Своїми руками Сушка для фруктів і не тільки

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем RESPECT, 25 бер 2015.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 24 тра 2015.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Помідори ще є, зфоткаю згодом.
    Не буду нудити, то був банан, тільки кольори інвертовані :-D
    20150426_232402.jpg
     
  2. X-TAZ

    X-TAZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.659
    Симпатії:
    802
    Адреса:
    Украйна, Днепр. область
    Ну и бОнан. На вид такое страшное... фе.
     
  3. джер

    джер Підмайстер

    Повідомлення:
    33
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Россия, Ростовская на Дону область
    Вспоминаю в Азии сушенную дыню. Вот где сладкая, там вообще все такое.... даже наши арбузы и дыни по их меркам ниже кормовых! До сих пор вспоминаю ягоды лога серебистого, у нас их называют маслины. Размер где то под 2 см (у нас о,5-0.8), очень сладкий! Эх хорошее время было и великая страна, чтобы сейчас не дергались!
     
  4. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Цікаво пробувати нові смаки/продукти/страви, для декого це є сенсом всього життя.
    В перше чую, щоб маслина (оливка) була солодкою, можливо в нас маслиною інший продукт називають. Вікіпедія "каже", що маслина і лох сріблястий взагалі різних родів рослини.
     
  5. ostapus

    ostapus Бригадир

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    250
    Адреса:
    Луцьк
    вітаю колегу-сушаря. Маю теж високопродуктивну сушку. теж виставляв колись на конкурс.
    https://krainamaystriv.com/threads/15585/
    сливки(угорка) та абрикоси я вибираю камінчики і треба класти шкіркою донизу. варіант навпаки - не підходить - сік витікає.
    Класна штука - ніж!!! робив щось подібне - набір лез для канцелярського ножа - не ріже -розпирає... а варіант з деревяними направляючими - може пройде.
    Класна штука для вишень... правда я так і не зрозумів як вишня покориться в дірочку і потім випаде з неї...принцип до кінця не догнав...
     
  6. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Вже бачив ваше творіння. По простоті та доступності рішення поза конкуренцією. Єдине, щоя б доповнив, це закриті стінки в ящиків, або загальний короб/ширму/шахту. Це добавить ефективності, відповідно і економії енергії.
     
  7. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    З сливками, абрикосами, персиками такої проблеми не було. Навіть з помідорами все гаразд, хоч і не вибираю сорти мясисті такі як "толстой" а беру смачні: ранні "ляна" і пізні "примадонна". Не знаю який "клімат" в вашій сушилці, в мене нагрів мінімальний максимум 40ºС але продув сильний. Не міряв, прикидував, що сушка споживає максимум 500ват. Заміряю, скажу точніше
     
  8. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Вишня залишаєтся зовні а камінчик продавляєтся в середину
    Вишня_01.jpg
    --- добавлено: 2 май 2015 в 12:35 ---
    Так і є, розпирає. Деревянна "гребінка" допомогає, але є ще одна хитрість. Леза треба з верху розвести.
    Поки не виробився кінцевий варінт, я розклинив шайбами (з низу леза зтиснуті)
    20150502_122244.jpg
    --- добавлено: 2 май 2015 в 12:43 ---
    В ідеалі треба брати ножі трикутного січення. Такі рідко трапляються, та ще й дорогі. І навіть їх варто з верху трішки розвести.
    Такі як перші 2 на картинці
    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 10 тра 2015
    ostapus подобається це.
  9. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Можна вважати, що сезон відкритий
    20150427_232651.jpg
    це черемша.
    Минулого року після черемші всушили 3 чи 4 ящики бананів, по 2.70 грн за кіло :)
    І ціле літо сушка майже не виключалась :)
     
  10. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Я сушив яблука під склом і прямо на сонці. Зробив такий собі сонячний колектор для сушки яблук. Працював він дуже добре. В рамі СК відро різаних яблук висихало за три сонячних дні. Температура під склом піднімалась точно більше ніж 40, особливо коли яблука підсохли більше ніж на половину. (компот пємо до сих пір). Ну і на них світили прямі сонячні промені. Я так розумію що це не правильно, коли прямі сонячні промені падають на продукти? Чи може я помиляюсь?
     

Поділитися цією сторінкою