порад.
    Не знаю чому, але на початку сезона отоплювання я вирішив, що мені 6 кубів акації повинно вистачити.....:nozhovka:
    Затопив 15 жовтня.
    Оскільки це був перший пробний сезон з твердотопом то я заглядав у нього кожні 2 години та підкидав дрова.
    Оскільки в жовтні ще було більш меньш тепло то котел майже постійно був в режимі 70-80 і в такому ж режимі ТА. Тепература в хаті не падала нижче 26(інколи вилазила до 29). Діти в трусах по хаті бігають.
    Цих 6 кубів мені вістачило десь на 1,5 місяці.
    Я поїхав на заробітки, а дружина з малими залишилась вдома.
    Стало питання про закуп дров.
    Жінка по оголошеннях знайшла якихось діячів які пообіцяли привезти сухий дуб. Вона поїхала подивитись на ті дрова. Вони були складені іл навісом та викликали приємні відчуття.
    На другий день по темряві вони привезли і вивалили їй у двір дрова(5 кубів).
    З ранку той "сухий" дуб був увесь у льоду та поліна ппримерзали одне до одного.
    Зрозуміло, що при такому розкладі воно горіло як собі хотіло майже не даючи тепла.
    Купа жіночих сльоз та негативу в мій бік за те, що повісив їй на голову ці проблеми з розпалюваннями та іншим.
    Щоби якось ситуацію вирівнять попросив дистанційно друзів аби допомогли с нормальними дровами.
    Купили ще 4 куба більш-меньш нормальної колотої акації.
    Я приїхав на Новий рік та взнав що в нас стали хлопці робити паливну гранулу.
    На коксохімі фільтрують якусь патоку через фільтри з наповнювачем з антрацитового пилу.
    Після заміни наповнювача цих фільтрів пацани вивозять цю антрацитово-паточну глину, змішують її з суглинком(торф) та добавляють туда вапно. Все це мішають в великих бетономішалках, а потім через станок з пресом роблять гранули по 5-6 см завдовжки та 2-3 см в діаметрі.
    Потім 3-4 дні сушать це на піддонах в сушилкі накшталт для деревини.
    Почав топити так:
    Розтоплюємо приблизно о 8-9 ранку.Коли котел розгорається та розігрівається приблизно до 50. Всипаємо 2 відра цих гранул.
    Не знаю від чого це залежить, але інколи цього хватає так, що о 7 вечора в загрузочній камері лежить шар красного жару. Тобто докинув 4-5 колотих полін акації, вибрав з піддувайла відро-півтора бурого піску, досипав ще в 2 відра в топку та й пішов собі геть. А інколи жар вспіває майже затухнуть. На котлі температура буває від 35 до 50 на ТА(750літрів) нижче 60 не падає. Приходиться розпалювати з самого початку. Тобто догружаємо 2 рази на добу. Температура в хаті 72 кв.м. нижче 24 не опускалась.

    З грудня вже спалили 5 кубів вогкого дуба+4 куба акації+ тонну гранули.
    Зараз докупив 5 кубів непоганої акації та ще 1,3 тонни гранули. Сподіваюсь до кінця сезону вистачить.
    Прийшов до висновку, що з весни треба будувати якийсь дровник та купляти на протязі літа кубів 12 файних дров по нормальних цінах і хай сохнуть все літо. В сезон підкупляти таку гранулу і все.
    Єдина проблема від спалювання тієї гранули дуже багато відходу і на відміну від попілу з дров його на город не висипеш.
    Витрати на паливо за сезон близько 10000 грн.
    Хоча сусідка рядом розповідала, що вони за січень приблизно в такій же хаті топлять газом(дочка народила внука, тому підтримують температуру близько 22 в хаті) спалили того файного "голубого топліва" на 5700грн. А інші сусіди дуже економлять(хата не утеплена) за січень спалили газу на 1500грн зверху на 360 кубів по субсидії.

    Ось така арифметика в мене вийшла.
    Може є толкові поради як скоротити розходи на паливо? Буду вдячний.
     
    Sergey1966, Андрей 27 Андрей, predka та 2 іншим подобається це.
  3. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @Дмитро-сан, дуб бажано сушити 2 роки. за рік вологість ледь досягає 40-50% вологості. колоти треба обов"язково для висихання. і буде бомбезний паливний матеріал
     
  4. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Erni, Про це я багато чув та читав, а ось переконатись не вийшло цього разу.....
     
  5. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @Дмитро-сан, для економії варто знизити температуру до рівня 22С на зиму і 20С літо. для здоров"я краще такий режим
     
