Своїми руками Делаем ракетные печи

Тема у розділі 'Котлы', створена користувачем zilk, 30 гру 2014.

  1. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @Sergey1966 , анализируя информацию по ракетным печам : утепление- обязательное условие. Без утепления- долго выходит на режим дожигания( если вообще выходит), и проблемы с дымлением. Учитывая размер газового окна и сечение трубы у Вас получаеться довольно большая мощность котла, а какая отапливаемая площадь?
     
  2. Sergey1966

    Sergey1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.140
    Симпатії:
    5.816
    Адреса:
    Одесса
    100 кв метров может чуть меньше . Я понимаю , что утепление керамической трубы обязательное условие , но у меня были размеры в которые должен был вписаться котел по этом у компоновал как получалось . Какие по вашему должны были быть размеры газового окна и керамической трубы на 100 кв метров т.е на 10 квт .
    --- добавлено: 3 гру 2016 у 14:13 ---
    @Алекс Иваныч, сейчас мозг усиленно ищет варианты улучшения работы котла .
     
    Останнє редагування модератором: 11 гру 2016
  3. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @Sergey1966 , видео в 241 видел раньше, мне тоже понравилось, тем более у меня КЧМ. А потом увидел видео ролики Романа К. ,они мне понравились еще больше. Судя по котлам Руслана и Романа на 10 КВТ вполне достаточно диаметра 85. Если сечение квадратное думаю надо немного больше. Думаю площадь сечения Вашей трубы можно уменьшить в половину, как раз появиться место для утепления. Еще считаю очень важным чтобы стенка не была толстой: меньше теплоемкость- быстрее выходит на режим. Опять же котлы Руслана и Романа тому подтверждение. Думаю пилить кирпич пополам: получиться стенка 3 см. По поводу конденсата- это совсем о другом вопрос, с ним все понятно. . Это крайнее видео Романа, рекомендую просмотреть все: очень познавательно.
     
    Valikot, акула941 та Sergey1966 подобається це.
  4. Sergey1966

    Sergey1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.140
    Симпатії:
    5.816
    Адреса:
    Одесса
    @Алекс Иваныч, Я пилил кирпич по полам и у меня так и получилось 3-х сантиметровые кирпичины .
     
    Алекс Иваныч подобається це.
  5. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    А кирпичики складывали насухо или.... ? Шамотную трубу одевали в кожух?
     
  6. Sergey1966

    Sergey1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.140
    Симпатії:
    5.816
    Адреса:
    Одесса
    На герметик печной , в Новой линии купил , выдерживает 1500 градусов . Диаметр 85мм это диаметр газового окна ? как я понял . У Романа топливник значит на 10 квт 170мм на 230 мм , однако если исходить из таких цифр то я реально сильно большой сделал топливник . В своем конденсате я обвиняю отсутствие дожига , был бы дожиг температура дымогазов была бы выше и конденсата было бы меньше .
    --- добавлено: 3 гру 2016 у 17:00 ---
    @Алекс Иваныч, планирую утеплить керамическую трубу вермикулитом изнутри этой самой трубы .
     
    Останнє редагування модератором: 11 гру 2016
  7. Володимир П

    Володимир П Інженер

    Повідомлення:
    216
    Симпатії:
    559
    Адреса:
    Ужгород
    Шановний Сергію,оскільки Ви звернулися до мене то буду намагатися відповісти на купку неповязаних між собою питань по мірі змоги.Заочно Ваше ім"я знайоме,тому що в більщості "котлових" тем часто-густо видно Ваш нік,до того ж,котлова спільнота з нетерпінням очікувала бенефіс саме Вашого котла в зв"язку з анонсами про величезний "потенціал" апарата (форумчанин Вітек очікує відповіді до цього часу).Важко допомогти людині,яка в 21 столітті та ще й в Одесі не може знайти на пару хвилин фотоапарат,або хоча б сучасний телефон з камерою-на форумі,слава Богу,з"являється щораз більше міцних котлобудівельників (не кажучи вже про "мамонтів",які значний час роблять різного типу котли на професійному рівні),які легко могли б Вам допомогти,маючи хоч якийсь матеріал для аналізу не на рівні "моему брату нравится мой котел".В разі хибної обв"язки котла ніхто заочно не допоможе,так само не допоможе приставка-трансформер мого земляка Волонтира.Отже,побільше матеріалів,в тому числі схема системи,об"єм теплообмінника ітп ітд,тоді щось можна вирішувати.Успіхів Вам.
     
