Своїми руками Вентиляція в хаті

Тема у розділі 'Вентиляция и кондиционирование', створена користувачем LVV, 28 лют 2015.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 24 тра 2015.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Pechnik

    Pechnik Новачок

    Повідомлення:
    20
    Симпатії:
    0
    ми створюємо власні газові камери повільної смерті з цим цілком згоден.
     
  2. 988888

    988888 Інженер

    Повідомлення:
    818
    Симпатії:
    1.442
    Адреса:
    г.Борисполь, Киевская область
    Цікаво. А чи підраховував автор теми економію? Я вважаю, що протягом декількох років експлуатації вже, напевне, можна щось сказати:
    1) скільки коштував матеріал (без роботи);
    2) як Ваші враження - до встановлення системи рекуперації та після;
    3) чи вдалося Вам хоч щось з економити на опаленні (хоч приблизно, в цифрах, кВт чи грн)?
    4) Щоб переробили/модернізували?
     
    RomDzhan подобається це.
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Сьогодні вперше побачив цю тему і зацікавився-у мене попереду ремонт. Обговорення завершилось в 2015 році, але надіюсь що можна повернутись до нього знову.
    Я не інженер, тому потрібно все осмислити відповідно до своїх умов. Але ось які питання виникли зразу ж. Чи має вентилятор працювати постійно? Бо мені здається, якщо його виключити, то через деякий час по вихідному каналу зовнішнє повітря буде природнім чином опускатись в приміщення. Матимемо два приточних канали. Чи на цей випадок і ставився зворотній клапан? І якщо можна більш детально про вентилятори для цієї справи-де і які потрібно купити?
     
  4. 988888

    988888 Інженер

    Повідомлення:
    818
    Симпатії:
    1.442
    Адреса:
    г.Борисполь, Киевская область
    Я теж не інженер. Але...
    Саме для цього і ставиться зворотній клапан. Але стОїть зауважити, що він (клапан) НЕ герметичний. Десь читав (в темі про вентилятори Домовент), що ці клапани гучно "клацають"від поривів вітру. Загалом, вони для цього і предназначені - запобігти зворотній тязі. Звук "клацання" передавався в кімнати по каналах. Інколи клацало від малесенького вітерця. "Лічили" проклейкою паролону чи маленькими грузиками на сам "язичок".

    Сам збираюсь використати ВН-2В. В приміщенні я-б його не ставив - гуде кріпко (користуюсь такими в кухонній витяжці). Зовсім не вибагливий. В середині - підшипники. Може працювати цілодобово/сім днів на тиждень. Вартість 170-190 гривень.
     
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    у мене на кухонній витяжці зовні стоїть звичайний клапан, які продаються в будівельних магазинах (найдешевші). клацає він знатно. Тому варто шукати інше рішення. напевне є ж зворотні клапани більш досконалі?
     
    988888 подобається це.
  6. RomDzhan

    RomDzhan Бригадир

    Повідомлення:
    171
    Симпатії:
    120
    Адреса:
    Ukraine>Vinnitsa
    Теж про нього думав, але дивлячись на його можливості, то навряд чи він підійде :/
     

    Вкладення:

    988888 подобається це.
  7. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Все це вже досить давно було...
    Що тут можна сказати про економію. Перш за все у вас немає різких перепадів температур і завжди свіже сухе повітря.
    1)точно не скажу бо давно було, але з вентилятором не більше 4тис.грн по цінах 2013року.
    2)до встановлення вся сімя хворіла, а перш за все не молоді батьки мали проблеми з тиском. Також зараз майже ніхто не хворіє грипом взимку, а якщо хворіє, то швидко виліковується.
    3)Якщо б на першому місці була економія на опаленні, то забір відпрацьованого повітря був би на висоті 1-1.5метри, а в мене в найвищій точці, тобто на першому місці саме вентиляція, а не економія на опаленні. Економія залежить від повітрообміну, тобто якщо в хаті 3-и людини, то вентилятор включаю на понижених швидкостях і тоді поверхні репекуператора вистачає, щоб нагріти вхідне мінусове повітря аж до 14гр.С, тобто втрати біля 5гр.С. Я не рахував в грн., але однозначно це краще ніж відкривати вікна. До того ж не все порахуєш, наприклад, ліки теж коштують гроші...
    4) Можливо ще було б добре додати вирізи в дверях в нижній частині, щоб холодне свіже повітря легше потрапляло з коридору в кімнати.
    Вся система працює ідеально і зараз нічого не планую переробляти. Систему включаю тільки коли холодно і треба закривати герметично вікна. Як правило включаю з 9-ї вечора і до 9-ї ранку без перериву.
     
    Nykolayal, barnych, blossem та 3 іншим подобається це.
  8. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    я то зробив інакше маю холодний нежилий стрих то розібрав комин під рівень даху положив на оголовок зїзджену гуму від автівки вмістив туди вентиятор від купленоі на барахолці мордодуйки то має діаметер 40см.на те дав кусок товстої поліетиленової плівки. дує- підносить не дує -лягає собі і не пускає зворотнього повітря.і ніякого клацання.100 кубіків то робить без проблем але має суттєвий недолік - абсолютно безшумний якщо не дати на вмикач світлової індикації забувають вимикати. то перша і головна претензія моєї дружини, а 100кубів то вже гіпервентиляція взимку то відчутно. зовнішній промваріянт такого пристрою вже коштує.
    --- добавлено: 17 сер 2017 у 15:48 ---
    саму галету рекуператора можна склеїти з 10ки полікарбонату. але не все так гладко в нашому кліматі рекуператор взимку замерзає треба гріти повітря, а рекуператор працює на точці роси тобто ми в проблемній ситуації. безпроблемна річ є в англії де його придумали- англія країна вічної весни сибірських морозів там не трапляється.
     
    Останнє редагування модератором: 25 сер 2017
    blossem, 988888, meroro та ще 1-му подобається це.
  9. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    В тому то і справа, що в даному рекуператорі можна уникнути конденсата і замерзання теплообмінних поверхонь...
    Я про це писав, див тут
     
    988888 подобається це.
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    @LVV, якщо я виведу вентиляційні канали (пластиковою трубою, для прикладу) з стелі кожної кімнати окремо і зведу їх на горищі в єдину точку горизонтальними променями. Тут короб поверне вертикально вверх через кришу назовні. В ньому буде вмонтований вхідний канал свіжого повітря. Разом ця система буде мати довжину (висоту) три метра. Чи достатньо цього буде для нагрівання вхідного повітря? Чи можна вивідний канал зробити під нахилом, щоб збільшити його довжину? І чи можна у вивідний канал долучити кухону витяжку? У мене є побоювання, що запахи кухні буде чутно і всіх кімнатах через цю спільну систему витяжки.
     

Поділитися цією сторінкою