    leshiy_40 подобається це.
  6. Александрhtcgrn

    Александрhtcgrn Інженер

    Повідомлення:
    753
    Симпатії:
    645
    Адреса:
    Харьков.Балаклейский район пос.Андреевка
    Здравствуйте. "Пусть сохнут ажжж все лето",это будет опять Вашей первой ошибкой в следующий отопительный.Ерни дело сказал.Ну хотя-бы календарный год минимум.Еще беда наша в том что сейчас все отходы производства в дело идут,это кайф-бизнесс.Отходов древесных,в виде опилок,щепы,и прочих продуктов из дерева уже выпросить за бесплатно не можем.Следовательно все прочие отходы производства,кроме древесины или смесь древесины с другими продуктами горения,вещь сомнительная.При даже хорошей температуре горения но высокой зольности брать не стоит большими объемами,а максимум пару мешков на пробу.Один человек в Одессе который топит моим котлом (на рекламу своих котлов мне пофиг) не нарадуется топкой покрышками,подкидывая их в качестве дополнительного топлива четвертая часть покрышки (на счет как реагируют соседи? говорить не нужно,дыма нет если кидать их правильно в нужный период времени,сажи в конвективке ноль.Сажа страшная в камере загрузки,но легко выжигается потом дровами.Этого эфекта по отсутствию дыма можно достичь только при температуре воды не менее 75-80 градусов,и все хорошо.)Запах от них совсем незначителен,дым повторяюсь отсутствует.Он директор маленькой автостоянки.Привез 300 покрышек от легковых автомобилей. Другим раньше раздавал бесплатно.Сейчас тоже продавать начал.Так что "просто так " достать любой вид топлива каким бы оно ни было,шансов все меньше.Вот и пользуются этим производители.Я хочу сказать внимательнее нужно относится к разным новшествам по топливу.
    Такая температура это никуда ваще не годится,и это я очень как-бы по мягкому сказал.Вы должны бы давно знать об этом. Ошибка 1. Мокрющие дрова.2 вечером все же нельзя принимать дрова на разгрузку,Вы должны видеть что привезли,потому как это их хитрый подлый подход на счет вечернего времени.3.жена Ваша права 100%.Ненужно поручать ей такие вещи.
    Зачем его добавляют ???.А ну да это тоже хитрый,подлый и нищенский подход производителя.Эх сколько всего интересного творится в мозгах потребителей и реализаторов продукции.К этому относится и колбаса тоже.К этому относится и хлеб и напитки,а также текстильная промышленность,потому как одни носки подешевле вонючие до ужаса,а подороже хорошие.Также ликеро-водочная промышленность,тяжелое и легкое машиностроение.Так почему тогда исключением является твердое топливо?(это друзья не сарказм и ни в коем случае не для показа,моего ума.Это факт и опыт нажитый временем веков.Проснутся бы давно,но мы ждем чуда и думаем вот она панацея,и в очередной раз ошибаемся и живем дальше в ожидании чуда.Чуда не будет,если Вы сами о нем не позаботитесь.А то Вы с бухты барахты купили дрова,с бухты барахты купили гранулы не понятного содержания,может (точно не знаю) с бухты барахты построили котел.А оно не очень хорошо все в итоге получилось.Шо не так сказав чи чим образыв,то я не хотив.
     
  7. Дмитро-сан

    Дмитро-сан Майстер

    Повідомлення:
    133
    Симпатії:
    56
    Адреса:
    Дніпровщина
    Оно связывает торф с антрацитовым (не занаю как эту субстанцию назвать) и позволяет грануле после просушки держать форму....
    А вот Вы мне подскажите как покупать дрова не с бухты барахты???
    Мне при рождении родители должны были закупать дрова и сушить их для меня лет 10 чтобы это было не с бухты?
    Александр, я задаю вопросы в этой теме как раз по тому, что решение о выборе типа котла и его постройке было я бы сказал очень взвешенным....
    Вы точно внимательночитали то, что я писал?????
    Я написал о температурах на остатке, когда закладка топлива на ночь или на день прогорела и котел потух(может быть пару-тройку часов назад)
    Или по-Вашему система должна быть постоянно в состоянии полукипения?
    То есть Вы мне рекомендуете построить дровник, закупить дров и пока они год будут сохнуть обогреваться этот год газом?
    Прошу пардону, но истопщика у меня на балансе нет. А то, что отдельно взятые мудаки считают, что можно срубить денег и пох на то, что ты срубил их н@еб@в девчонку с детьми в доме - это вообще отдельная история нашей сгодняшней реалии...

    В оконцове, что мы имеем? Вы мне рассказали о куче ошибок с моей стороны, привели мне пример Вашего знакомого с покрышками. И всё?
     
  8. Александрhtcgrn

    Александрhtcgrn Інженер

    Повідомлення:
    753
    Симпатії:
    645
    Адреса:
    Харьков.Балаклейский район пос.Андреевка
    Та не о куче.Это мнение с моей стороны только.Еще что нибудь напишут форумчане и сделаете вывод.Я не о истопщике а о покупке дров и ФФФсе.
    --- добавлено: 24 лют 2017 у 03:51 ---
    А о вапне так не нужно добавлять его туда для связки.Какая связка???.при хорошей прессовке оно и без вапна свяжется.Ладно мнения разошлись на этом фффсе)))
     
    Останнє редагування модератором: 3 бер 2017
  9. Nikodimka

    Nikodimka Інженер

    Повідомлення:
    324
    Симпатії:
    734
    Адреса:
    Украина. Николаев
    Дмитрий, из вашего описания напрашивается вывод- дрова мокрые, пелеты с "наполнителем" негорючим, т.е. некачественные. Это основная причина.
     
    Александрhtcgrn подобається це.
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Ну, у Вас класичний набір помилок новачка, тому ніякої оригінальності тут немає.
    Я впевнений, що другий сезон пройде, геть, по іншому.

    Для початку розрахуйте тепловитрати будинку(середні). Якщо раніш опалювали газом, тоді це буде простіше.
    Дрова(середньої стиглості) переведіть у вагу і будете знати приблизну потребу на сезон.
    Розрахунки будуть приблизні(всіх факторів не врахуєш), але дровітню на кубів 10-12 готувати прийдеться.
    Якби Вам пояснити =), можна палити, а можна, щоб тепло було, тут вийшло перше. І на останок - не можна довіряти таку відповідальну справу делітанту(я про дружину).
    Мої хатні, також, умудряються спустити гору дров димом, у мою відсутність.

    Удачі в творчості!!!:Hi:
     

Поділитися цією сторінкою