Бюджетна зернодробилка

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем beerlover87, 28 лют 2015.

?

Скільки на Вашу думку прослужить "болгарка" при такій роботі =) ?

  1. 1 рік

  2. 2 роки

  3. 3 роки

  4. 4 роки і більше

Результати можна переглянути лише після голосування.
  1. beerlover87

    beerlover87 Майстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    27
    Адреса:
    Львів
    Усім привіт!

    Прийшла весна, а отже і прийшов час купляти курей бройлерів. Чув, що годувати цих курей цілим зерном не варто (не перетравлюється !!?) Провсяк випадок вирішив зробити подрібнювач зерна зі старої "болгарки".

    Отже почав я трохи халтурно, без особливої впевненості в хеппі енді ))
    1) Зі старого круга по дереву D=180 вирізав ніж.
    [​IMG]

    2) З фанери 12мм (старі двері) вирізав каркас до якого мала кріпитись болгарка з контейнером для зерна. Висверлив і вирізав усі небхідні отвори під болгарку, закріпив її. Взяв старий баняк (який забув віддати циганам на металолом) і відмітив діаметр майбутнього сита. Під цей діаметр підібрав баклажку 6л з під води, вирізав під неї отвір та закріпив її в фанері.
    3) Отвір під корпус болгарки зробив трохи ширшим - щоб забезпечити доступ повітря і знизу закрив пластиком з 1,5л баклажки - щоб уникнути всмоктування пилюки під час роботи.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    4) Так, як баклажка з води має великий діаметр горлишка в якості обмежувача подачі зерна використав горловину 1,5л баклажки з під пива.
    [​IMG] [​IMG]

    Великих надій я не плекав-тому спочатку робив усе не надто акуратно, але після першого випробування.. ..навіть фрезером кромку зняв =) і зробив місце для зберігання ножів при знятій болгарці!
    [​IMG] [​IMG]

    5) Відрізав дно баняка і насверлив багаАато дірок - признаюсь, було важко :p. Прикріпив "сито":
    [​IMG]

    Діаметр сита (баняка) на 1см більший від діаметра ножа. А висота сита 3,5см. Ніж опущений відносно каркасу (фанери) на 14мм.
    Робити отвори в емальованому баняку напевно було найважчою роботою в цій справі! Сверло використовував d=4мм (зламав), потім d=4,2мм.

    Ось фото, на якому інструмент, що пригодився мені для виготовлення зернодробилки!
    + електролобзик (забув виставити).
    [​IMG]

    Велике відро на 25 л заповнюється приблизно за 15хв. в залежності від типу, якості та вологості зерна.
    [​IMG]

    Після дроблення майже двох мішків (пшениця, кукурудза) розібрав і от що побачив:
    [​IMG]

    Вирішив вдосконалити і прикріпив круг з оцинкованої бляхи.
    [​IMG]

    Користуючись нагодою вирішив позбутись обмежувача подачі зерна:
    [​IMG]
    ... Але ця ідея була поганою, так як пженицю восени купив дешевшу і трохи з колосками, от ті самі колоски і забивають такий отвір. Отже перепросив і вернув назад обмежуваж з пивної баклажки, так як він не зафіксований "намертво". І при роботі зерно з низу підбиває його, відповідно той колосок чи суцвіття будяка, яке деколи перекриває отвір зтрушується прямо в сито, де вже з ним "розбираються" ножі.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    ПІДСУМКИ:
    1. Краще, коли обмежувач подачі зерна рухомий.
    2. На максимальних оборотах можна й без обмежувача, але виходить більше муки.
    3. Можливо є сенс розсверлити дірки в ситі на більші, напевно d4.5-5мм.
    4. Пилюки небагато (корпус лягає досить щільно на відро).
    5. За 15хв. роботи болгарка сильно не нагрівається. А такого відра вистачає на тиждень для 40 курей (віком до 2-ох місяців).
    Результатом задоволений! Вийшло досить бюджетно.
     
    Останнє редагування: 28 лют 2015
    Odissey, tvoymir, meroro та 4 іншим подобається це.
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Скільки на Вашу думку прослужить "болгарка" при такій роботі =)
    Продавцы в магазине говорят, что ДВТ - не самый плохой инструмент. Может, и послужит.
     
    beerlover87 подобається це.
  3. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    И можно не обязательно болгарку - эл. мотор какойто, со стиралки попробывать ,их обычно старых у многих валяется достаточно.
     
  4. михаил!

    михаил! Підмайстер

    Повідомлення:
    43
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    запоріжжя
    Не мотор от стиралки не подойдёт, в него мощности аж 150Вт и обороты 1450,
    а болгарка мощность 1000Вт и обороты где-то до 11000.
     
  5. oldfelix

    oldfelix Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Львів
    Поки "болгарка" загнеться, курчата виростуть, отже будуть гроші на нову(болгарку, зернодробарку е.т.с):) А тут маємо потрібну у господарстві річ, зроблену практично зі сміття та металобрухту:vo:Затрати - мнєй ніж зеро.:K Молодець:Hi:
     
    beerlover87 подобається це.
  6. zootechnik

    zootechnik Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Полтава
    Колись робив схожий подрібнювач, але там був звичайний асинхронний двигун на 3000 об/хв
    Спочатку також: х-подібний гострий ніж+сито, з недоліків - довго переробляв відро і багато муки
    Але після того як довелося по роботі обслуговувати ДКУ переробив під один тупий ніж товщиною 3мм закріплений на роторі мотору та чотири тупих ножика приварених по краях із зазором між рухомим і нерухомими ножами близько 2мм
    в результаті продуктивність виросла та і муки менше стало. Потужності мотору вистачило 1,5кВт

    Не зовсім зрозуміло - ніж тупий чи наточений?
    У вас також мотор потужний, але слабке місце - редуктор, який внаслідок вібрацій від роботи ножа може свидко вийти з ладу, я б радив слідкувати не за температурою болгарки - а за температурою редуктору, під час перегріву з нього може витекти мастило(уже так була одна болгарка загублена)

    В цілому проект цікавий.
     
    beerlover87 подобається це.
  7. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Есть у меня такой измельчитель. Мотор не знаю какой (табличка затёрта) , но до 1кВт точно, ножи накрест тупые четыре ребром стоят (тоесть четыре шины из 6мм железа приварены к валу) - ралит легко - ведро за пару минут, муки почти нету.
    Сфоткаю както - на днях буду молоть перепёлкам и сфоткаю.
     
    blossem подобається це.
  8. beerlover87

    beerlover87 Майстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    27
    Адреса:
    Львів
    обов"язково тупий!

    - я саме редуктор і мав на увазі, кажучи "болгарка". Колектор на роторі і щітки майже ідеальні.
     
  9. ostapus

    ostapus Бригадир

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    250
    Адреса:
    Луцьк
    Я по цьому проекту вже зробив повтор. Вдалий. Дробив пшеницю. ніж - гострив, фракція виходила крупна, два рази проганяв - добре. Привіз батькам в село для наглядного показу. Сподобалось. Але старшим людям треба щоб все було стаціонарно і надійно. Тому усі мої старання привели до покупки млина!)) Вважаю що ця ідея класна!!! Молодець автор!
     
    Зазор та beerlover87 подобається це.
  10. Степан1982

    Степан1982 Бригадир

    Повідомлення:
    252
    Симпатії:
    218
    @beerlover87, Гдето я уже это видел... Вы не выставляли эту работу ещн гдето? Именно с болгаркой все это я гдето видел. ДЕЖАВЮ hello
     

Поділитися цією сторінкою