Своїми руками Тиски-верстак. доробка

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Total, 12 бер 2015.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 24 тра 2015.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Total

    Total Майстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    35
    Придбав собі недавно такі тиски-верстак “Sparta”.

    Хороша задумка але все зіпсовано надмірною економією – зовсім тонкий метал основи-корпусу тисків. Кілька легких зажимів і приспособою користуватись за призначенням становиться неможливо. Власне хлипкість тисків помітив ще при покупці і зазначив собі, що підсилю при необхідності це місце пластинкою. Але, по ходу, прийняв інше рішення більш радикальне – замість підсилення опори гвинта тисків виготовив нову основу-корпус, де закріпив додаткову дошку. Основу-корпус поставив не як заміну хлипкій оригінальній а поверх неї. Таким способом, думаю, вдалось добавити деяких плюсів верстачку:

    - Власне для чого в основному робилось – достатньє зусилля стиснення заготовки без боязні зігнути основу.

    - Подвижна губка тисків більше не задирає вгору при затисканні.

    - Практично відсутні люфти, хід залишився легким.

    - Добавилось трохи ширини затискання – повнісю використав довжину гвинта тисків.

    - Висота верстачка на 5 см зросла тому працювати людині мого вищесереднього росту комфортно.

    - Додаткова неподвижна дошка збільшила основу та можливість кріпити приспособи (тиски, струбцини, ще планується деякий апгрейд).

    - Добавилось трохи стійкості (поважчав).

    Сам столик виявився стійкішим ніж я навіть чекав, поки що укріпляти його нема потреби.

    Власне робота може не тягне на конкурсу, але для власників таких верстачків (бренди різні – спарта, енкор, стаєр, касалс, вольфкрафт, блек декер, кентавр, топекс... але це практично одна конструкція) думаю моя ідея пригодиться. Я рився в інеті перед доробкою, на жаль подібного не знайшов нічого.

    В роботі перевірив, сподобалось.

    Коли буде час і бажання наступним кроком буде мабуть – подвижну дошку-губку зробити легкозйомною, та ставити на її місце фрезер чи циркулярку. Знизу буде площадка для того, щоб покласти інструмент, чи просто додаткову вагу для стійкості.

    Взагалі кажучи, штука корисна навіть без доробки, особливо враховуючи ціну.
    CIMG1934.JPG CIMG1944.JPG CIMG1940.JPG CIMG1952_.jpg CIMG1954_.jpg CIMG1950_.jpg CIMG1951.JPG
     
    Останнє редагування модератором: 12 бер 2015
    moshko, Odissey, Степан1982 та 2 іншим подобається це.
  2. dima90

    dima90 Майстер

    Повідомлення:
    72
    Симпатії:
    98
    Скільки тіски коштують? Конструкція простіша ніж велосипед, там немає нічого складного можна зробити самому.
     
  3. Total

    Total Майстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    35
    я купив за 350, коли гривна стрімко впала і в епіцентрі станок вже коштував 699 - це мабуть пару місяців тому. згоден що можна зробить, питання грошей і часу - я основну деталь фактично зробив. бажано знайти шпильки щоб різьба була більш "тисковою".
     
  4. dima90

    dima90 Майстер

    Повідомлення:
    72
    Симпатії:
    98
    Гвинт від домкрата.
     
    moshko подобається це.
  5. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Голосування першого туру завершено!
    Загальна кількість голосів: 5.
    Зараховано: 3.
    Голоси таких форумчан не зараховані, в зв’язку з тим, що вони мають менше 20 дописів: nik51, SergeySokol
     

Поділитися цією сторінкою