    Останнє редагування модератором: 11 гру 2016
    Sergey1966 та Алекс Иваныч подобається це.
  8. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Не, 85 мм -это труба. Газовое окно меньше. Один из принципов ракетной печи : увеличение сечений начиная с газового окна. У Руслана газовое окно 120 на 30(если не ошибся). Размер окна и трубы- основные в определении мощности. Размер топливника конечно тоже влияет на мощность. В котле 15-16 года эксплуатации у Романа площадь топливника 120 на 120 (или 140 на 140 ) и при этом говорит , что 7 квт есть точно (и это при трубе 70-75). Так что за минимальную площадь можно принять. А вот какой максимум?, у Руслана ведь площадь больше чем в Вашем варианте. Но там утепленная футеровка, и происходят немного другие процессы. Конденсат от холодной обратки, или от завышеной мощности теплообменника. Подняв температуру дымогазов , + не давать остывать котлу - вариант.Надо пробовать.
    --- добавлено: 3 гру 2016 у 18:08 ---
    @Sergey1966 , думаю если из шамотных кирпичиков сделать трубу меньшего сечения, а по наружи утеплить вермикулитом будет лудьше. Какой вермикулит думаете использовать: насыпной или плиты?
     
    Останнє редагування модератором: 11 гру 2016
    Sergey1966 та Володимир П подобається це.
  9. Руслан Чобітько

    Руслан Чобітько Прораб

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    365
    Адреса:
    Черкаси
    Вітаю, панове. Дивлюся, згадуєте й мій скромний витвір незлим, тихим...
    Починав я з цього форуму, але моя работа не викликала тут особливої зацікавленості, тому спробував ще й на ФХ.... а там як почалося - то й досі у самому розпалі.
    Доречі, неочікувано це: вважав що тема альтернативи газовому опаленню буде більш цікава співвітчизникам, котрі "ось-ось замерзнуть без російського газу", але виявилось, що росіяни таки більш стурбовані цим питанням. Справа у тім, що у нас газ може бути дорогим, але все ж бути, а там... скажімо так, не дуже багато де він взагалі й був. Села як топили дровами, так і топлять. А ціна за газифікацію будинка з оформленням всих відповідних документів (навіть за наявності газової труби на вулиці) виправдовує придбання будь-якого котла на дровах (включно з самими дровами та зарплатнею для якогось Джамшута, щоб ті дрова підкидав).
    Тому близько 90% моїх жаротривких труб помандрувало за кордон до північного сусіда. Від Калінграду до Владівостоку (включно).
    Ще трохи у Молдавію та Білорусію.
    Дивує те, що хоча послуги Укрпошти коштують відчутно більше, ніж мої труби, все одно замовляють... навіть з такою дорогою поштою.
    У нас пройди по вулиці - й знайдеш одного-трьох сусідів, що охоче зголосяться зварити тобі котла будь-якого ступеня складності (і чим складніше, тим ще й цікавіше, з більшим запалом), а у місті просто будеш перечіпатися через майстерні-фірмочки, які зроблять те ж саме, але на кращому обладанні та у відмінній товарній якості. А за кордоном, як виявилося, з таким - біда.
    З питанням виготовлення специфічної кераміки - і поготів.
    Та то таке... Довга й окрема розмова.

    Взагалі, у нас нові розробки котлів якось краще родять. Дивишся на Ютубах відео якогось нового котловинахідника - говорить російською, але з таким щирим українським "Г", що аж на душі теплішає.

    Цього року я трохи затримався з доробкою свого котла, вже майже місяць топлю газом. Були інші цікаві або невідкладні справи, як то: роботи по безпілотниках (безліч різноманітної роботи по безпілотниках), приїзд дочки з онуком, хрестини, розробка креслень та наближеної до промислової технології виробництва котлів... І ось сиджу вдома у товстому світері та теплих панчохах (бо газ таки горить, не дрова).

    Маю надію наступного тижня таки скласти того котла, та вже дати душі волю. Попрохав своїх авіаторів не чіпати мене цей тиждень. Треба зосередитися.

    Якщо щось цікаво почути саме від мене - питайте, з задоволенням відповім. Щось нове, цікаве станеться - повідомлю.
    Поки що нічого особливо цікавого: складаю свій котел після переробки, ще десять котлів у процесі виробництва (щойно якраз приїхав звідти, з цеху). Так що посуваємося, хоча й повільно, але посуваємося вперед...

    20161122_191307.JPG 20161202_135323.JPG 20161202_183233.JPG 20161202_183254.JPG 20161202_184802.JPG 20161203_163210.JPG 20161203_163224.JPG 20161203_163300.JPG 20161203_163310.JPG 20161203_163326.JPG
     
    Останнє редагування: 3 гру 2016
    чучупака, strelets59, rondlyk та 3 іншим подобається це.
  10. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @Руслан Чобітько , очень жаль, что Ваш котел на КМ остался почти не замечен. Может потому ,что разместили в теме с названием "печи", да еще и не в разделе твердотопливных котлов. Может нужно исправить эту ошибку? Интересно, как будет работать котел после исправления выявленных недочетов? Буду ждать отчета. Удачи.
     
    Вогнистый Владимир подобається це.

Поділитися цією сторінкою